Chcesz przenieść biznes do internetu? Wyceń: Strona www | e-Sklep | B2B |SEO/SEM | Administracja | napisz: studio@thenewlook.pl

Sklep WooCommerce krok po kroku

co to jest sklep woocommerce

Co to jest sklep WooCommerce i dlaczego WooCommerce jest stworzony dla Twojego sklepu internetowego? To narzędzie, które warto poznać, jeżeli chcesz prowadzić bezproblemowo e-sklep. Przywitaj sklep WooCommerce!

Jeżeli masz już doświadczenie z platformą WordPress i wiesz jak funkcjonuje ten popularny CMS, nie powinno być dla Ciebie zaskoczeniem używanie sklepu opartego o WooCommerce. WooCommerce jest to wtyczka e-Commerce stworzona specjalnie w celu bezproblemowej integracji sklepu internetowego z WordPress. Platforma WordPress jest najpopularniejszą na świecie i najbardziej wydajną metodą tworzenia stron i sklepów internetowych. Dzięki temu połączeniu zyskasz sklep internetowy zintegrowany z Twoją stroną internetową. Dlaczego nie skorzystać z o obu rozwiązań?

Popularności sklepów internetowych WooCommerce opartych o WordPress spowodowana jest łatwością sprzedaży produktów, administracji sklepem oraz możliwością modyfikacji i rozwoju. W sklepie WooCommerce możesz sprzedawać produkty fizyczne i wirtualne (cyfrowe), a dzięki wielości wtyczek i ich opcji, możesz dostosować do każdej funkcji, rodzaju płatności, wysyłki, a nawet zamienić sklep na platformę dropshipping, marketplace lub B2B.

Sklep WooCommerce

WordPress dzięki wtyczce WooCommerce jest najpopularniejszym rozwiązaniem e-Commerce na świecie. Ze swoją elastycznością i dostępem do setek darmowych i płatnych rozszerzeń, WooCommerce zasila ponad 30% wszystkich sklepów internetowych, czyli więcej niż jakiekolwiek inne platformy. Sklep WooCommerce to również ważny gracz na polskim rynku.

Główną zaletą tworzenia sklepu internetowego na WordPressie + WooCommerce jest jego prostota i intuicyjność. Nawet nowi użytkownicy Internetu, szybko opanują podstawy obsługi sklepu internetowego, dlatego też wszystkie nasze sklepy internetowe w naszej agencji interaktywnej opieramy na tej platformie. Dzięki zastosowaniu WordPressa jesteś w stanie w prosty sposób, samodzielnie edytować, dodawać nowe produkty i treści w Twoim sklepie internetowym.

WordPress jest znanym i cenionym system do zarządzania treścią. Największe firmy, instytucje zaufały temu systemowi i zarządzają stronami za pomocą darmowego WordPressa. Platforma WordPress dodaje możliwość zarządzania nie tylko stroną, ale i sklepem internetowym, co otwiera przed Tobą wiele ciekawych możliwości. WooCommerce + WordPressa to oczywiście idealne rozwiązanie dla osób, które znają i lubią to środowisko. To również bardzo dobre rozwiązanie dla nowych użytkowników, ponieważ jest to wyjątkowo intuicyjna platforma.

Stojąc przed wyborem platformy do prowadzenia sprzedaży w sieci WordPress + WooCommerce na pewno pojawi się na Twojej liście jako jedna z możliwości. Możliwe też, że WordPress zajmie wysoką pozycję z uwagi na niski koszt oraz możliwość niemalże dowolnego dostosowania pod kątem Twoich wymagań. Pamiętaj, że nie ma systemów i rozwiązań idealnych, a decydując się ostatecznie na wybór platformy WordPress, powinieneś zweryfikować wszystkie plusy i minusy. Czym jest duet WordPress i WooCommerce i jakie ma plusy i minusy, możesz przeczytać w tekście – Sklep WooCommerce wady i zalety. Sprawdź wszystkie elementy, które mogą cię zaskoczyć w późniejszym etapie prowadzenia sklepu internetowego.Sklep WooCommerce. Poradnik WooCommerce krok po kroku

Szacowany czas czytania: 33 minuty

 1. Co to jest WooCommerce?
 2. Charakterystyka sklepu WooCommerce
 3. Wady i zalety sklepu WooCommerce
 4. Dla kogo jest sklep WooCommerce?
 5. Dlaczego warto wybrać sklep WooCommerce?
 6. Sklep WooCommerce czy inna platforma?
 7. Czy sklep WooCommerce jest w pełni darmowy?
 8. Sklep WooCommerce po polsku
 9. Czy sklep WooCommerce jest bezpieczny?
 10. Jak uruchomić sklep WooCommerce?
 11. Panel administracyjny sklepu WooCommerce
 12. Aplikacja WooCommerce na smartfona
 13. Ile kosztuje uruchomienie sklepu WooCommerce?
 14. Pomoc techniczna sklep WooCommerce
 15. Sklep WooCommerce najczęstsze pytania [FAQ]
 16. WordPress co musisz wiedzieć
 17. Podsumowanie

jaki sklep internetowy wybrac - platforma woocommerce wordpress

Co to jest WooCommerce?

WooCommmerce to wtyczka (plugin) e-Commerce zbudowana w celu bezproblemowej integracji z WordPress. Jej głównym zadaniem jest przekształcenie strony opartej o WordPress w sklep internetowy. Wtyczka dostępna jest w polskiej wersji językowej, a sam mechanizm jej działania i obsługa jest stosunkowo prosta. W panelu WordPress możesz wprowadzać produkty, definiować ich parametry jak opisy, zdjęcia, cenę, stan magazynowy, a osoby przeglądające Twój sklep zyskają funkcjonalność koszyka i będą mogły zamówić w szybki i wygodny sposób oferowane produkty.

