Chcesz przenieść biznes do internetu? Wyceń: Strona www | e-Sklep | B2B |SEO/SEM | Restauracja | napisz: studio@thenewlook.pl

Rozwój sklepu internetowego

Rozwoj sklepu internetowego-wordpress woocommerce

Tworzenie sklepu internetowego to nie jednorazowe wdrożenie projektu, ale niekończący się proces udoskonaleń, poprawek, dostosowań i eksperymentów. Rozwój sklepu internetowego ma na celu zwiększenie sprzedaży, przyciągnięcie nowych klientów i poprawę konwersji.

Sklepy internetowego ma jedną wadę – prędzej czy później się starzeją i przestają spełniać swoje funkcje. Wystarczy spojrzeć, jak wyglądają sklepy projektowane 10 a nawet 5 lat temu. Dziś uznamy nawet kliku letnie sklepy za mało profesjonalne, niefunkcjonalne, a nawet archaiczne. Każda współczesny sklep internetowy też się niedługo zestarzeje, ponieważ w branży projektowania e-commerce trendy i nowe rozwiązania zmieniają się niemal z miesiąca na miesiąc. Dlatego tak ważna jest regularny rozwój i aktualizacja sklepu internetowego pod względem funkcjonalności, treści i grafiki oraz bezpieczeństwa.

Każda właściciel sklepu od początku jego istnienia powinien mieć program ciągłego rozwoju sklepu oparty na cyklicznej analizę takich elementów jak zachowania klientów, czas ładowania strony, monitorowanie konkurencyjnych sklepów i trendów w e-commerce.

Aktualizacja i modyfikacja sklepu internetowego:

 • aktualizacja funkcjonalności, motywów i pluginów
 • aktualizacja treści i wyglądu sklepu
 • polityka bezpieczeństwa i backupy

Na czym polega rozwój sklepu internetowego?

Rozwój sklepu to coś więcej niż bieżące administrowanie. Aktualizacja sklepu internetowego to usługa adresowana do firm, które nie chcą zostawać w tyle za trendami i konkurencją, ale nie mają własnych zasobów, by kompleksowo zająć się rozwojem. Wymaga to bowiem czasu i dedykowanych pracowników z doświadczeniem oraz wiedzą, co w praktyce okazuje się trudne. Rozwój sklepu internetowego można zlecić profesjonalistom, którzy dostosują sklep do aktualnych trendów, wymagań użytkowników grupy docelowej czy nowych zasad narzucanych przez wyszukiwarkę Google.

Rozwój sklepu internetowego obejmuje:

 • aktualizację systemu WordPress lub innego CMSa
 • dodanie nowych funkcjonalności do sklepu
 • tworzenie i zamieszczanie nowych treści
 • projektowanie nowych elementów graficznych
 • rozbudowę sklepu o dodatkowe podstrony
 • modyfikowanie istniejących podstron

Dlaczego rozwój i aktualizacja sklepu internetowego jest tak ważny?

Sklep internetowy, pomimo że działa poprawnie szybko się dezaktualizuje z powodu zmieniających się technologii i trendów. Dlatego sklep internetowy, aby spełniać swoje zadania i przynosił oczekiwane korzyści, powinien być stale aktualizowany. Jest to warunek konieczny, aby atrakcyjny dla klientów. Ponadto nie administrowany sklep może stać się celem ataków cyberprzestępców i źródłem frustracji użytkowników. Nie wspominając już możliwości drastycznego spadku skuteczności sprzedażowej i wizerunkowej sklepu.

Powody, dla których trzeba regularnie rozwijać sklep internetowy:

 1. rozwijany systematycznie sklep wygląda profesjonalnie, nie sprawia wrażenia opuszczonego
 2. aktualizowanie treści w sklepie jest sygnałem dla wyszukiwarki Google o wartości sklepu i ma wpływ na pozycję sklepu w wyszukiwarce
 3. aktualizacja pozwala wychwycić wszelkie błędy, których nie da się uniknąć na etapie tworzenia sklepu
 4. regularne rozwój i administracja sklepu gwarantuje jego bezpieczeństwo
 5. aktualizacja regulaminu i dostosowanie sklepu do zmian prawa

Systematyczny rozwój sklepu internetowego jest tańsza niż budowa sklepu od podstaw. Jeżeli sklep nie będzie aktualizowana na bieżąco, to po kilku latach może się okazać, że jedynym wyjściem jest stworzenie nowej sklepu. A to zawsze oznacza znacznie większe koszty.

