Chcesz przenieść biznes do internetu? Wyceń: Strona www | e-Sklep | B2B |SEO/SEM | Administracja | napisz: studio@thenewlook.pl

Sklep B2B krok po kroku

sklep b2b

Handel i kontakty między firmami uciekają do internetu, a sklepy B2B rozwijają się w imponującym tempie. Taka dynamika rozwoju rynku e-Commerce B2B to wielka szansa na Twój sklep internetowy. Zastanawiasz się, jak działa sklep internetowy B2B i jaki rodzaj działalności możesz prowadzić on-line?

W dzisiejszym dynamicznie rozwijającym się świecie, w którym biznesu i internet się przenikają, sklepy B2B online odgrywają kluczową rolę w nowoczesnych modelach handlowych firm. Zapewniają one specjalistyczną platformę dla transakcji między przedsiębiorstwami, pozwalając na efektywną wymianę towarów i usług, które są niezbędne do prowadzenia i rozwijania działalności gospodarczej. W odróżnieniu od tradycyjnych sklepów detalicznych, sklepy B2B koncentrują się na potrzebach specyficznych dla firm, oferując produkty i usługi dostosowane do ich unikalnych wymagań.

Sklep B2B WordPress

WordPress B2B to wyjątkowa platforma dla sklepów internetowych z funkcją B2B. WordPress B2B pozwala na stworzenie całego systemu oferty biznesowej dla Twoich klientów.

W obliczu ewoluujących potrzeb rynku biznesowego, powstają nowe rozwiąznaia B2B, które zyskują na znaczeniu jako krytyczny element w łańcuchu dostaw. Te specjalizowane platformy handlowe, zaprojektowane do obsługi transakcji między przedsiębiorstwami, stanowią fundament dla efektywnego przepływu towarów, usług i informacji w środowisku biznesowym. Charakteryzując się unikalnymi modelami operacyjnymi, sklepy B2B są dostosowane do złożonych i specyficznych wymagań korporacyjnych, oferując rozwiązania od personalizacji produktów po zintegrowane systemy zarządzania łańcuchem dostaw.


Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się:

  • Co to jest B2B i jaką platformę B2B wybrać?
  • Jakie są różnice między sklepem B2B i B2C?
  • Jak założyć sklep B2B krok po kroku?
  • Jaki sklep B2B można utworzyć, używając WordPress i WooCommerce?

Sklep B2B pomaga obsługiwać wszelkie relacje z partnerami biznesowymi. Obecnie w wielu firmach taki system stanowi nieodzowne narzędzie codziennej pracy. Systemy B2B to zaawansowane systemy sprzedażowe, obsługujące cały proces sprzedaży. Profesjonalny sklep B2B pozwala na optymalizację procesów i automatyzację powtarzalnych czynności usprawniając działania sprzedażowe. Co więcej, eliminuje możliwość popełnienia błędów, które pojawiają się przy ręcznej obsłudze zamówień.

W tym tekście przyjrzymy się, jakie są platformy B2B i jakie sklepy B2B można na nich stworzyć. Artykuł ma na celu dokładne przeanalizowanie ich funkcje, korzyści oraz wyzwania, jakie stoją przed Tobą jeżeli chesz otworzyć sklep B2B. Na koniec omówimy jaką rolę odgrywają sklepy B2B we współczesnej przestrzeni handlowej oraz jak zmieniają krajobraz handlu między przedsiębiorstwami.



Sklep B2B krok po kroku

Szacowany czas czytania: 24 minuty

Zastanawiasz się nad wdrożeniem sklepu B2B w Twojej firmie? Chcesz się dowiedzieć, na co zwrócić uwagę, lub jaką platformę wybrać? W tym tekście przeprowadzimy Cię przez szczegółowy przewodnik na temat sklepów B2B. Podzielimy się również wskazówkami, jak rozwijać działalność na platformie B2B. Cały artykuł podzieliliśmy na sekcje, po których możesz się poruszać, korzystając z nawigacji poniżej.