Wtyczka WooCommerce pozwala na stworzenie pełnoprawnego sklepu internetowego w oparciu o WordPressa. Z jej wykorzystaniem tworzone są nie tylko proste sklepy, stanowiące dodatek do istniejącej już strony WordPress, ale również duże, samodzielnie sklepy internetowe, które dają pełną kontrolę zarówno właścicielom sklepów, jak i dogodność zakupów dla użytkownika.

Podstawowy zaleta WooCommerce to jednocześnie jego główny minus. WooCommerce to wtyczka, która pozwala zmienić WordPress w sklep internetowy. Nie będziesz mógł bez końca rozwijać takiego sklepu i w pewnym momencie natrafisz na ograniczenia w WooCommerce. Podobnie, jeśli musimy obsługiwać setki zamówień dziennie, napotkasz pewne problemy ergonomii systemu. Jest to jednak ograniczenie, które mogłoby być zauważalne przy naprawdę bardzo dużych platformach e-Commerce.

Pomimo że WordPress + WooCommerce jest za darmo, to za niektóre funkcjonalności i rozszerzenia w formie wtyczek musisz płacić. System w pakiecie nie zapewnia wielu ważnych narzędzi sprzedażowych i marketingowych, ale możesz je bez problemu dograć w wersji bezpłatnej lub premium. Pamiętaj, dla osoby początkującej postawienie sklepu WooCommerce, może okazać się zbyt trudne. W takim wypadku powinieneś założyć w budżecie pewną kwotę na wdrożenie sklepu i będzie to kwota powyżej 2000 zł za wdrożenie sklepu. Możesz również sam projektować sklep i skorzystać ze wsparcia godzinowego przy wdrożeniu lub modyfikacji sklepu.


Charakterystyka sklepu WooCommerce

WooCommerce nie jest odrębną platformą e-Commerce, ale wtyczką (pluginem) do WordPress. Wtyczka WooCommerce powstała w 2011 roku, ale zaledwie w kilka lat to rozszerzenie stało się jednym z najbardziej popularnych rozwiązań e-Commerce na świecie. Szacuje się, że sklepy WooCommerce posiadają ponad 30% udziałów w światowym rynku platform e-Commerce. Popularność WooCommerce zawdzięcza głównie WordPress’owi i jego wielkiej społeczności.

Sklep WooCommerce instaluje się w proty sposób jak każdy inny plugin. WooCommerce daje jednak dużo większe możliwości niż przeciętna wtyczka. Jeżeli jesteś osobą początkującą i decydując się na platformę WordPress + WooCommerce po raz pierwszy i nie masz doświadczenia w obsłudze WordPressa, nie musisz się niczego obawiać, ponieważ interfejs jest przyjazny, intuicyjny i prosty w obsłudze.

Tworząc sklep oparty o WooCommerce, otrzymujesz wszystko, czego potrzebujesz, aby prowadzić własny sklep internetowy. Platforma WooCommerce zapewnia pełną integrację z systemami płatności, wysyłkami, statystykami sprzedaży itd. WooCommerce daje również pełną kontrolę nad sklepem od podatków, przez stany magazynowe, do nadzorowania kont klientów. Możesz dodać i usunąć rozszerzenia, zmienić wygląd i ustawienia sklepu.


Korzyści sklepu WooCommerce

WooCommerce to rozwiązanie nawet dla dużych sklepów o dużym natężeniu ruchu. Sklepy internetowe o dużym natężeniu ruchu potrzebują oczywiście zaawansowanych funkcji sprzedaży. WooCommerce daje Ci te same funkcje i elastyczność, które spotkasz w największy sklepach e-Commerce.

W sklepie WooCommerce możesz dostosować absolutnie wszystko, ponieważ:

 1. Sklep jest Twoją własnością
  Z WooCommerce, podejmujesz własne decyzje dotyczące rozwoju Twojego e-Biznesu w przyszłości. Twój sklep i dane należą do ciebie. Zawsze masz kontrolę nad tym, gdzie twoje dane są przechowywane i jak mogą być używane. Sklep hostujesz w dowolnym miejscu i nie musisz wynajmować sklepu od platformy abonamentowej.
 2. Open source nie ma ograniczeń
  Otwarte źródło kodu oznacza, że możesz dodać dowolną funkcję do sklepu i sprzedawać produkty, subskrypcje i rezerwacje bez ograniczeń. WooCommerce nie ogranicza Cię do oferowanych szablonów i narzędzi e-Commerce. Możesz zaprojektować swój sklep samodzielnie lub współpracując z agencją tak, aby spełniał Twoje oczekiwania i klientów.
 3. Nieskończone możliwości rozwoju
  WooCommerce bezproblemowo połączysz z licznymi integracjami marketingowymi, płatnościami, wysyłkami, które już znasz i którym ufasz. Możesz kupić każdy rodzaj funkcjonalności w oficjalnym sklepie WooCommerce Marketplace lub skorzystać setki innych rozszerzeń. Masz pewność, że znajdzie się rozwiązanie dla każdej Twojej potrzeby.

Zalety i wady sklepu WooCommerce

WooCommerce jest najbardziej konfigurowalną i elastyczną platformą e-Commerce do tworzenia sklepów internetowych. Sklep internetowy oparty na WooCommerce jak każdy inny produkt ma zalety, jak również wady.

WordPress i WooCommerce są darmowe i mają bogate możliwości personalizacji dzięki motywom (szablony) i wtyczkom, które zapewnia łatwą integrację funkcji e-Commerce. Jako platforma open-source WordPress daje możliwość zmian i rozwoju. W razie potrzeby odnajdziesz osoby lub firmy, które pomogą rozwijać Twój sklep, ponieważ platform WordPress zgromadziła wokół siebie liczną społeczność. Liczne rozszerzenia i dodatki pomogą Ci w prosty sposób dostosować sklep do polskich realiów. WordPress to oczywiście platforma globalna odpowiadająca za ponad 40% stron internetowych na świecie, dlatego też jest dostosowana do budowania sklepu, którym będziesz mógł sprzedawać na całym świecie. Możemy korzystać z różnych wersji językowych i walut rozwiązań kurierskich, logistycznych, międzynarodowych płatności itd.

