Chcesz przenieść biznes do internetu? Wyceń: Strona www | e-Sklep | B2B |SEO/SEM | Restauracja | napisz: studio@thenewlook.pl

Ile kosztuje strona internetowa w 2022

ile kosztuje strona internetowa

Potrzebujesz nowej strony www i zastanawiasz się, ile kosztuje strona internetowa? Możesz spotkać się ze skrajnymi opiniami dotyczącymi kosztów stworzenia strony internetowej. Chcesz wiedzieć, jakiego rzędu są to koszty, jak wybrać odpowiedniego wykonawcę, który przygotuje dobrą i funkcjonalną stronę?

Masz chęć do działania, planujesz rozkręcić Twój biznes, masz dobry produkt, markę lub ciekawy biznesplan? Brakuje Tobie jednego bardzo ważnego elementu każdego profesjonalnego, przemyślanego i przynoszącego sukcesy biznesu… strony internetowej.

Jeżeli już wiesz, że do sukcesu potrzebujesz skrojonej na miarę strony internetowej i podejmiesz decyzję o stworzeniu skutecznej wizerunkowo i sprzedażowo strony internetowej, zastanawiasz się na pewno, ile kosztuje strona internetowa? Co warto wiedzieć i jak nie dać się oszukać? Podpowiemy Tobie ile kosztuje strona internetowa, która będzie spełniała swoje zadanie i cele, czyli będzie generowała zyski dla Twojego biznesu.


Z tego tekstu dowiesz się:

 • Jakie są główne rodzaje stron internetowych.
 • Czym kierować się przy wyborze wykonawcy strony internetowej.
 • Jaki jest zakres pracy agencji interaktywnej.
 • Jaki jest orientacyjny koszt stworzenia strony www w zależności od jej celu.
 • Dlaczego warto wybrać usługę pozycjonowania SEO strony internetowej.
 • Jakie dodatkowe koszty wiążą się ze stworzeniem strony i po co jest hosting i domena.

Ile kosztuje zrobienie strony internetowej?

Koszt utworzenia strony internetowej zależy od bardzo wielu czynników i tak naprawdę odpowiedź na pytanie o koszt strony internetowej wymaga skonkretyzowanych wytycznych. To mniej więcej tak jak z zakupem samochodu. Podstawowa wersja kosztuje stosunkowo niewiele, jednak kiedy zaczniesz dodawać kolejne opcje, może się okazać, że wartość Twojego wymarzonego auta wzrośnie nawet kilkakrotnie. Podobnie jest ze stronami internetowymi. Pamiętaj, że bardzo często ze stroną internetową jest tak jak z samochodem to co najdroższe kryje się pod maska, czyli po stronie administracyjnej strony. Pozornie atrakcyjna strona www może być wykonana szybko, ale nie będzie miała wielu funkcjonalności.

Profesjonalny twórca stron internetowych lub agencja interaktywna, która na co dzień tworzy strony internetowe będzie w stanie oszacować tzw. widełki kosztu Twojej strony internetowej lub zaproponują odpowiedni pakiet na podstawie wstępnego briefu projektu. Od czego zatem zależy koszt utworzenia strony internetowej? Ostateczny koszt strony internetowej jest wypadkową wielu czynników, które postaramy się pokrótce opisać w poniższym tekście. Zacznijmy od początku…


ile kosztuje strona internetowa cennik

Ile kosztuje strona internetowa – krok po kroku

Szacowany czas czytania: 22 minuty

 1. Określenie celu strony internetowej
 2. Wybór wykonawcy strony internetowej
 3. Czas wykonania strony internetowej
 4. Wycena strony internetowej:
  – Strona Blog
  – Strona Wizytówka
  – Strona One Page
  – Strona Landing Page
  – Strona dla firmy
  – Strona premium
  – Strona dedykowana
  – Strona e-learningowa
  – Strona zamówień dla restauracji
  – Strona internetowa sklepu
 5. Ile kosztuje strona internetowa z pozycjonowaniem?
 6. Ile kosztuje hosting strony internetowej?
 7. Koszt utrzymania strony internetowej
 8. Tanie strony internetowe?
 9. Ile kosztuje strona internetowa [tabela kosztów]
 10. Ile kosztuje strona internetowa – najczęstsze pytania [FAQ]
 11. Jak założyć stronę internetową?
 12. Podsumowanie