  1. Sklep B2B, a B2C
  2. Co to jest B2B?
  3. Rodzaje sklepów B2B
  4. Funkcjonalności sklepów B2B
  5. Korzyści sklepu B2B
  6. Specyfikacja sklepu B2B
  7. Sklep B2C
  8. Platformy e-Commerce dla B2B
  9. Własny sklep B2B, czy warto?
  10. Jak założyć sklep B2B?
  11. Ile kosztuje założenie sklepu B2B?
  12. Sklep WordPress B2B
  13. Rozwój sklepu B2B
  14. Wdrożenie sklepu B2B
  15. Sklep B2B najczęstsze pytania – FAQ
  16. Podsumowanie

Sklep B2B, a B2C

Sklepy internetowe można również podzielić na dwa modele B2B i B2C. Oba systemy różni rodzaj świadczonych usług, skala prowadzonego biznesu, oraz cel przeznaczenia usług sklepu. Systemy różnią się również z punktu widzenia prowadzenia sklepu: procesu zakupowego, rodzaj płatności, infrastruktury oraz sposobu prowadzenia działalności w ramach e-Commerce, które omówimy w dalszej części.

  • B2B – sklep dla klientów biznesowych: katalogi produktów, platformy zamówieniowe
  • B2C – sklep dla klientów detalicznych: e-sklepy, katalogi produktów, e-Learning

Zacznijmy więc od porównania sklepów B2B i B2C. Poniżej opisujemy porównanie specyfiki rozwiązań B2B i B2C dla sklepów internetowych. Poznaj, jakie są najważniejsze elementy każdego systemu oraz jaki rodzaj sklepu internetowego możesz założyć, bazując na tych rozwiązaniach.


Co to jest B2B – definicja

B2B (business to business) jest to skrót pochodzący z języka angielskiego oznaczający transakcje pomiędzy dwoma lub większą ilością firm. B2B określenie zespół relacji występujących pomiędzy firmami, w odróżnieniu od relacji pomiędzy przedsiębiorstwami i klientami indywidualnymi, określanymi jako B2C – Business to customer.

Sklep B2B, czyli współpraca z między firmami

Business to business to model, którym obie strony są firmami. Model B2B obejmuje powiązania łączące przedsiębiorstwa i ich partnerów biznesowych. Główną rolę pełnią platformy B2B, które usprawniają transakcje zachodzące pomiędzy firmami a ich dostawcami bądź producentami lub dystrybutorami. Cały proces powstałej relacji biznesowej zachodzi dzięki systemom B2B.

Operatorem sklepu B2B są zazwyczaj producenci, hurtownicy lub dystrybutorzy. Współpraca między firmami w ramach systemu B2B ma przeważnie charakter cykliczny.

B2B zwykle wymaga bardziej złożonych rozwiązań niż sklep internetowy. System B2B musi być zdolny do przyjmowania zleceń w różnych formach takich jak: e-mail, dokumenty lub zamówienia elektroniczne. Taki system musi połączyć przyjęte już zamówienie z innymi bazami administracyjnymi firmy, odpowiedzialnymi za fakturowanie, stany magazynowe, przechowywanie danych klientów.

Platforma B2B

Platformę B2B tworzy system informatyczny, który ułatwia wymianę informacji między firmami oraz usprawnia sprzedaż przez zautomatyzowanie procesu składania i realizowania zamówień. Zarządzanie systemem dostaw można znacznie ułatwić przez automatyzację przepływu informacji oraz integrację danych o sprzedaży i terminach dostaw.

Sklep B2B obejmuje takie elementy jak:

  • przygotowanie ofert
  • proces przygotowanie zamówienia
  • dokonywanie płatności
  • potwierdzania zamówień
  • realizację transakcji
  • wystawianie dokumentów związanych z realizacją transakcji
  • pokazanie oferty oraz marketing

Bardziej rozbudowane systemy B2B mogą być rozbudowany o funkcje prognozowania, planowania, zaopatrzenia, produkcji, magazynowania, realizowanie umów i kontraktów, sprzedaży, serwisowanie.

Platforma B2B można oferować dla różnych odbiorców dostosowane grupy produktów. System wybiera odpowiednie produkty, które wyświetlane są klientom biznesowym, po zalogowaniu się do konta.


Rodzaje sklepów B2B

Sklepy B2B można podzielić na kilka rodzajów, w zależności od ich specyfiki. Najczęściej spotykane rodzaje sklepów B2B to:

Hurtownie internetowe
Hurtownie internetowe oferują szeroki wybór produktów i usług w atrakcyjnych cenach. Są przeznaczone dla firm, które potrzebują dużych ilości towarów.

Platformy sprzedażowe
Platformy sprzedażowe umożliwiają firmom wystawianie swoich produktów i usług na sprzedaż. Są przeznaczone dla producentów, dystrybutorów i innych firm, które chcą dotrzeć do szerszego grona klientów.

Sklepy branżowe
Sklepy branżowe oferują produkty i usługi przeznaczone dla konkretnej branży. Są przeznaczone dla firm, które potrzebują specjalistycznych produktów i usług.