Wykorzystanie WordPressa i WooCommerce to nie tylko szybki i przyjazny sposób nas stworzenie i prowadzenie sklepu, ale również bezpieczny. Sklep WooCommerce to dobre rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą rozpocząć swoją sprzedaż w internecie, ale obawiają się, że nie mogą zainwestować dużego budżetu, ponieważ sklep nie będzie zarabiał wystarczająco dużo. Jeżeli chcesz otworzyć Twój sklep internetowy to WooCommerce to system, którym powinien zainteresować się w pierwszej kolejności.

Zalety i wady WooCommerce:

 • przeznaczony dla małych, średnich i dużych sklepów
 • WooCommerce jest w 100% darmowy
 • panel administracyjny WordPress jest wyjątkowo łatwy w obsłudze
 • system WooCommerce jest cały czas rozwijany i aktualizowany
 • możliwość rozbudowy funkcjonalności i integracji niezbędnych w sklepie internetowym
 • bezpieczne rozwiązanie, a zastosowanie szyfrowania SSL całkowicie eliminuje problemy bezpieczeństwa
 • dodatkowe opłaty tylko za dodatki, które ułatwiają prowadzenie sklepu, automatyzować niektórych funkcji, nie są one jednak niezbędne do sprzedaży
 • ogromna ilość szablonów premium, które mogą nadać Twojemu sklepowi indywidualny wygląd
 • możliwość integracji WooCommerce z wysyłkami: Kurierzy, InPost, Poczta Polska czy Furgonetka
 • integracja szybkich płatności jak Tpay, DotPay, Przelewy24, PayU, eService i PayPal
 • robienie zakupów w sklepie WooCommerce jako gość lub po założeniu konta
 • możliwość prowadzenia bloga w sklepie
 • bardzo dobra integracja z SEO

Więcej szczegółów na temat wad i zalet platformy WordPress i WooCommerce:

Sklep WooCommerce wady i zalety


Dla kogo jest sklep WooCommerce?

Dla kogo zatem jest sklep stworzony na platformie WordPress i WooCommerce. Sklep WooCommerce jest polecany szczególnie małych i średnich sklepów, które nie chcąc być ograniczane i uzależnianym od platform abonamentowych. Na stworzenie sklepu opartego o WooCommerce decyduje się wiele osób, które wcześniej prowadziły blogi, portale lub strony administrowane przez WordPress i postanowiły rozbudować je o moduł sprzedażowy.

Współpracując z doświadczoną agencją interaktywną, bazując na WooCommerce można stworzyć profesjonalny, dedykowany sklep internetowy. Sklep WooCommerce jest systemem otwartym, co pozwala na modyfikowanie kodu i dostosowywanie go do indywidualnych potrzeb. Dlatego szczególnie chętnie używają go firmy nastawione na prowadzenie stabilnych i profesjonalnych działań sprzedażowych oraz rozwój w internecie.

Należy mieć jednak na uwadze, że sklep WooCommerce nie jest odrębnym oprogramowaniem, a pluginem do WordPressa. Dlatego też na pewnym etapie rozwoju sklep internetowy można napotkać na ograniczenia rozwojowe i efektywnościowe platformy. Sklepy bardzo duże, które potrzebują integracji z wieloma nietypowymi systemami, powinny brać pod uwagę również inne platformy e-Commerce lub rozwiązania dedykowane.

Jakie firmy powinny zdecydować się na sklep WooCommerce:

 • firmy chcące korzystać z zaawansowanych i profesjonalnych możliwości WordPressa
 • sklepy, które mają nietypowe, zaawansowane potrzeby rozwojowe
 • sklepy internetowe nastawione na szybki rozwój i wzrost
 • sklepy, które dzięki skutecznemu pozycjonowaniu SEO chcą osiągnąć przewagę konkurencyjną
 • firmy chcące dostosować oprogramowanie do swoich potrzeb, ceniące dużą elastyczność i nowe technologie
 • sklepy, które dostrzegają ograniczenia rozwiązań sklepów abonamentowych
 • firmy, które chcą uniknąć skomplikowanego i drogiego systemu Magento

Sklep WooCommerce przykłady

Zastanawiasz się jak wyglądają sklep oparty o WooCommerce? Sklep internetowy na WooCommerce to coraz częściej wybierana opcja zarówno przez osoby, jak i firmy potrzebujące przenieść lub rozwinąć działania e-Commerce w internecie. Skąd taka popularność WordPressa i WooCommerce? Związana jest ona z dostępnością tego systemu oraz z łatwością jego obsługi i możliwościami szybkiej rozbudowy o dodatkowe funkcjonalności. WordPress to najpopularniejszy CMS do sklepu internetowego na świecie. Jest on prosty w obsłudze i nie wymaga specjalistycznej wiedzy.

Tworzenie sklepów na WooCommerce jest bardzo popularne wśród agencji interaktywnych, ponieważ WordPress jest napisany czystym kodem i programiści nie mają większych problemów z jego obsługą, stąd też jego popularność. Projektujemy sklepy internetowe WordPress WooCommerce, pozycjonujemy w Google, dbamy o media społecznościowe. Tworzymy kompleksowe kreacje, projekty graficzne i identyfikacje wizualne. Poznaj przykłady sklepów WordPress zrealizowanych w naszej agencji e-Commerce.


Dlaczego warto wybrać sklep WooCommerce?

Powodów, dla których warto wybrać sklep WooCommerce, jest bardzo dużo. Kluczowy argumentem przy podejmowaniu decyzji o wyborze sklepu WooCommerce jest często cena. Sklep internetowy WooCommerce jest stosunkowo niedrogim rozwiązaniem. Jeżeli posiadasz już stronę WordPress, możesz zainstalować WooCommerce i uruchomić sprzedaż na istniejącej stronie. Tę zaletę docenią szczególnie osoby, które znają środowisko i funkcjonalność WordPressa. Instalacja WooCommerce sprowadza się tak naprawdę do poprawnej konfiguracji w panelu WordPress. Jeżeli nie masz jeszcze strony, wykup domenę i hosting, na którym możesz zainstalować WordPressa, masz już tak naprawdę wszystko, co potrzebne do uruchomienia sklepu internetowego.