Trendy e-Commmerce

Trendy w dziedzinie sklepów internetowych zmieniają się z dnia na dzień. Nietrudno jest zauważyć różnicę między sklepem sprzed kilku lat, a nowoczesnym sklepem. Przeciętny klient już na pierwszy rzut oka oceni, czy Twój sklep odpowiada współczesnym standardom i może to wpływać na jego decyzję zakupowe lub opuszczeniu sklepu. Jeżeli nie chcesz odpływu potencjalnych klientów i chcesz cały czas pozyskiwać nowych użytkowników, powinieneś zmieniać wygląd i odświeżać funkcjonalność Twojej sklepu systematycznie.

Redesign sklepu internetowego

Rozwój sklepu oczywiście wiąże się ze zmianą wyglądu sklepu z punktu widzenia grafiki. Prowadząc sklep internetowy, warto przeglądać nowoczesnych sklepy, nie tylko konkurencji i wdrażać nowe trendy i zmiany w wyglądzie sklepu.

Mimo wszystko strona powinna służyć użytkownikowi i jest przede wszystkich zaprojektowana po to, aby klient jak najsprawniej i najszybciej mógł odnaleźć się w ofercie sklepu. Warto pamiętać, aby Twój sklep internetowy, był prosty, przejrzysty, dzięki czemu klient bez problemu znajdzie informacje, pożądany produkt i zapewne do niego powróci.

Wyprzedzając konkurencję dobrym designem i pozyskuj tak nowych klientów. Rozwój sklepu internetowego powinien skutkować nie tylko wprowadzeniem zmian wizualnych, ale też poprawą pozycji w wyszukiwarkach internetowych, zwiększeniem ruchu na stronie oraz zwiększeniem konwersji i sprzedaży.

Korzyści SEO

Powody do wprowadzania zmian w sklepie wcale nie muszą wynikać tylko ze zmieniających się trendów. Rozwijany sklep internetowy pozytywnie wpłynie na wyniki SEO. Aktualizacja sklepu nie tylko podniesie Twoją pozycję w Google i przyniesie efekty, dzięki którym wydasz mniej pieniędzy i czasu na marketing internetowy.

Aktualizacja treści. Dobrym powodem do wprowadzenie zmian jest zdecydowanie fakt, że sklep z dynamicznie zmieniającą się treścią będzie lepiej postrzegany przez Googla. Nowe treści w sklepie to nie tylko nowe produkty, ale również dodawanie treści eksperckich, albo nowości o produktach na podstronie bloga.

Optymalizacja sklepu. Z badań Google wynika, że aż 40% użytkowników opuszcza stronę, jeśli ładuje się ona dłużej niż 3 sekundy. Tak więc dobrym sposobem na zwiększenie konwersji Twojego sklepu internetowego jest ciągła optymalizacja sklepu, jeżeli zbyt długo się ładuje.

Pozycjonownie sklepów internetowych

Usługa administracji sklepu internetowego

Obecnie, gdy większość firm posiada sklepy internetowe, na których prezentują swoje produkty lub usługi, niezbędne jest robienie regularnych aktualizacji, oraz sprawdzania poprawnego działania funkcjonalności. Firmy często nie posiadają zasobów oraz wiedzy na temat rozwoju i aktualizacji sklepu internetowego, dlatego też na rynku pojawiły się firmy profesjonalnie zajmujące się rozwojem sklepów, zarówno wprowadzaniem danych, nowych produktów do sklepu, zmiany wyglądu, wdrażaniem modyfikacji, jak też pełnym administrowaniem sklepu oraz dbaniem o kwestie bezpieczeństwa.

Rozwój sklepu internetowego z agencją

Zlecenie rozwoju sklepu internetowego agencji interaktywnej to często oszczędność czasu i obniżenie kosztów. Dzięki profesjonalnemu wsparciu agencji masz stały dostęp do nowych trendów i technologii oraz zespołu specjalistów bez konieczności ponoszenia kosztów zatrudnienia wyspecjalizowanych pracowników. Dodatkowo przekazanie opieki nad rozwojem sklepu internetowego pozwoli Twoim pracownikom zająć się zadaniami, w których są najbardziej kompetentni.

Ile kosztuje rozwój i aktualizacja sklepu internetowego

Oczywiście wszystkie prace odnośnie rozwoju Twojego sklepu internetowego możesz wykonywać samodzielnie. Jeśli jednak zdecydujesz się na wsparcie to opłata za usługę rozwoju i aktualizacji sklepu WordPress jest zależna od czasu pracy jaki grafik, programista poświęci na wykonanie usługi (np.: aktualizacje sklepu internetowego, projektowanie grafiki, inne). Rozliczenie takich prac następuje na podstawie rozliczenia czasu pracy godzinowo lub na podstawie stałego abonamentu.