Określenie celu strony internetowej

Najpierw sprawdź na czym tak naprawdę Ci zależy. Pierwszym krokiem w celu stworzenia atrakcyjnej, funkcjonalnej i dopasowanej do Twoich potrzeb strony jest precyzyjne określenie, jakiej strony potrzebujesz:

 • czy ma to być jedynie wizytówka zawierające podstawowe dane na temat firmy, jej usług, produkty?
 • czy strona stworzona zgodnie z najnowszymi trendami graficznymi, z ciekawymi funkcjonalnościach oraz szczególnie przyjazna dla Google?

Strona Blog
Blog internetowy to rodzaj strony internetowej, na której możesz umieszczać wpisy. Blog pozwala na bardziej personalną, bezpośrednią komunikację niż inne strony internetowe. Dowiedź się więcej o stronie blog internetowy.

Strona wizytówka
Jak sama nazwa wskazuje strona wizytówka ma być przejrzystą, nieskomplikowaną stroną zawierającą najważniejsze informacje na temat firmy. Klienci, którzy wybierają ten rodzaj stron internetowych, to najczęściej firmy i osoby świadczące usługi poza siecią. Dowiedź się więcej o stronie internetowej wizytówka.

Strona One Page
One Pager to strona internetowa składająca się z „jednej strony” głównej, często wydłużonej, po której można poruszać się przesuwając scrollem, używając specjalnej nawigacji. Strona One Page może zawierać wszystkie informacje dotyczące danej firmy, produktu, ale w innej formie niż na zwykłej stronie internetowej. Dowiedź się więcej o stronie internetowej One Page.

Strona Landing page
Strona Landing page jak sama nazwa wskazuje to strona lądowania, czyli taka, na którą trafiają najczęściej użytkownicy po kliknięciu w banner, mailing, link sponsorowany lub link reklamowy. Dlatego strona landing page powinna być logicznym rozszerzeniem treści znajdującej się w reklamie. Landing page najczęściej nie zawiera oddzielnych podstron i jest stroną samodzielną, mikrostroną, ale może być elementem większej witryny. Dowiedź się więcej o stronie internetowej Landing page.

Strona profesjonalna dla firmy
To strona przyciągająca rozwiązaniami graficznymi z rozbudowaną funkcjonalnością, z szerokim wachlarzem możliwości. Jest to strona dla firm, których biznes opiera się na działaniu w internecie, budowaniu relacji z klientami. To również strona nastawiona na wyniki w wyszukiwarce Google. Czytaj więcej o stronie internetowej dla firmy.

Strona internetowa premium
Strona premium opiera sie na najnowszych trendach graficznych i rozwiązaniach UX. Jest to strona z nie standardowymi funkcjonalnościami oraz z szeregiem rozwiązań ułatwiających pozycjonowanie i bezpieczeństwo. Dowiedź się więcej o stronie internetowej premium.

Strona internetowa sklepu
Strona internetowa sklepu jest rozwiązaniem idealnym dla Ciebie jeśli poza sklepem chcesz mieć także w pełni funkcjonalną stronę internetową Twojej firmy lub produktu. Połączenie strony internetowej i sklepu internetowego pozwala na administrowanie stroną internetową ze sklepem za pomocą jednego panelu. Dowiedź się więcej o stronie internetowej ze sklepem.


strona firmy poradnik
Profesjonalna strona firmy
Profesjonalna strona firmy jest niezbędna dla Twojego sukcesu. Nie można prowadzić firmy, nawet tradycyjnej, bez obecności w Internecie.
Przeczytasz o: Nazwa domeny, Hosting, CMS, E-commerce, Celu strony, Projekt i optymalizacja, Statystyki, Administracja.
strona internetowa co to jest
Co to jest strona internetowa?
Profesjonalna strona firmy jest niezbędna dla Twojego sukcesu. Nie można prowadzić firmy, nawet tradycyjnej, bez obecności w Internecie.
Przeczytasz o: Nazwa domeny, Hosting, CMS, E-commerce, Celu strony, Projekt i optymalizacja, Statystyki, Administracja.