Chcąc postawić sklep WooCommerce, znajdziesz wiele motywów kompatybilnych z WordPressemi i WooCommerce. Używając motywów WordPress, nie musisz tworzyć wyglądu sklepu od zera. W internecie znajdziesz gotowe motywy bezpłatne i premium, dzięki którym dopasujesz wygląd sklepu do Twoich potrzeb. Motywy pozwalają niemalże na dowolną modyfikację wyglądu, układu elementów, czy funkcjonalności sklepu. Ograniczeniem rozwoju sklepu WooCommerce może być wyobraźnia, umiejętności i wiedza.

WooCommerce jest wtyczką, ale posiada setki rozszerzeń i żyje w zasadzie własnym życiem. Oznacza to, że developerzy, agencje interaktywne tworzą do niego osobne, dedykowane wtyczki dodające kolejne funkcjonalności. Jeżeli brakuje Ci konkretnej funkcji, wystarczy wyszukać odpowiednią wtyczkę i wybrać to rozszerzenie, które najbardziej pasuje do potrzeb Twojego sklepu. Sklep WooCommerce ponadto oferuje szybkość i dostępność, i jednocześnie eliminuje konflikty z wtyczkami i motywami przy dużych aktualizacjach.

W odróżnieniu od sklepów abonamentowych sklep WooCommerce umożliwia pełną kontrolę nad działaniem, wyglądem sklepu. Masz również dostęp do kodu WordPress, WooCommerce i przy wsparciu specjalistów możesz stworzyć sklep dedykowany i dopasować funkcjonalność do indywidualnych potrzeb, dodać nowe wtyczki, modyfikować wygląd sklepu. Z uwagi na popularność WordPressa, wsparcie i pomoc znajdziesz wszędzie w sieci od grup na Facebooku skupiające fanów i ekspertów WordPressa przez fora WordPress, czy profesjonalne agencje interaktywne. Jeżeli napotkasz problemy z rozwojem sklepu WooCommerce, możesz skorzystać z zarówno bezpłatnej jak i płatnej formy wsparcia.

sklep wordpress

Demo Sklep WooCommerce

Zobacz trzy różne projekty demo sklepów opartych o WooCommerce oraz przykładowe realizacje takich sklepów!


Sklep WooCommerce czy inna platforma?

Odpowiedzieć na pytanie, jaką wybrać platformę dla sklepu internetowego, charakterystykę rodzajów oprogramowania oraz listę najważniejszych kwestii, na które należy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze systemu e-Commerce, opisaliśmy w tekście – Jaki sklep internetowy wybrać? Tu też przedstawiliśmy wady i zalety każdego z nich oraz porównaliśmy platformy open-source i najpopularniejsze sklepy abonamentowe. Jeżeli zastanawiasz się, ile kosztują wdrożenia każdej platformy, przejdź do tekstu: Ile kosztuje sklep internetowy WooCommerce, PrestaShop, Magento?

Porównanie platform sklepów internetowych

Sklep WooCommerce to przede wszystkim sklep open-source bez „gwiazdek”, „haczyków”, abonamentu i innych nieprzewidzianych sytuacji. Ze sklepem WooCommerce masz pełną kontrolę, ponieważ jesteś jego właścicielem. Dane należą do ciebie i są bezpieczne, dzięki regularnym audytom i kontroli przez zespół programistów, którzy pracują przez całą dobę i rozwiązują wykryte błędy.

Uruchomienie sklepu WooCommerce to z pewnością większa inwestycja finansowa niż w przypadku gotowych sklepów abonamentowych. Z drugiej strony jest to narzędzie idealnie skrojone pod użytkownika, który chce krok po kroku skonfigurować i zbudować własną sklep internetowy. Jeżeli chodzi o kwestię wyboru między sklepem WooCommerce a innymi platformami sklepów open-source warto przeanalizować wszystkie opcje, tak, aby upewnić się, które z nich będą bardziej przydatne. Każda platforma ma szereg zalet, które umożliwiają sprzedaż przez internet, różnią się jednak dostępem do informacji na temat obsługi i rozwoju danej platformy oraz dostępem do fachowców lub firm zdolnych wdrożyć daną platformę.


Czy sklep WooCommerce jest w pełni darmowy?

Sklep WooCommerce w bezpłatnej wersji pozwoli szybko uruchomić podstawowy sklep internetowy, który możesz skonfigurować, dodać produkty i zarządzać sprzedażą. Używając podstawową, darmową wersją WooCommerce, szybko może się okazać, że brakuje Ci kilku dodatkowych funkcjonalności, których w standardzie i za darmo WooCommerce nie oferuje.

Przykładem takich dodatkowych, płatnych funkcjonalności mogą być:

Płatne funkcjonalności i integracje do rozbudowy sklepu WooCommerce w wielu przypadkach posiadają uproszczone, darmowe wersje wtyczek. Może się okazać, że funkcje, które potrzebujesz, są dostępne tylko w wersji premium. Płatne wtyczki do sklepu WooCommerce należy rozdzielić na te, za które zapłacisz jednorazowo podczas aktywacji, inne z kolei wymagają opłacania rocznego abonamentu. Powoduje to, że oszacowanie całkowitego kosztu uruchomienia, prowadzenia sklepu WooCommerce nie zawsze jest możliwe do przewidzenia.

Sklep WooCommerce | Cennik


Sklep WooCommerce po polsku?

WordPres i WooCommerce są niezwykle popularne na świecie, ale i w Polsce. Dynamiczny rozwój i zwiększającą się popularność systemu w Polsce wpływa na stały wzrost liczba udogodnień i integracji z popularnymi usługami wspierającymi e-Commerce w Polsce.