Rozwój sklepu internetowego w naszej agencji

Nasza agencja oferuje kompleksową opiekę nad sklepami WordPress + WooCommerce. W ramach usługi Aktualizacji i administracji WordPress oferujemy wsparcie i opiekę nad sklepem WordPress oraz administrację sklepem. W większości naszych projektów realizujemy również bieżące wsparcie systemu, warunki ustalamy indywidualnie z klientem uwzględniając: zaawansowanie systemu, oczekiwany czas reakcji na zgłoszenia, ruch w sklepie, zakres wsparcia.

Rozwój sklepu internetowego obejmuje działania w trzech sferach:

 • Aktualizacja i edycja treści dokonywanie regularnych lub okazjonalnych zmian na Twojej stronie, zgodnie z Twoimi dyspozycjami. Mogą one obejmować: wprowadzanie aktualnych treści na stronę, dodawanie zdjęć do galerii, tworzenie nowych podstron w serwisie, uaktualnianie danych adresowych, dodawanie nowych produktów do sklepu internetowego itp.
 • Modyfikacja funkcjonalności i wyglądu sklepu obejmuje bardziej zaawansowane działania programistyczne oraz graficzne. Zajmujemy się zmienianiem wyglądu graficznego sklepu, opracowywaniem nowego sposobu prezentowania informacji w sklepie, czy dodaniem nowej funkcji w sklepie.
 • Wsparcie programistyczno-developerskie dla sklepu WordPress. Aktualizujemy skrypty oraz profesjonalnie optymalizujemy kody stron. Tworzymy nowe customowe rozwiązania w sklepach. Sprawia to, że sklep jest w pełni dostosowane zarówno do wymagań użytkowników, jak i obowiązujących standardów.

Jeśli na Twój sklep nie funkcjonuje poprawnie, zajmiemy się profesjonalnym zdiagnozowaniem problemu. Zaproponujemy także rozwiązania, mające prowadzić do przywrócenia optymalnego działania sklepu.

Audyt sklepu internetowego | cennik

Proponujemy również usługi w przypadku, gdy Twój sklep internetowy jest niedokończony przez inną firmę i wymaga prac modyfikacyjnych. Zajmiemy się zarówno drobnymi zmianami oraz kompleksową poprawą sklepu, zarówno od strony funkcjonalnej, jak i graficznej, aby był taki, jakiego oczekujesz. W ramach tej usługi oferujemy kompleksową optymalizację sklepu internetowego. Dzięki tym działaniom poprawi się prędkość ładowania i dla Googla będzie to sklep o wiele bardziej wartościowy.

Wyceny usługi dodawania treści i edycji sklepu internetowego dokonujemy indywidualnie, co jest związane z różnym zakresem prac w przypadku każdego zlecenia. Możesz skorzystać z abonamentu jako formy płatności lub wszystkie prace są wyceniane godzinowo na zasadzie „time&materials”. Jest to usługa wyceniana indywidualnie, a ostateczny koszt jest dla Ciebie w pliku Excel online.

Podsumowanie

Współczesny sklep internetowy musi nieustannie się rozwijać. Musi wyróżniać się pozytywnie na tle konkurencji aktualną treścią, nowymi funkcjonalnościami, łatwą nawigacją oraz atrakcyjnym wyglądem. Konkurencją w branży e-commerce wymusza ciągłe dostosowywanie się do zmieniających się trendów w budowie sklepu i ich stałą aktualizację. Aktualizacja Twojego sklepu jest zatem niezbędna, aby sklep internetowy zdobył zaufanie oraz większą popularność w sieci.

Profesjonalnie rozwijany sklep przyciągnie większą liczbę potencjalnych Klientów i pozytywnie wpłynie na wizerunek firmy oraz wzmocni Twoją pozycję jako specjalisty w branży. Rozwijaj z nami funkcje i wygląd sklepu, które przekonają Klientów, że korzystanie z Twojego sklepu i zakup produktów jest łatwy, szybki i bezpieczny. Zapytaj nas o szczegóły lub zobacz cennik administracji sklepu internetowego.

Jaki rozszerzenia do sklepu internetowego?

WooCommerce jest najbardziej konfigurowalną i elastyczną platformą e-Commerce do budowania biznesu i sklepów internetowych. Dzięki rozszerzeniom możesz uzyskać dodatkowe funkcjonalności i optymalizować codzienną pracę.

Agencja interaktywna:
Projektujemy strony internetowe WordPress, sklepy internetowe WooCommerce, pozycjonujemy w Google, dbamy o media społecznościowe. Tworzymy kompleksowe kreacje, projekty graficzne i identyfikacje wizualne. Zadzwoń 730 170 330, wyślij brief, albo napisz do nas, aby otrzymać informację cenową.
Kontakt przez messenger