Wybór wykonawcy strony

Jak już określiłeś potrzeby względem strony internetowej i wiesz już jaki rodzaj strony internetowej potrzebujesz, przyszedł czas na wybór wykonawcy Twojej strony internetowej.

Wybór wykonawcy strony internetowej ma znaczenie. Ten etap jest niezwykle ważny, ponieważ w Internecie możesz napotkać na nierzetelnych wykonawców. Pamiętaj strona internetowa, która jest zrobiona szybko, tanio i „profesjonalnie” po prostu nie istnieje i będzie zapewne generować w przyszłości dodatkowe koszty. Profesjonalizm wymaga zarówno nakładu czasu, jak i środków. Dlatego nie polecamy zlecania stworzenia strony internetowej osobom, które ogłaszają się w internecie i grupach na Facebooku.

Na tym etapie najrozsądniej jest wybrać sprawdzonego wykonawcę, który posiada zróżnicowane i ciekawe portfolio, co potwierdzi jego profesjonalizm w projektowaniu stron internetowych. Sprawdź z jakimi orientacyjnymi kosztami musisz się zmierzyć porównując cenniki na stronach agencji lub wysyłając zapytanie ofertowe.

Porównując oferty dowiesz się, że koszty utworzenia strony internetowej potrafią znacznie się wahać za tak samo zapowiadający się produkt. Różnice w cenie mogą być duże, ponieważ korzystając z usług niektórych firm lub freelancera zapłacisz wyłącznie za produkt finalny, czyli samą stronę internetową, która często może mocno odbiegać od wizji Twojej strony. Prawdopodobnie nie otrzymasz żadnej gwarancji na właściwe funkcjonowanie strony, zapewne nie otrzymasz też instrukcji obsługi do strony lub innego wsparcia. Nie masz też żadnej gwarancji, że za pół roku freelancer będzie skłonny do dalszej współpracy, ponieważ może być zajęty kolejnym projektem.

Warto zaufać sprawdzonej agencji interaktywnej, która ma doświadczenie przy różnych projektach stron internetowych zarówno dla prywatnych klientów, jak i dla firm. Jeśli zdecydujesz się na wybór agencji interaktywnej, koszt utworzenia strony internetowej będzie oczywiście wyższy. Przede wszystkim dlatego, że w cenie otrzymasz prawdopodobnie coś więcej niż samą stronę internetową:

 • indywidualny projekt graficzny strony internetowej
 • gwarancja właściwego funkcjonowania strony internetowej
 • terminowe wykonania strony internetowej
 • optymalizacja SEO dla wyszukiwarek
 • instrukcja obsługi strony internetowej i wsparcie
 • doradztwo w zakresie marketingu internetowego i mediów społecznościowych
 • gwarancję współpracy w kolejnych etapach rozbudowy strony internetowej

Pamiętaj o naszych wskazówkach, a przy ostatecznej decyzji zachowaj zdrowy rozsądek.

co to jest agencja interaktywna

Jak wybrać agencję interaktywną?

Chcesz stworzyć profesjonalną stronę internetową i świadomie wybrać agencję interaktywną? Przeczytaj nasz poradnik nt. Co to jest agencja interaktywna...