Sklep WooCommerce posiada pełne tłumaczenie na język polski, a także bardzo dużą liczbę wtyczek integrujących go z dostawcami usług dla branży e-Commerce. Znajdziesz integracje najpopularniejszy wysyłek, kurierów, dostawców płatności online, rozwiązań księgowych, integracji Allegro oraz wiele usług marketingowych. Sklep WooCommerce jest również w pełni dostosowany do polskich i europejskich wymogów prawnych jak np. RODO.


Czy sklep WooCommerce jest bezpieczny?

Sklep WooCommerce oparty o WordPress to narzędzia bezpieczne, aktualizowane cały czas przez Automattic, twórców WooCommerce. Problematyczne pod względem bezpieczeństwa, mogą okazać się wtyczki, które instalujesz w Twoim sklepie. Im więcej wtyczek, często zupełnie niepotrzebnych, tym większa szansa na uzyskanie dostępu do sklepu przez nieautoryzowane osoby i niebezpieczne boty. Bardzo ważne jest, aby nie przesadzić z liczbą rozszerzeń. Wszystkie wtyczki należy aktualizować zawsze tak szybko, jak tylko pojawiają się ich nowsze wersje. Aktualizacja wtyczek premium mogą się wiązać z uiszczeniem dodatkowych opłat. Wtyczki komercyjne bazują na licencjach z ograniczonym czasem wsparcia oraz dostępem do aktualizacji.

Sklep WooCommerce to bezpieczne rozwiązanie, jeżeli korzystasz z niego w odpowiedzialny sposób i pamiętasz o kilku ważnych zasadach:

 • Aktualizuj wtyczki oraz motywy na bieżąco. Nowe wersje wychodzą nie tylko z nowymi funkcjonalnościami, ale również aktualizują znalezione przez użytkowników błędy oraz luki bezpieczeństwa
 • Instaluj i używaj tylko te wtyczki, które są sprawdzone i wiesz, że na pewno potrzebujesz ich do prowadzenia sklepu. Pamiętaj, im więcej masz wtyczek, tym większe prawdopodobieństwo uzyskania nieautoryzowanego dostępu do Twojego sklepu
 • Nigdy nie instaluj wtyczek i motywów z nielegalnych źródeł
 • Dostęp do plików WordPressa z poziomu administratora powinny posiadać tylko uprawnione osoby, czyli Ty jako właściciel sklepu i serwera, ewentualnie dodatkowy administrator wsparcia technicznego. Osoby prowadzące sprzedaży w sklepie powinny mieć dostęp z poziomu tzw. „Shop managera”. Pamiętaj, stosuj tylko skomplikowane hasło do panelu administracyjnego sklepu WordPress oraz serwera FTP
 • Gwarancją bezpieczeństwa jest również solidny, bezpieczny hosting z codziennymi backupami, oraz eksperckie wsparcie administracyjno-techniczne Twojego sklepu WordPress

bezpieczeństwo wordpress

Jak zabezpieczyć WordPress

Sprawdź kilka sposobów na zablokowanie i powstrzymanie hakerów. Poznaj dobre praktyki bezpieczeństwa WordPress…


Jak uruchomić sklep internetowy na WooCommerce?

Jeśli posiadasz już stronę zbudowaną na WordPressie, przejdź do sekcji „Wtyczki” i dodaj wtyczkę WooCommerce. Po instalacji w panelu WordPressa znajdziesz nowe sekcje przeznaczone do wprowadzenia produktów, zarządzania zamówieniami, wysyłkami, płatnościami oraz klientami. Innymi słowy, WooCommerce od razu po instalacji posiada wszystko, czego potrzebuje każdy sklep internetowy. WooCommerce, wszystkie jego rozszerzenia, wtyczki mają rozbudowaną i łatwo dostępną dokumentację. Z dokumentacji dowiesz się jak stworzyć sklep i konfigurować na Twoje potrzeby.

Instalacja i konfiguracja WooCommerce

Jeżeli nie posiadasz jeszcze odpowiedniego serwera do uruchomienia sklepu WooCommerce, zapoznaj się z polecaną przez nas ofertą Hosting SSD dla WordPress od The Camels, która została stworzona z myślą o entuzjastach WordPressa.

Panel administracyjny sklepu WooCommerce

Sklep WooCommerce jest zarządzany z poziomu panelu administracyjnego zwanego Dashboard’em. Z poziomu panelu nawigacyjnego możesz zarządzać Twoim sklepem, produktami, kategoriami, śledzić zamówienia, statystyki, analizy i raporty sprzedaży. Panel administracyjny sklepu WooCommerce zapewnia możliwość raportowania i pozwala na filtrowanie, porównywanie i przeglądanie sprzedaży, przychodów, które produkty są najbardziej popularne, dodaje możliwości ulepszonego zarządzania klientami i analizowania danymi.


sklep wordpress woocommerce pulpit nawigacji
Pulpit nawigacyjny

Pulpit nawigacyjnym (Dashboard), zaprojektowany jest w celu uproszczenia zarządzania sklepem WooCommerce. Panel daje szybki przegląd ważnych danych sprzedaży. W prosty sposób możesz go skonfigurować i dostosować go do swoich potrzeb. Dzięki temu będziesz otrzymywać spersonalizowane powiadomienia i korzystać z najbardziej istotnych dla Ciebie danych.


sklep wordpress woocommerce zarzadzania sklepem
Narzędzia do zarządzania sklepem

Panel pomaga szybko uzyskać dostęp do najczęściej używanych narzędzi do zarządzania sklepem z dowolnego poziomu WooCommerce. Dla wydajnego zarządzania pracą sklepu możesz realizować zamówienia, zarządzać stanami magazynowymi oraz moderować recenzje z poziomu panelu.