Funkcjonalności sklepów B2B

Sklepy B2B mogą oferować wiele dodatkowych funkcjonalności, które ułatwiają prowadzenie biznesu. Do najpopularniejszych funkcjonalności należą:

  • Zarządzanie zamówieniami i dostawami: Sklepy B2B umożliwiają firmom zarządzanie zamówieniami i dostawami. Pozwala to na sprawną obsługę klientów i kontrolę nad stanem magazynowym.
  • Dostęp do cen netto i brutto: Sklepy B2B umożliwiają firmom dostęp do cen netto i brutto. Jest to ważne dla firm, które rozliczają się z podatku VAT.
  • Możliwość korzystania z różnych form płatności: Sklepy B2B umożliwiają firmom korzystanie z różnych form płatności, takich jak przelew, karta kredytowa czy płatność online.
  • Możliwość wystawiania faktur VAT: Sklepy B2B umożliwiają firmom wystawianie faktur VAT. Jest to niezbędne dla firm, które rozliczają się z podatku VAT.
  • Możliwość komunikacji z dostawcą: Sklepy B2B mogą umożliwiać firmom komunikację z dostawcą. Pozwala to na szybkie i sprawne rozwiązywanie problemów.

Korzyści sklepu B2B

Sklepy B2B są coraz bardziej popularnym rozwiązaniem dla firm. Oferują one wiele korzyści, które mogą przyczynić się do obniżenia kosztów i poprawy efektywności biznesu. Przede wszystkim umożliwiają one łatwy i szybki zakup potrzebnych produktów i usług, bez konieczności bezpośredniego kontaktu z klientem. Pozwalają również na negocjowanie cen i warunków współpracy, co może skutkować obniżeniem kosztów.

Dodatkowo, sklepy B2B mogą oferować wiele dodatkowych funkcjonalności, które ułatwiają prowadzenie biznesu. Mogą to być m.in.:

  • możliwość zarządzania zamówieniami i dostawami,
  • dostęp do cen netto i brutto,
  • możliwość korzystania z różnych form płatności,
  • możliwość wystawiania faktur VAT,
  • możliwość komunikacji z dostawcą.

Zalety sklepów B2B

Sklepy B2B oferują wiele korzyści dla firm, w tym:

  • Łatwość zakupów
    Sklepy B2B umożliwiają zakup produktów i usług online, bez konieczności wychodzenia z biura.
  • Negocjowanie cen
    Sklepy B2B często umożliwiają negocjowanie cen i warunków współpracy, co może skutkować obniżeniem kosztów.
  • Dodatkowe funkcjonalności
    Sklepy B2B mogą oferować wiele dodatkowych funkcjonalności, które ułatwiają prowadzenie biznesu.

Specyfika sklepu B2B

Sklepy B2B zwykle wymaga bardziej złożonych rozwiązań niż sklepy internetowe. Platforma B2B jest rozwiązaniem usprawniającym procesy biznesowe. Systemy B2B wyróżnia się z punktu widzenia prowadzenia sklepu: procesem zakupowym, rodzajem płatności, infrastrukturą oraz sposobem prowadzenia działań w sklepie.

Proces zakupowy. W przypadku dokonania zakupu przez przedsiębiorcę proces zakupowy jest bardziej złożony niż w przypadku osób indywidualnych. Dokonanie zakupu stanowi decyzję grup decyzyjnych, wybierając produkt i rozmawiając ze sprzedawcą, nie musi posiadać zezwolenia na dokonanie zakupu lub może nie być odpowiedzialny za podjęcie ostatecznej decyzji. Inaczej jest w przypadku klienta końcowego, który po stwierdzeniu przydatności produktu decyduje się na jego zakup.

Rodzaje płatności. Cena produktu może się różnić w zależności od klienta. Duże zamówień lub udaje im się wynegocjować specjalne warunki, korzystają z innego cennika, często ustalanego indywidualnie.

Mechanizmy płatności. Transakcje w modelu B2B mogą być bardziej złożonym procesem. Klienci mogą wybrać towary, złożyć zamówienie, wybrać rodzaj dostawy. Jednakże nie muszą płacić oni w momencie składania zamówienia, ale otrzymują fakturę, którą opłacają w uzgodnionym terminie płatności.


Integracja rozwiązań w sklepach B2B

Sklepy B2B mogą być rozwijane o dodatkowe integracje. Dzięki temu system B2B możne osiągnąć dodatkowe korzyści wykorzystując dane znajdujących w zewnętrznej aplikacji, systemie lub bazie danych. Można również zintegrować platformę B2B z systemami dostawców, partnerów logistycznych, dzięki czemu istnieje możliwość efektywnego zarządzania stanami magazynowymi, zakupami i dystrybucją. Sklep B2B pozwala na stworzenie całego systemu oferty biznesowej dla klientów typu B2B.