Czas wykonania strony internetowej

Po wyborze twórcy Twojej strony przychodzi pora na oszacowanie czasu potrzebnego na wykonanie strony internetowej. Tworzenie strony internetowej to proces składający się z kilku etapów. Zaczynając od rozmów i negocjacji, poprzez sporządzenie umowy wraz ze szczegółową specyfikacją, analizę, poszukiwanie inspiracji, stworzenie koncepcji funkcjonalno-graficznej, wdrożenie i testowanie. Każdy z tych etapów trwa, kosztuje i często wymaga zaangażowania wielu osób – project managera, grafików, użytecznościowa od UX, programisty. Dokładne określenie czasu potrzebnego na wykonanie strony internetowej zależy oczywiście od poziomu skomplikowania, projektu graficznego i funkcjonalności:

 • Strona wizytówka to czas od 3-5 dni pracy grafika i programisty
 • Strona podstawowa to około 10-30 dni pracy grafika i programisty
 • Strona rozszerzona (premium) to 30 dni i więcej pracy grafika i programisty
 • Strona internetowa sklepu to 30 dni i więcej pracy grafika i programisty

Znając już cel strony internetowej i czas wykonania możemy określić koszty jej wykonania. Każda agencja interaktywna posiada sztywny cennik w zależności od tzw. pakietów lub stawkę za roboczogodzinę.

Ile trwa stworzenie strony internetowej.


Wycena strony internetowej

Najlepiej jeżeli porównasz przynajmniej kilka ofert i wybierzesz tą, która wzbudzi Twoje największe zaufanie, a koszt wykonania strony będzie według Ciebie racjonalny. Pamiętaj też, że cena zazwyczaj idzie w parze z jakością. Jeżeli uznasz że koszt wykonania strony zdecydowanie odstaje od średniej, koniecznie spytaj z czego to wynika i co wpływa na cenę.

Bierz pod uwagę jedynie strony internetowe tworzone z systemem CMSem (np. WordPress), czyli panelem, gdzie można samodzielnie edytować treści na stronie. Strona taka ma lepsze wyniki w wyszukiwarkach ze względu na jej częstsze aktualizacje. Masz też możliwość prowadzenia na niej bloga, portfolio oraz wprowadzania innych zmian i aktualności.

Ile kosztuje strona internetowa w 2022 r.?

Strony internetowe pomimo szybko rosnących cen usług na rynku w 2022 roku wydają się być dość stabilne. Strona internetowa w 2022 r. będzie kosztować Cię od 1500 do 6000 zł netto. Jeżeli chcesz zrealizować projekt indywidualny, wówczas będziesz musiał zapłacić więcej niż 6000 zł netto. Ostateczna cena strony internetowej oczywiście zależy od cennika danej agencji, z którą zaczniesz współpracę wykonania strony internetowej.

Koszt strony internetowej w agencji interaktywnej zaczyna się od bloga za 1500 zł, strony firmowej od 2500 zł, czy strony premium od 6000 zł. Poznaj pełne zestawienie kosztów stron internetowych:Strona Blog

Strona internetowa blog to koszt od 500 zł – 2500 zł netto
strona blog z projektem graficznym

Strona Wizytówka

Strona internetowa wizytówka to koszt od 1000 zł – 1500 zł netto
niewielka strona internetowa z projektem graficznym, kilkoma podstronami i blogiem

Strona One Page

Strona internetowa One Page to koszt od 1000 zł – 2000 zł netto
niewielka lub rozbudowana strona firmowa, produktu lub wydarzenia, która nie zawiera oddzielnych podstron

Strona Landing page

Strona internetowa Landing page to koszt od 1000 zł – 2000 zł netto
Landing page to strona, która nie zawiera oddzielnych podstron i jest stworzona do celów promocyjnych lub informacyjnychStrona dla firmy

Strona internetowa dla firmy to koszt od 1500 zł – 6500 zł netto
rozbudowana strona internetowa z projektem graficznym, szeregiem rozwiązań ułatwiających pozycjonowanie oraz bezpieczeństwo strony

Strona premium

Strona internetowa premium to koszt od 6000 zł – 10.000 zł netto
rozbudowana strona internetowa z indywidualnym projektem graficznym, zoptymalizowana pod proces pozycjonowania, marketingu i bezpieczeństwa

Strona dedykowana

Strona internetowa tzw. dedykowana to koszt od 6000 zł netto lub indywidualna wycena
profesjonalna strona internetowa ze szczególnymi rozwiązaniami i funkcjonalnościamiStrona e-learning