Zamówienia – panel pozwalający realizować zamówienia w sklepie oraz przeglądać historię zamówień: status, suma, nazwa klienta, czas realizacji
Stany magazynowe – wygodny podgląd, które produkty i wariant są niedostępne lub których brakuje w sklepie
Recenzje – podgląd recenzji klientów z możliwością moderacji i odpowiedzi
Powiadomienia – przegląd i przypomnienie zadań, które należy rozwiązać lub wymagają uwagi managera sklepu


sklep wordpress woocommerce raporty sklepu
Raporty sklepu WooCommerce

Gromadzenie i interpretacja danych pomaga obniżyć koszty, zoptymalizować zarządzanie dostawami i zwiększyć sprzedaż. Sklep WooCommerce oferuje funkcję raportów na temat sprzedaży, przychodów, popularnych, najlepiej sprzedawanych produktów, kategorii, podatków i innych. Możesz analizować 14 zmiennych, w tym całkowitą sprzedaż, sprzedaż netto, zamówienia, średnią wartość zamówienia, zwroty, klientów, kupony, wysyłkę i pobrania. Raporty można szybko filtrować po danych, porównywać okresy dat i pobierać dane raportu jako pliki CSV w celu integracji z innymi systemami.


sklep wordpress woocommerce panel informacji o klientach
Panel informacji o klientach

Panel informacji o klientach w sklepie WooCommerce pozwala przeanalizować klientów i tym samym zwiększyć wydajności sklepu i sprzedaży. Jako administrator sklepu możesz segmentować i filtrować informacje na podstawie przydatnych zmiennych, śledź historię sprzedaży oraz eksportuj i pobieraj listy klientów.


Aplikacja na smartfona WooCommerce Mobile

Dzięki aplikacji mobilnej WooCommerce masz dostęp do Twojego sklepu internetowego z dowolnego miejsca. Aplikacja WooCommerce pozwala dodawać produkty, przetwarzać zamówienia i obserwować kluczowe statystyki w czasie rzeczywistym.

sklep woocommerce aplikacja mobilna na smartfona

Co możesz robić dzięki aplikacji WooCommerce:

Zarządzenie produktami – dodawanie, edytuj i publikuj produkty bezpośrednio z urządzenia mobilnego. Możliwość zapisywania produktu jako wersje robocze na później.

Otrzymywanie powiadomień – dzięki aplikacji nigdy nie przegapisz zamówienia ani opinii produktu. Możliwość włączenia powiadomień z dzwonkiem w czasie rzeczywistym przy każdej nowej sprzedaży.

Zarządzanie zamówieniami – możliwość zarządzania całym procesem zamówienia za pośrednictwem aplikacji. Przewijaj podsumowania lub wyszukuj według specyfikacji klienta, lub zamówienia. Kliknij w szczegóły, aby zobaczyć szczegółowe rozliczenia, rozpocząć realizację i zmienić stan zamówienia.

Śledzenie statystyk – dzięki aplikacji, można śledź najbardziej popularne produkty, przychody sklepu, liczbę zamówień i dane dotyczące odwiedzających według tygodnia, miesiąca i roku.

Przełączanie między sklepami – osoby prowadzące więcej niż jeden sklep mogą w ciągu kilku sekund zmienić sklep i prowadzić sprzedaż w kilku sklepach jednocześnie.

Aplikacja WooCommerce na Android | na iPhone


Ile kosztuje uruchomienie sklepu WooCommerce?

WooCommerce jest darmowym rozszerzeniem WordPressa, ale niestety nie oznacza to, że zbudujesz cały sklep bez żadnego wkładu finansowego. Kwota startowa dla sklepu internetowego opartego na WooCommerce jest uzależniona od tego, czego potrzebujesz i jakie chcesz mieć funkcjonalności sklepu. Im więcej funkcjonalności zaplanujesz umieścić w sklepie, tym większy koszt uruchomienia i utrzymania sklepu. Dlatego koszty uruchomienie sklepu WooCommerce wahają się od kilkuset złotych, jeżeli prace wykonasz sam korzystając z tutoriali do nawet kilku tysięcy, jeżeli chcesz skorzystać z pomocy wykwalifikowanej agencji.

Sklep WooCommerce cennik

Sklep WooCommerce wymaga oczywiście serwera. Kosztem, który także musimy wziąć pod uwagę, jest w tym wypadku hosting. Na rynku znajdziesz duży wybór usługodawców i hostingów. Duże firmy w pierwszym roku oferuje pakiety w bardzo atrakcyjnych cenach, które w kolejnych latach urastają do nieakceptowalnych. Korzystaj raczej z hostingów w mniejszych firmach, dla których jesteś ważnym klientem i które udzielą Ci spersonalizowanej pomocy jako osobie początkującej. Zobacz ofertę dla WordPress od The Camels oraz skorzystaj z ich profesjonalnej wiedzy.

Jaki hosting pod sklep WooCommerce

Posiadając sklep WooCommerce, może się zdarzyć, że po 12 miesiącach jedyny koszt, jaki poniesiesz to hosting z własną domeną, w skrajnym przypadku – gdy chcesz wyposażyć sklep w jak najnowsze wersje wtyczek – należy doliczyć do tego koszty oprogramowania. Może się to wówczas wiązać z dodatkowymi opłatami. Wtyczki komercyjne bazują na licencjach z ograniczonym czasem wsparcia oraz aktualizacji. Całkowite koszty dla odnowień poszczególnych licencji są również trudne do ustalenia.

Jak prezentują się koszty uruchomienia sklepu WooCommerce w pierwszym roku, z zawarciem podstawowych wtyczek? Poniższe zestawienie uwzględnia standardowe ceny usług i integracji, niezbędnych do prowadzenia sklepu WooCommerce.

Zobaczmy więc ile kosztuje stworzenie sklepu na WooCommerce.