Ciekawe integracje B2B:

  • logistyczne – integracje z systemami dostawców
  • płatnicze – integracje z systemami płatności i ratalnymi
  • magazynowe – integracje z systemami magazynowymi
  • komunikacyjne – wsparcie kontaktu z kontrahentami, wsparcie po sprzedażowe
  • biznesowe – łączące z systemami typu CRM WordPress, ERP WooCommerce
  • produktowe – integracje z katalogami informacji produktowej (Product Information Management)

Sklep B2C

B2B (business to customer) to model, w którym sprzedaż jest procesem odnoszącym się bezpośrednio do klientów. Stroną jest klient końcowy, czyli użytkowników sklepu internetowego. Klientami sklepów B2C są przeważnie osoby fizyczne lub firmy. Transakcje w ramach modelu B2C nie jest cykliczna, ponieważ klient może zaopatrzyć się w produkty w różnych sklepie bez konieczności zobowiązania się do kolejnych zakupów.

Sklep B2C, czyli sprzedaż dla klienta końcowego

W sklepie B2C klienci szukają informacji na temat produktów w sklepie, wybierają je i płacą za nie przed dostawą za pomocą bramki płatności, karty wykorzystując inne formy płatności. Sposób działania platformy B2C, skierowanej do klientów końcowych wydaje się niezwykle prosta w porównaniu z systemami B2B. Wystarczy jedynie zadbać o to, aby sklep internetowy wyświetlała produkty i ceny, obsługiwał przyjęcie płatności oraz zrealizował wysyłkę do klienta.

Proces zakupowy. Proces opiera się na dokonania zakupu przez klienta końcowego, który po stwierdzeniu przydatności produktu decyduje się na jego zakup i dokonuje transakcji. Transakcje nie są cykliczne, ponieważ klient może kupić produkty w różnych sklepach, bez konieczności zobowiązania się do kolejnych zakupów.

Rodzaje płatności. W modelu B2C konsument, który kupuje produkt, płaci dokładnie taką samą cenę jak inni nabywcy.

Mechanizmy płatności. Klient wybiera produkt i płaci na stronie zamówienia w sklepie przy użyciu wybranej formy płatności jak: bramka płatności, karta kredytowa, lub płatność przy odbiorze.


Platformy e-Commerce dla B2B

Jeżeli, już wiesz jaki sklep internetowy założyć, musisz zdecydować się jaką platformę wybrać do Twojego sklepu internetowego. Sklep internetowy działa w oparciu o oprogramowanie, które zarządza produktami, stanami magazynowymi, obsługuje cały proces zakupowy od przyjęcia zamówienia, płatności, po wysyłkę. Oprogramowanie sklepu internetowego zapewnia ponadto bezpieczeństwo danych, dostarcza narzędzia do marketingu i wiele innych funkcji sklepu. Takie oprogramowanie nazywamy popularnie systemem sklepu lub Platforma e-Commerce.

Decydując się na wybór platformy e-Commerce, trzeba sobie zadać pytanie – jak duży będzie sklep, który chcemy uruchomić i jakie są perspektywy jego rozwoju? Jak dokładnych raportów sprzedażowych i analitycznych potrzebujemy i jak bardzo mamy skomplikowane produkty? I wreszcie, czy potrzebujemy sklepu, który uruchomimy i obsłużymy samemu, czy będziemy potrzebowali pomocy informatyka? Poniżej prezentujemy pięć najpopularniejszych platform oraz ich charakterystyki.

Rodzaje platform e-Commerce

Powstanie różnego rodzaju platform e-Commerce jest odpowiedzią na odmienne zapotrzebowania przedsiębiorców lub osób chcących prowadzić biznes B2B w internecie. Zupełnie inne wymagania będzie miał mały sklep B2B niż duży, sklep B2B z obrotem rzędu kilku milionów złotych.

Systemy sklepów B2B najlepiej oprzeć na platformie open-source, które opisujemy w tym tekście. Istnieją również sklep internetowe B2B oparte platformy dedykowane i licencyjne. Są na nich oparte głównie bardzo duże i skomplikowane rozwiązania B2B. Mają one naprawdę duże możliwości i funkcjonalności, jakie oferują, jednak pozwolić sobie na nie mogą jedynie naprawdę duże sklepy, dlatego nie będziemy ich szerzej opisywać.