Strona internetowa e-learning to koszt od 2000 zł – 8000 zł netto
strona internetowa e-learningowa z możliwością e-nauki, tworzenia i sprzedaży kursów online, e-booków, filmów

Strona zamówień dla restauracji

Strona z systemem zamówień dla restauracji to koszt od 1500 zł – 3500 zł netto
strona internetowa z systemem zamówień jedzenia online, menu restauracji, systemem rezerwacji miejsc, możliwością płatności i zamówienia online z dostawą


Wyceń sam stronę internetową

Chesz stworzyć stronę internetową i zastanawiasz się jaki budżet zarezerwować na Twój projekt? Wycen sam projekt za pomocą Wirtualnego doradcy.


Powyższy cennik jest wyłącznie orientacyjnymi kosztami utworzenia strony internetowej i nie stanowią oferty handlowej naszej agencji. Poznaj nasze aktualne ceny projektu stron internetowych oraz nasze rabaty:

Cennik strony internetowe

Pamiętaj, koszt stworzenia i rozwoju strony internetowej może opierać się na dwóch rodzajach wyceny projektu i współpracy z agencją interaktywną. Dwa najbardziej popularne rozwiązania to Fixed price i Time & Material.

Fixed price (stała cena) – cena realizacji ustalana na początku współpracy, po analizie funkcjonalnej i dokładnym wyznaczeniu zakresu prac i przyjęciu określonych założeń projektowych

Time & Material – w modelu tym rozliczenie następuje na podstawie zakontraktowanego czasu i ustalonej stawki dziennej lub godzinowej

Fixed Price czy Time & Material – poradnik


Ile kosztuje strona internetowa ze sklepem?

Każda strona internetowa może być również pełnowartościowym sklepem internetowym. Na pytanie ile kosztuje strona internetowa sklepu czytaj więcej w tekście ile kosztuje założenie sklepu internetowego.

Strona internetowa sklepu

Strona internetowa ze sklepem internetowym to koszt od 2000 zł – 7500 zł netto
na wycenę wykonania strony internetowej ze sklepem będzie mieć wpływ projekt graficzny strony sklepu oraz jakie sklep ma posiadać funkcjonalności i integracje

Cennik strony internetowej ze sklepem


Wyceń sam sklep internetowy

Chesz otworzyć sklep internetowy i zastanawiasz się jaki budżet zarezerwować na Twój projekt? Wycen sam projekt za pomocą Wirtualnego doradcy.


Ile kosztuje strona internetowa z pozycjonowaniem?

Stworzenie strony internetowej nawet o najbardziej interesującej i oryginalnej treści, wymaga pozycjonowania organicznego SEO, płatnych reklam lub działania w mediach społecznościowy. Najbardziej skutecznym rodzajem pozycjonowania strony internetowej jest pozycjonowanie organiczne SEO.

W naszej agencji wyróżniamy trzy rodzaje skutecznych działań, usług pozycjonowania stron internetowych:

 • Podstawowe SEO – indeksowanie Google.
 • Optymalizacja – przyśpieszenie strony, optymalizacja elementów strony, cachowanie.
 • Wsparcie SEO – audyt strony i analiza treści, wdrożenie narzędzi SEO, wsparcie SEO dla Klienta.

Koszt pozycjonowani strony internetowej jest elastyczny i zróżnicowany. Dużo zależy od samej strony, nazwy domeny, branży, jej konkurencji. Koszt strony internetowej z pozycjonowaniem zależy od ceny samej strony, które zostały opisane powyżej oraz usługi pozycjonowania SEO.

Strona internetowa z pozycjonowaniem to koszt pakietu strony internetowej plus koszt usługi pozycjonowania od 100 zł – 550 zł netto

Pozycjonowanie jest procesem ciągłym i czasochłonnym, wymaga podjęcia szeregu działań. Poza podstawowymi kosztami pozycjonowania musisz się liczyć z dodatkowymi wydatkami w przyszłości, aby uzyskać najlepszą pozycję w organicznych wynikach wyszukiwania dla poszczególnych fraz kluczowych.

Ile kosztuje strona internetowa z pozycjonowaniem?