 • Domena sklepu (.pl, .com): od 50 zł/rok
 • Hosting pod WordPress: od 80 zł/rok
 • Motyw do WooCommerce: 0 zł – bezpłatny, brak wsparcia technicznego; 150-300 zł – zakupiony w serwisie, wsparcie przez 6-12 miesięcy; 2000-8000 zł – motyw z wdrożeniem na zamówienie, wsparcie techniczne przez 12 miesięcy, odpłatne modyfikacje po tym czasie
 • Wtyczka płatności: 200 zł – licencja roczna, po roku niedostępne jest wsparcie techniczne i aktualizacje
 • Integracja z wybranym kurierem: 250 zł – licencja roczna, po roku niedostępne jest wsparcie techniczne i aktualizacje
 • Integracja z Allegro: 500 zł za wtyczkę lub abonament od 30 zł/miesięcznie – cena uzależniona od liczby aukcji w serwisie aukcyjnym w danym miesiącu
 • Integracja z Ceneo, Opinie: 200 zł – licencja roczna, po roku niedostępne jest wsparcie techniczne i aktualizacje
 • Integracja z Google Merchant: 250 zł – licencja roczna, po roku niedostępne jest wsparcie techniczne i aktualizacje
 • Program do księgowania: 250 zł – licencja roczna, po roku niedostępne jest wsparcie techniczne i aktualizacje

Kalkulator sklepu WooCommerce

Przy ustalaniu budżetu na start sklepu warto również rozważyć kwestie administracji sklepu WooCommerce. Każda platforma open-source, którą jest również WooCommerce, wymaga systematycznej aktualizacji oprogramowania. Prace związane z administracją sklepu można wykonywać oczywiście we własnym zakresie lub powierzyć to wyspecjalizowanej w tym zakresie agencji. Zakres takich prac obejmuje działania związane z bieżącą administracją, bezpieczeństwem, rozwiązywanie potencjalnych problemów, rozwój funkcjonalności, zmianami treści oraz wyglądu strony sklepu.

Administracja sklepu WooCommerce


Pomoc techniczna sklep WooCommerce

Podczas tworzenia sklepu na WooCommerce być może będziesz musiał/a skorzystać z porad specjalistów np. w dziedzinie edycji szablonu lub wyboru funkcjonalności i kolejnych wtyczek. Jak i gdzie jej szukać pomocy?

Szukając natychmiastowej pomocy, z uwagi na charakter WooCommerce, dedykowane wsparcie techniczne nie zawsze będzie możliwe. Nie oznacza to jednak, że pozostajesz bez jakiekolwiek szansy na naprawienie problemu. Wystarczy zadać pytanie i czekać na odpowiedź od społeczności na Facebooku lub forach WordPress.

Jeżeli Twój problem jest bardziej złożony, może okazać się niezbędna pomoc eksperta. Istnieje wiele agencji interaktywnych specjalizujących się w platformie WooCommerce, które mogą udzielić Ci profesjonalnego wsparcia dla sklepu WooCommerce. Koszt usługi wsparcia technicznego WooCommerce może być nieco nieprzewidywalny i często uzależniony od istniejącego problemu w Twoim sklepie.

Wsparcie sklep WooCommerce


Kto wdroży sklep WooCommerce?

Zbuduj swój wymarzony sklep internetowy z pomocą naszych ekspertów WordPress WooCommerce.
Możemy wdrożyć dla Ciebie gotowy sklep WooCommerce lub dedykowane rozwiązanie. Nie tylko pomożemy Ci w uruchomieniu sklepu, ale pomożemy go rozwijać i administrować. Chcemy mieć pewność, że Twój e-Commerce będzie dobrze prosperować, a my razem z nim.

Co możemy Ci zaproponować poza indywidualnym projektem sklepu WooCommerce:

 • Pakiet rozszerzeń i integracji dostosowany do dokładnych potrzeb Twojego sklepu – w stałej cenie, która jest widoczna w naszym cenniku agencji.
 • Dedykowani członkowie zespołu do przeglądu strategii sklepu oraz doradztwa w zakresie optymalizacji i rozwoju sklepu.
 • Zarządzanie WooCommerce, instalacja nowych rozszerzeń i tworzenie dedykowanych wtyczek.
 • Połączenie sklepu z naszymi zaufanymi partnerami – hosting, bramki płatności, regulamin sklepu i inne.
 • Wprowadzanie sklepu internetowego na rynek z poradami od naszych Konsultantów, ekspertami z działu obsługi Klienta i HelpDesk.
 • Priorytetowe wsparcie od naszych ekspertów i developerów WordPres, WooCommerce, E-Commerce, SEO / SEM, Grafików, UI / UX.

Porozmawiajmy o tym, jak możemy pracować razem, aby zbudować Twój idealny sklep!


Sklep WooCommerce najczęstsze pytania [FAQ]

Co to jest sklep WooCommerce?

Sklep WooCommerce to wtyczka e-Commerce popularnej platformy CMS WordPress. Wtyczka WooCommerce jest przekształcenie strony opartej o WordPress w sklep internetowy. WooCommerce dostępny jest w polskiej wersji językowej, a sam mechanizm jej działania i obsługa jest stosunkowo prosta. W panelu WordPress możesz wprowadzać produkty, definiować ich parametry jak opisy, zdjęcia, cenę, stan magazynowy itd.

Ile kosztuje sklep WooCommerce?

Wdrożenie podstawowego, kompaktowego, funkcjonalnego sklepu WooCommerce to koszt 1500 – 2000 zł. W tej cenie otrzymasz w pełni funkcjonalny sklep na motywie (szablonie) premium. Jest to jednorazowy koszt za zainstalowanie i skonfigurowanie sklepu. W kolejnych latach opłacisz tylko za domenę i hosting (serwer) czyli ok. 100-300 zł rocznie w zależności od pojemności, szybkości. Koszt stworzenia sklepu WooCommerce w agencji interaktywnej za projekt i wdrożenie to koszt 3000-8000 zł netto + cena za wdrożenie dodatkowych wtyczek, funkcjonalności i rozszerzeń.

Sklep WooCommerce opinie?