Wszystkie platformy e-Commerce pozwalają na zarządzenie produktami, sprzedaż, przyjmowanie płatności, wysyłkę maili transakcyjnych, a także w pewnym zakresie decydowanie o wyglądzie strony. Platformy open-source w swojej podstawowej wersji nie mają jednak wbudowanych rozwiązań B2B. Pamiętaj, że występują między nimi jednak znaczne różnice. W zależności od założeń biznesowych danego sklepu może się okazać, że dla jednej firmy najlepsze będzie rozwiązanie open-source, a innej niezbędne będzie rozwiązanie dedykowane.

› Platformy e-Commerce krok po kroku


Silniki platformy e-Commerce

Platforma e-Commerce bazuje na silniku platformy e-Commerce. Podjęcie decyzji dotyczącej wyboru odpowiedniej platformy wymaga poznania tzw. silników platform e-Commerce. Najpopularniejsze silniki sklepów open-source, czyli WooCommercePrestaShopMagento. Wszystkie platformy są oczywiście tak rozbudowane i zróżnicowane, że opis wszystkich możliwości, funkcjonalności i porównanie ich jest niemożliwe. Warto kilka rozwiązań poznać bliżej i przeanalizować, które jest najbardziej odpowiedni do Twojego biznesu.

W naszym tekście na temat wyboru platformy dla sklepu internetowego opisujemy porównanie najpopularniejszych silników dla sklepów internetowych open-source, ich możliwości oraz wady i zalety. Sprawdź, jakie są najważniejsze elementy każdego systemu oraz porównaj przybliżone koszt jego utrzymania.

› Jaką platformę wybrać do sklepu internetowego?


Własny sklep B2B czy warto?

Biorąc pod uwagę dynamiczny wzrost poziomu wydatków i transakcji w internecie, jak również rosnące zaufanie oraz wygodę takiej formy zakupów, można założyć, że własny sklep B2B to dobry pomysł na biznes.

Należy jednak mieć na uwadze fakt, że sklep tego typu musi być dobrze dostosowany do specyfiki danego biznesu i potrzeb klientów biznesowych. Pamiętaj o innej specyfice przedsięwzięcia B2B w odróżnieniu od tradycyjnego sklepu dla klientów detalicznych.

Własny sklep B2B to na pewno bardzo dobre rozwiązanie biznesowe, ale również przedsięwzięcie o charakterze długo terminowym. Należy również mieć na uwadze, że w wyniku rosnącej konkurencji sklepów B2B w ramach danej branży, może być to również przedsięwzięcie nieopłacalne lub ryzykowne.

Dlaczego warto otworzyć własny sklep B2B?
Powodów, dla których warto założyć własny sklep internetowy B2B, jest wiele. Poniżej kilka argumentów, które zdecydowanie przemawiają za potencjałem e-Commerce i faktem korzyści z otworzenia własnego biznesu online:

Potencjał e-Commerce – tanie wejście na rynek oraz możliwość uruchomienie sklepu B2B niewielkim kosztem dzięki platformom e-Commerce typu open-source. Krańcowy koszt sklepu internetowego zależy oczywiście od wielkości sklepu oraz wielu czynników jak koszt dodatkowych funkcji i integracji jak np. ERP.

Łatwy dostęp do klientów biznesowych – sieci internetowa daje możliwość łatwego dostępu do klientów biznesowych na całym świecie. W kolejnych latach można się spodziewać, że wartość sprzedaży online będzie zdecydowanie rosła, jak również odsetek firm, które będą w dokonywać zakupów w wyspecjalizowanych sklepach B2B.

Dodatkowy kanał sprzedaży – jeżeli prowadzisz już sprzedaż B2B off-line, sklep stacjonarny to sklep on-line może być znakomitym dodatkowym kanałem sprzedaży produktów lub usług. Założenie sklepu internetowego B2B nie wymaga dużych nakładów finansowych jak sklep stacjonarny. Sklep internetowy nie będzie wymagał też zatrudnienia dodatkowych pracowników, przynajmniej w początkowym etapie działalności.


Jak założyć sklep B2B?

Niezależnie od tego, czy masz już pomysł na własny sklep internetowy, czy dopiero szukasz sposobu na Twój biznes, przeczytaj jakie działania są istotne przy założeniu sklepu internetowego i jakie zwiększą Twoją szansę na sukces. A do samego stworzenia sklepu internetowego B2B z pomocą wyspecjalizowanej agencji interaktywnej nie jest trudne.