Decydując się na usługę typowej agencji możesz wybrać przeważnie dwa główne modele rozliczenia w zależności od Twoich celów biznesowych i preferencji:

 • Płatność za efekty pozycjonowania – model płatności składa się z opłaty początkowej oraz opłaty powiązanej za wyszukiwanie i obecnością Twojej strony w TOP 10 wyników wyszukiwania.
 • Płatność abonamentowa za pozycjonowanie – w modelu abonamentowym płacisz stałą, określoną kwotę za pozycjonowanie Twojej strony, niezależnie od je rzeczywistych wyników.

Pamiętaj, pozycjonowaniem poza specjalistycznymi pracami, jak indeksowanie, optymalizacja strony, wdrożenie narzędzi SEO, powinieneś zajmować się sam, ponieważ to Ty najlepiej znasz Twoją firmę, produkt, branżę.

pozycjonowanie strony internetowej
Pozycjonowanie strony internetowej poradnik
Pozycjonowanie strony internetowej to zestaw praktyk, które stosuje się w stronach internetowych, aby zapewnić widoczność , pozycję strony w wyszukiwarkach i zwiększyć ilość wejść na stronę.
Przeczytasz o: SEO definicje, SEO Google, samodzielne pozycjonowanie strony, agencje SEO, skuteczne pozycjonowanie organiczne, audyt strony, pozycjonowanie sklepu.
jaki hosting pod wordpress
Jaki hosting WordPress?
Istnieją setki tysięcy hostingów internetowych na świecie, z których ogromna większość spełnia wymagania WordPressa, ale wybór tego właściwego może być trudny.
Przeczytasz o: Hosting WordPress: Serwer wirtualny, VPS, parametry techniczne, limity, bezpieczeństwo, ranking hostingi WordPress.

Hosting i domena – ile kosztuje i jaką cena warto zapłacić?

Na roczny koszt utrzymania strony składa się utrzymanie serwera (hosting) oraz abonament za domenę. Cena za utrzymanie niewielkiej strony internetowej powinna wynosić ok. 100 – 160 zł netto rocznie. Jeśli płacisz więcej to przepłacasz lub trafiłeś na nieuczciwego usługodawcę. Nie ulegaj promocjom, ponieważ zapłacisz za nie w kolejnym roku. Szukasz dobrego hostingu dla Twojej strony internetowej zapoznaj się z ofertą The Camels i porównaj ceny hostingów.

Jaki hosting pod stronę internetową?


Koszt utrzymania strony internetowej

Tworzenie strony internetowej to ciągły proces. Cena strony interenetowej wiąże się ronież z koszty po stworzeniu strony internetowej. Po jej powstaniu będziesz musiał prowadzić Twoją stronę i ją administrować. Twoim zadaniem będzie nie tylko utrzymanie jej na poziomie tak jak w chwili startu, ale przede wszystkim dodawanie nowych treści oraz poszerzanie funkcjonalności.

Ile kosztuje utrzymanie strony internetowej?

Prowadzenie strony internetowej
Prowadzenie strony internetowej nie jest trudnym zajęciem, choć będzie wymagało poznania pewnych aspektów technicznych. Jeśli to lubisz i masz na to czas, to Twoja strona zawsze będzie aktualna oraz bezpieczna. Pamiętaj w przypadku strony internetowej wszystkie błędy są monitorowane przez Google i przełoży się to na pozycję Twojej strony w wynikach wyszukiwania. To z kolei będzie wpływać na ilości potencjalnych klientów trafiających do Twojej firmy.

Wsparcie strony WordPress

Administracja strony internetowej
Działania związane z administracją strony internetowej wymagają systematyczności. Oczywiście skomplikowane prace techniczne związane z opieką nad stroną internetową, bieżącą obsługą i usuwaniem usterek możesz zlecić firmie zewnętrznej. Usługa administracji stroną internetową obejmuje techniczne prace związane z bezpieczeństwem, aktualizacjami, kopie zapasowe, zmiany związane z rozbudową strony, czy wprowadzaniem nowych treści, dodawanie wpisów.