Sklep WooCommerce to idealne, proste i stosunkowo tanie rozwiązanie do stworzenia sklepu internetowego. Główne zalety WooCommerce to:
• przeznaczony dla małych, średnich i dużych sklepów
•panel administracyjny WordPress jest wyjątkowo łatwy w obsłudze
•możliwość rozbudowy funkcjonalności i integracji niezbędnych w sklepie internetowym
•ogromna ilość szablonów premium, które mogą nadać sklepowi indywidualny wygląd
•możliwość integracji z wysyłkami Kurierzy, InPost, Poczta, szybkimi płatnościami jak Tpay, DotPay, Przelewy24, PayU, PayPal i inne
•sklep przyjazny Google, bardzo dobra integracja z SEO, możliwość prowadzenia bloga


tworzenie stron wordpress

WordPress co musisz wiedzieć?

Co to jest WordPress? WordPress jest najpopularniejszą platformą do zarządzania treścią – CMS. Kiedyś wybierany najczęściej przez osoby prowadzące blogi, stał się platformą dominującą na rynku do prowadzenia strony firmowej lub sklepu internetowego. WordPress daje ogromne możliwości dzięki bardzo dużej liczbie wtyczek i motywów, dzięki którym zmienisz wygląd i funkcjonalność strony internetowej.

Używając WordPressa, nie musisz mieć doświadczenia w kodowaniu, żeby samodzielnie stworzyć własną stronę z tym systemem zarządzania treścią. Do rozpoczęcia pracy z WordPressem wystarczy wykupić domenę i hosting, na którym zaintalujesz pliki pobrane z oficjalnej stronę WordPress.org. Po prawidłowym zainstalowaniu wystarczy zalogować się do panelu i zacząć pracę nad Twoją stroną używając motywów i wtyczek.

Niezwykła prostota i elastyczność WordPressa spowodowała, że jako system CMS stał się absolutnym liderem na świecie. O wielkości WordPressa świadczą najlepiej liczby.


Co to jest WordPress?

Chcesz stworzyć profesjonalną stronę internetową? Poznaj bliżej platformę WordPress. Przeczytaj nasz poradnik nt. Co to jest WordPress…


WordPress w liczbach

 • 42% Internetu jest zasilane przez WordPress i stale rośnie
 • Na świecie jest około 1.3 miliarda stron www z czego 455,000,000 to WordPress
 • Strony na WordPress stanowią 14,7% ze 100 najważniejszych stron www na świecie
 • Platforma WordPress ma 61,8% udziału w rynku CMS
 • Strony WordPress uzyskuje 20 miliardów wyświetleń miesięcznie
 • Użytkownicy WordPressa każdego miesiąca publikują 70 milionów nowych postów
 • 30% wszystkich sklepów internetowych działa na WordPressie (WooCommerce)
 • Na stronie WordPress.org znajdziesz ponad 4000 darmowych motywów
 • Ze strony WordPress.org można pobrać ponad 54 000 darmowych wtyczek
 • Największym komercyjnym sklepem motywów jest Themeforest, który ma ponad 47 000 motywów na sprzedaż

Podsumowanie

Jeżeli szukasz rozwiązania dla Twojego sklepu internetowego, chcesz to zrobić szybko i w dobrej cenie warto rozważyć połączenie WordPress + WooCommerce jako platformy dla Twojego sklepu internetowego. Sklep WooCommerce jest ciekawym i elastycznym rozwiązaniem do uruchomienia sklepu internetowego, które daje ogromne możliwości personalizacji. Szeroka dostępność wtyczek darmowych i płatnych powoduje, że jest on chętnie wybierany przez firmy, które chcą przenieść swoją sprzedaż do internetu.

Za sklepem WooCommerce przemawia nie tylko mnogość tworzonych przez społeczność dodatków, wtyczek, motywów, ale przede wszystkim stosunkowo krótki czas realizacji projektów opartych na tym rozwiązaniu. To idealne rozwiązanie dla Twojego sklepu, jeżeli potrzebujesz estetycznego rozwiązania, przyjaznego dla klientów oraz nieskomplikowanego w codziennym zarządzaniu.

WordPress i WooCommerce jako oprogramowanie open-source jest elastyczne, pozwala skalować i rozwijać sklep w przyszłości. Bez względu na wielkość sklepu, który chcesz budować na WooCommerce, będzie się skalował do Twoich wymagań. Sklep WooCommere z rosnącą kolekcją motywów i wtyczek pozwala rozszerzyć i rozbudować funkcje każdego sklepu, aby spełnić unikalne potrzeby zmiennego rynku e-Commerce.

Oferta sklepów internetowych

Sklep WooCommerce to rozwiązanie, którego szukasz, jeżeli chcesz używać platformy WordPress. Nasz zespół wyspecjalizowanych pracowników pomoże Ci wdrożyć lub rozwinąć nowoczesny sklep na WooCommerce. Ile kosztuje sklep internetowy, lub przeniesienie sklepu na WordPress + WooCommerce w naszej agencji? Ceny zaczynają się już od 2500 zł netto. Jeśli chcesz otrzymać indywidualną wycenę sklepu, zadzwoń lub wypełnij formularz, w którym podasz podstawowe informacje, a bezpłatną wycenę Twojego przyszłego sklepu WooCommerce prześlemy w 48h.


Czytaj również o WooCommerce:

Sklep WooCommerce

Zainteresowała Cię platforma WooCommerce? Potrzebujesz wsparcia przy założeniu sklepu WordPress + WooCommerce. Czytaj więcej o naszych usługach wdrożenia sklepu internetowego...

4.8/5 - (137 votes)
Agencja interaktywna:
Projektujemy strony internetowe WordPress, sklepy internetowe WooCommerce, pozycjonujemy w Google, dbamy o media społecznościowe. Tworzymy kompleksowe kreacje, projekty graficzne i identyfikacje wizualne. Zadzwoń 730 170 330, wyślij brief, albo napisz do nas, aby otrzymać informację cenową.
Kontakt przez messenger