Zlecając wykonanie sklepu B2B agencji interaktywnej, możesz mieć pewność, że każdy szczegół zostanie dopracowany. A projekt sklepu będzie wyróżniał się dedykowaną, dopasowaną do Twojej branży szatą graficzną na tle konkurencji. Wygląd sklepu ma decydujące znaczenie, ponieważ to od niego zależy, czy klient pozostanie na stronie internetowej dłużej, zrobi zakupy i do niego wróci.

Zakładając, że myślisz poważnie o Twoim e-biznesie, warto postawić na jedno z rozwiązań open-source: WooCommerce, PrestaShop, Magento. Oczywiście trzy opisane platformy e-Commerce jako open-source są bezpłatne, jednak poznanie ich do tego stopnia, żeby samemu sprostać wdrożeniu sklepu, może być trudne.

Ważną kwestią przy tworzeniu sklepu internetowego jest budowa sklepu B2B pod kątem User Experience. Wszyscy jesteśmy użytkownikami sklepów internetowych na co dzień, co nie przekłada się na umiejętność dobrego zaprojektowania sklepu. W przypadku sklepów internetowych znaczenie UX jest pierwszorzędne, ponieważ każda tzw. „akcja” wykonana przez klienta przekłada się na Twoją sprzedaż.

Sklep B2B powinien być dostosowany do Twoich potrzeb biznesowych. Nawet jeśli potrzeby i funkcjonalności Twojego sklepu nie są one szczególnie nietypowe, wdrożenie platformy sprzedaży nie jest proste. Pamiętaj, potrzebny jest specjalista od wdrożeń konkretnego typu sklepu – WooCommerce, PrestaShop, Magento.

Ponadto aby sklep B2B działał poprawnie i spełniał swoją funkcję, potrzebna jest praca kilku specjalistów programisty, grafika, specjalisty UX. Każdy specjalista to nie tylko wiedza, ale przede wszystkim doświadczenie, które zdobył przy innych projektach. Dlatego warto zdecydować się na wyspecjalizowaną firmę wdrożeniową. Zapewni ona kompleksową obsługę i poniesie pełną odpowiedzialność za wdrożenie i działanie Twojego sklepu internetowego. Pamiętaj, źle zaprojektowany lub zoptymalizowany sklep B2B to znacznie mniejsze przychody i „przeciekające złotówki”.


Ile kosztuje założenie sklepu B2B?

Założenie własnego sklepu internetowego B2B jest obecnie znacznie tańsze niż jeszcze kilka lat temu. Do stworzenia sklepu typu B2B można wykorzystać gotową platformę e-Commerce jak WordPress WooCommerce dodając specjalny system B2B rozszerzający możliwości sklepu lub tworząc autorskie, dedykowane rozwiązania B2B.

Profesjonalny i w pełni funkcjonalny sklep WordPress B2B może powstać już za kwotę 8000 zł przy założeniu podstawowych funkcjonalności. Przy rozwiązaniach dedykowanych B2B należy wyceniać wszystkie funkcje indywidualnie lub na zasadach Time & Material.

Time & Material to model rozliczenie następuje na podstawie ilości godzin przeznaczonych przez developera na realizację projektu. Klient płaci więc za efektywne roboczogodziny. Cena za usługi jest elastyczna, ponieważ w każdym momencie możemy zlecać wykonanie poprawek, który zostaną uwzględnione i nie będzie to miało wpływu na cenę projektu. Co za tym idzie, nie musimy podawać szczegółowych wytycznych przed rozpoczęciem projektu. Klient może i powinien nawet ingerować w to jak został wykonany na różnych etapach, ma możliwość oceny i sugerowania zmian.

Od czego zatem zależy koszt utworzenia sklepu B2B? Ostateczny koszt sklepu B2B składa się kilka kwestii jak koszt wdrożenia B2B, czyli wybór platformy e-Commerce, instalacja i konfiguracja sklepu B2B, oraz koszt funkcjonalności takich jak bramki płatności, wysyłki, marketing, integracja ERP itd. Koszt sklepu B2B to również roczny koszt hostingu i domeny oraz cena usługi utrzymania i wsparcia przez agencję interaktywną lub wykwalifikowanego programistę.

› Sklep internetowy B2B – cennik


Sklep WordPress B2B

Sklep internetowy WordPress to idealna platforma do stworzenia sklepu obsługującego B2B. Jeżeli sprzedajesz produkty, usługi jedynie firmom lub partnerom biznesowym zapoznaj się z możliwościami sklepu B2B oraz połączenia go z systemem partnerskim (afiliacyjnym). Strona WordPress B2B pozwala na stworzenie całego systemu oferty biznesowej dla Twoich klientów, która jest płynnie powiązana z Twoim sklepem.