Administracja strony internetowej w doświadczonej agencji to koszt od 100 zł/miesiąc.

Administracja strony WordPress

Optymalizacja i pozycjonowanie SEO
Uzupełnieniem oferty projektu strony internetowej jest wsparcie w zakresie optymalizacji i pozycjonowania SEO. Dzięki tym dodatkowym działaniom strona łatwiej się pozycjonuje i jest częściej odwiedzana przez potencjalnych klientów. W trakcie projektowania strony lub tuż po jej wdrożeniu warto uzupełnić stronę internetową o szereg rozwiązań ułatwiających pozycjonowanie oraz zoptymalizować szybkość ładowania strony. Zapytaj firmę, której powierzysz projekt i wdrożenie strony o dodatkową ofertę pozycjonowania i optymalizacji strony internetowej.

Optymalizacja strony internetowej w doświadczonej agencji to koszt od 300 zł.
Pozycjonowanie SEO strony internetowej w agencji SEO to koszt od 450 zł/miesiąc.

Pozycjonowanie strony WordPress

Koszt hostingu i domeny
Stworzenie strony internetowej wiąże się z kosztami jej utrzymania jak koszt hostingu, domeny, czy administracji strony jeżeli używa ona systemu CMS jak WordPress.
Hosting współdzielony dla małej strony www to koszt od 80 zł/rocznie. Serwer dedykowany dla wymagającej strony z dużym ruchem to koszt od 250 zł/miesiąc.
Domena w zależności od rozszerzenia (.pl, .eu, .com) to koszt od 50 zł.


Tanie strony internetowe?

Cenniki tanich stron internetowych w internecie zaczynają się już od około 300 zł. Oglądając jednak realizacje tych twórców należy się często zastanowić, czy nie jest to cena zbyt wygórowana. Przy tego typu projektach warto również uważać na tzw. haczyki i gwiazdki. Tego typu promocje, mogą kryć ukryte koszty, za które zapłacisz, usuwając błędy lub słono płacąc twórcy za kolejne zmiany. Biorąc pod uwagę, że na wykonanie strony potrzeba 2-3 dni, a minimalna stawka godzinowa za pracę to obecnie prawie 20 zł, to tania strona internetowa powinna kosztować przynajmniej dwukrotnie więcej.

Strona internetowa może kosztować zaledwie 300 zł, ale średnia cena stron internetowych  zaczyna się od 3000 zł. Strona internetowa w zaniżonej cenie może się wiązać pewnymi pułapkami ze strony osoby realizującej projekt i zapewne projekt nie będzie profesjonalnie wykonany. 


Ile kosztuje strona internetowa?

podsumowanie kosztów projektu strony www.

Rodzaj strony internetowejCena oddoCzas realizacji projektu strony
Strona Blog WordPress500 PLN2500 PLN nettood 3-30 dni
Strona Wizytówka WordPress1000 PLN1500 PLN nettood 3-10 dni
Strona dla Firm WordPress1500 PLN6500 PLN nettood 10-30 dni
Strona WordPress Premium6000 PLN10.000 PLN nettood 30 dni i więcej
Strona Dedykowana WordPress6000 PLNindywidualnaod 30 dni i więcej
Sklep WordPress – podstawowy3000 PLN5000 PLN nettood 10-30 dni
Sklep WordPress – rozszerzony5000 PLNindywidualnaod 30 dni i więcej
Domena i hostingod 100 PLN350 PLN nettoroczny abonament

Ile kosztuje strona internetowa – najczęstsze pytania [FAQ]

Ile kosztuje strona internetowa?

Koszt stworzenia strony internetowej od podstaw może kosztować od 500 zł, jeżeli będziesz tworzyć stronę samodzielnie do 25.000 zł lub więcej zlecając stronę w dużej agencji interaktywnej. Średni koszt stworzenia strony www na polskim rynku przez profesjonalnego wykonawcę może wynosić około 4000 do 8000 zł. Koszty projektu i wdrożenia strony internetowej może znacznie wzrosnąć, jeśli Twój projekt jest niestandardowy.

Ile kosztuje utrzymanie strony internetowej?

Stworzenie strony internetowej wiąże się z kosztami jej utrzymania jak koszt hostingu, domeny, czy administracji strony jeżeli używa ona systemu CMS jak WordPress.
Hosting współdzielony dla małej strony www to koszt od 80 zł/rocznie. Serwer dedykowany dla wymagającej strony z dużym ruchem to koszt od 250 zł/miesiąc.
Domena w zależności od rozszerzenia (.pl, .eu, .com) to koszt od 50 zł.
Administracja strony internetowej w doświadczonej agencji to koszt od 100 zł/miesiąc.


Jak założyć stronę internetową?

Oprogramowanie do projektowania stron internetowych, jak WordPress ewoluowało, dzięki czemu korzystanie z niego jest teraz łatwiejsze niż kiedykolwiek. Nie musisz mieć umiejętności kodowania, aby stworzyć atrakcyjną i funkcjonalną witrynę. Pamiętaj o podstawowych zasady i wskazówkach, które nadadzą Twojej stronie profesjonalny wygląd, ułatwią jej znalezienie w wyszukiwarce i pokażą Twoją firmę w najlepszym świetle.

Co to jest WordPress?

Założenie strony WordPress może wydawać się skomplikowane. Jeżeli jednak masz podstawowe umiejętności związane z używaniem komputera i internetu nie powinno to być trudne. Zaczynając tworzenie strony WordPress, ucząc się, na pewno popełnisz mnóstwo błędów. Możesz oczywiście skorzystać z doświadczeń innych osób, aby nie powtarzać tych samych błędów podczas tworzenia własnego WordPressa. Nasz krótki przewodnik, pozwoli Tobie dowiedzieć się jak zacząć WordPress oraz jak w szybki i łatwy sposób nauczyć się obsługiwać stronę WordPress.

Jak założyć stronę internetową?

Jak stworzyć stronę www?

Przeczytaj nasz poradnik jak założyć stronę internetową krok po kroku: domena i hosting, instalacka CMS WordPress, Motyw, Strony, Wpisy, edycja treści…


Podsumowanie

Jak sam widzisz nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie ile kosztuje strona internetowa. Jeśli jednak masz sprecyzowane wymagania co do Twojej strony internetowej to niniejszy artykuł choć trochę pomógł wycenić Twoją stronę internetową lub wiesz na co należy zwrócić uwagę wyceniając stronę internetową.

Jeśli trafiłeś/aś na ten tekst i szukasz twórcy Twojej strony internetowej lub po prostu chcesz wycenić projekt prosimy o kontakt. Decydując się na współpracę z nami otrzymasz nie tylko atrakcyjną graficznie, zbudowaną zgodnie z zasadami UX i UI oraz w pełni responsywną stronę (RWD), ale także funkcjonalny i przejrzysty system zarządzania treścią WordPress, dzięki któremu zarządzanie Twoją stroną internetową będzie proste i intuicyjne.

Ile kosztuje nowa strona internetowa lub zmiana już istniejącej strony w naszej agencji? Ceny zaczynają się już od 1350 zł netto za stronę wizytówkę! Jeśli chcesz otrzymać indywidualną wycenę strony internetowej zadzwoń lub wypełnij formularz, w którym podasz podstawowe informacje, a bezpłatną wycenę Twojej przyszłej strony internetowej prześlemy w 48h.

Strony internetowe cennik

Potrzebujesz wspacia profesjonalnej agencji interaktywnej do stworzenia Twojej strony internetowej? Zobacz nasze pakiety stron www...

4.8/5 - (245 votes)
Agencja interaktywna:
Projektujemy strony internetowe WordPress, sklepy internetowe WooCommerce, pozycjonujemy w Google, dbamy o media społecznościowe. Tworzymy kompleksowe kreacje, projekty graficzne i identyfikacje wizualne. Zadzwoń 730 170 330, wyślij brief, albo napisz do nas, aby otrzymać informację cenową.
Kontakt przez messenger