› Zamów sklep WordPress B2B

Możliwości sklepu WordPress B2B m.in.

  • użytkownicy i produkty mogą być podzieleni na nieograniczoną liczbę grup
  • dla każdej kombinacji grup użytkowników i grup produktów można w specjalnej tabeli zdefiniować indywidualną rabat procentowy
  • każda grupa produktów może być ukryta dla wszystkich i widoczna dla określonych grup użytkowników, w tej samej tabeli
  • dla każdego użytkownika można zdefiniować dodatkowy indywidualny rabat
  • towary B2B mogą występować w dwóch rodzajach: sprzedaż wg opakowań / sprzedaż wg ilości sztuk
  • nieograniczona liczba wariantów produktów

Możliwości systemu partnerskiego (afiliacyjny) m.in.

  • udostępnianie swojego koszyka zakupów innym Klientom
  • możliwość wysłania linka z kuponem partnerskim
  • każdy Partner może otrzymać indywidualny procent od dochodu ze sprzedaży
  • administrator posiada panel, w którym może zmienić status zamówień partnerskich na opłacone, oczekujące, odrzucone
  • każdy Partner ma swoje osobiste konto, gdzie może zobaczyć swoje wypłaty, statystyki oraz status zamówień poleconych Klientów

Nasze rozwiązanie sklepu B2B opieramy na godnym zaufania oprogramowaniu, który nasi programiści specjalnie stworzyli pod platformę WordPress i WooCommerce. System B2B i program partnerski są rozwiązaniem modułowym. Można je więc w dowolny sposób rozwijać i rozbudowywać w miarę pojawiających się w czasie potrzeb danego sklepu B2B.

Zamów sklep B2B

Szukasz wykonawcy sklepu B2B? Tworzymy sklepy B2B, optymalizujemy konwersje, tworzymy spójne strategie sprzedażowe. Generujemy efekty w e-Commerce.


Rozwój sklepu B2B

Założenie sklepu B2B to nie jednorazowe wdrożenie projektu, ale niekończący się proces udoskonaleń, poprawek, dostosowań i eksperymentów. Rozwój sklepu internetowego ma na celu zwiększenie sprzedaży, przyciągnięcie nowych klientów i poprawę konwersji. Sklep internetowy, pomimo że działa poprawnie szybko się dezaktualizuje z powodu zmieniających się technologii i trendów. Dlatego sklep internetowy, aby spełniać swoje zadania i przynosił oczekiwane korzyści, powinien być stale aktualizowany. Ponadto nieadministrowany sklep B2B może stać się celem ataków cyberprzestępców i źródłem frustracji użytkowników. Nie wspominając już możliwości drastycznego spadku skuteczności sprzedażowej i wizerunkowej sklepu.

Rozwój sklepu B2B to coś więcej niż bieżące administrowanie. Rozwój platformy B2B powinien być oparty na cyklicznej analizie takich elementów jak zachowania klientów, czas ładowania strony, monitorowanie konkurencyjnych sklepów i trendów w e-Commerce. Ważny jest regularny rozwój i aktualizacja sklepu internetowego pod względem funkcjonalności, treści i grafiki oraz bezpieczeństwa. Takie działania wymagają czasu i dedykowanych pracowników z doświadczeniem oraz wiedzą, co w praktyce okazuje się trudne. Dlatego rozwój sklepu B2B można zlecić profesjonalistom, którzy dostosują sklep do aktualnych trendów, wymagań użytkowników grupy docelowej czy nowych zasad narzucanych przez wyszukiwarkę Google. Więcej na temat rozwoju sklepu internetowego, dlaczego aktualizacja sklepu internetowego jest tak ważna i co on obejmuje, czytaj w naszym specjalnym artykule.

› Rozwój sklepu internetowego


Wdrożenie sklepu B2B

Jesteśmy wyspecjalizowaną agencją interaktywną i obsługujemy każdy obszar e-Commerce. Dzięki najnowocześniejszej platformie WordPress WooCommerce i naszemu autorskiemu, kompletnemu rozwiązaniu typu B2B pomożemy Ci zrealizować Twój sklep B2B.

Oferujemy kompletne rozwiązanie dla Twojego e-Commerce. Platforma sprzedaży B2B to wszechstronne, przyszłościowe rozwiązanie, które obsługuje złożone procesy biznesowe, abyś mógł rozwijać ofertę i kontakty z klientami B2B. Dzięki temu, że nasze rozwiązanie B2B to nie gotowa wtyczka jest ono skalowalne, elastyczne i bezpieczne, która wspiera niezależność, innowacyjność i szybki rozwój.

sklep b2b
Sklep B2B

już 1200 PLN

Sprzedawaj produkty, usługi jedynie firmom lub partnerom biznesowym.
Zobacz rozszerzenie
sklep b2b
Platforma B2B

od 2600 PLN

Sprzedaż hurtowa jedynie firmom lub partnerom biznesowym.
Zobacz rozszerzenie

Nasza autorska platforma sprzedaży typu B2B umożliwia realizację najbardziej złożonych scenariuszy biznesowych. Wyposażona jest w funkcjonalności dostosowane do różnych modeli sprzedaży, a jej elastyczność umożliwia łatwą rozbudowę. Wbudowany, wysoce konfigurowalny zestaw funkcji pozwala na obsługę różnych modeli biznesowych, a także umożliwia łatwą i szybką implementację nowych koncepcji procesów sprzedażowych. Elastyczna architektura platformy WordPress pozwala na połączenie jej z różnymi zewnętrznymi systemami, aby zapewnić właściwy przepływ informacji.

Jako agencja e-Commerce posiadamy szeroki zakres usług specjalistycznych, eksperckich usług, które pomogą Ci czerpać maksimum korzyści z pojawiających się przed Tobą możliwości biznesowych. Nasza elastyczna konstrukcja systemu B2B umożliwi Ci rozwój bez ograniczeń, a także pomoże Ci przenieść Twój biznes na wyższy poziom w przyszłości.

Agencja e-Commmerce

Chcesz zacząć działania B2B? Jesteśmy specjalistami e-Commerce. Tworzymy sklepy B2B i spójne strategie sprzedażowe.


Sklep B2B najczęstsze pytania [FAQ]

Co to jest sklep B2B?

Sklep B2B (business to business) to model sklepu, którym obie strony są firmami. Transakcje zachodzące pomiędzy firmami a ich dostawcami bądź producentami lub dystrybutorami. B2B określenie zespół relacji występujących pomiędzy firmami, w odróżnieniu od relacji pomiędzy przedsiębiorstwami i klientami indywidualnymi, określanymi jako B2C – Business to customer.

Ile kosztuje sklep B2B?

Profesjonalny i w pełni funkcjonalny sklep B2B może powstać już od 8000 zł przy założeniu podstawowych funkcjonalności. Przy rozwiązaniach dedykowanych B2B należy wyceniać wszystkie funkcje indywidualnie lub na zasadach Time & Material.

Platformy pod sklep B2B

Sklep B2B bazuje na platformie e-Commerce tzw. silniku platformy e-Commerce. Najpopularniejsze silniki sklepów open-source to WooCommercePrestaShopMagento. Wszystkie platformy B2B są oczywiście bardzo rozbudowane i zróżnicowane pod względem funkcji.


Podsumowanie

Sklep B2B to zaawansowane systemy biznesowe, obsługujące cały proces sprzedaży. B2B pozwala na optymalizację procesów biznesowych i automatyzację powtarzalnych czynności usprawniając działania sprzedażowe. Zaletą rozwiązań B2B eliminacja możliwość popełnienia błędów, które pojawiają się przy ręcznej obsłudze zamówień.

Eksperci branży e-Commmerce

Jesteś przedsiębiorcą, potrzebujesz wsparcia lub wdrożenia e-Commerce. Skontaktuj się z ekspertami branży e-Commerce B2C i B2B

Platformy B2B pozwala szybko i wygodnie zamawiać towary oraz usługi przez internet. To idealny system obsługujący codzienne relacje z partnerami biznesowymi. Szukasz takiego rozwiązania dla Twojej firmy? Wdrożymy skuteczną platformę B2B opartą o platformę WordPress dla Ciebie.


Sklep B2B WordPress

Potrzebujesz wsparcia przy założeniu sklepu B2B WordPress lub instalacji i konfiguracji platformy B2B. Czytaj więcej o naszych usługach...

4.9/5 - (70 votes)
Agencja interaktywna:
Projektujemy strony internetowe WordPress, sklepy internetowe WooCommerce, pozycjonujemy w Google, dbamy o media społecznościowe. Tworzymy kompleksowe kreacje, projekty graficzne i identyfikacje wizualne. Zadzwoń 730 170 330, wyślij brief, albo napisz do nas, aby otrzymać informację cenową.
Kontakt przez messenger