Chcesz przenieść biznes do internetu? Wyceń: Strona www | e-Sklep | B2B |SEO/SEM | Administracja | napisz: studio@thenewlook.pl

Ile kosztuje sklep WooCommerce, PrestaShop, Magento, Comarch?

ile kosztuje sklep internetowy - wordpress prestashop magento

Systemów sklepów internetowych na rynku są dziesiątki, ale jak wybrać ten najlepszy. Ile kosztuje sklep internetowy na platformie e-commerce i dlaczego profesjonalny sklep internetowy musi kosztować?

Sklep internetowy działa w oparciu o oprogramowanie, które zarządza produktami, stanami magazynowymi, obsługuje cały proces zakupowy od przyjęcia zamówienia, płatności, po wysyłkę. Oprogramowanie sklepu internetowego zapewnia bezpieczeństwo danych, dostarcza narzędzia do marketingu, i wiele innych funkcji sklepu. Takie oprogramowanie nazywamy popularnie systemem sklepu lub Platforma CMS E-commerce. Platforma e-commerce to serce sklepu jest z najważniejszych inwestycji dla Twojego sklepu internetowego.

O platformach e-commerce, a dokładnie o Systemach abonamentowych i platformach Open Source czytaj w tekście: Jaki sklep internetowy wybrać?

Ile kosztuje sklep internetowy?

Przeszukując internet w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie jaką platformę wybrać na sklep internetowy spotkasz się ze sprzecznymi opiniami mówiącymi o tym, że najlepszym rozwiązaniem jest „najtańszy” sklep abonamentowy, ale jest to rozwiązanie tylko na krótki okres, lub że najlepszym rozwiązaniem jest darmowa platforma, ale w miarę rozbudowy stają się kosztowne i problematyczne.

Rozkręcenie własnego e-biznesu w dzisiejszych czasach jest znacznie tańsze i prostsze niż założenie małego sklepu osiedlowego. Profesjonalny i w pełni funkcjonalny sklep internetowy może powstać już za kwotę 1000-2000 zł. Od czego zatem zależy koszt utworzenia sklepu internetowego? Ostateczny koszt sklepu internetowego składa sie kilka kwestii, które postaramy się pokrótce opisać w poniższym tekście. O czym musisz wiedzieć? Zajmijmy się więc kosztami platform e-commerce po kolei.


ile kosztuje sklep internetowy - wordpress prestashop magento wycena

Ile kosztuje sklep internetowy WooCommerce, PrestaShop, Magento, Comarch

Szacowany czas czytania: 16 minut

  1. Sklep internetowy na WooCommerce
  2. Sklep internetowy na PrestaShop
  3. Sklep internetowy na Magento
  4. Sklep internetowy na Comarch
  5. Sklepy abonamentowe
  6. Kto wdroży sklep internetowy
  7. Koszt sklepu – dodatkowe integracje i funkcjonalności
  8. Ile kosztuje sklep internetowy – najczęstsze pytania FAQ
  9. Podsumowanie

Poznaj koszt sklepu internetowego dla trzech głównych systemów e-commerce: WooCommerce, PrestaShop, Magento. Pamiętaj też, że istnieją inne, nieco mniej popularne systemy.


Ile kosztuje sklep internetowy woocommerce wordpress

Sklep internetowy na WooCommerce — siła WordPress

Jeżeli chcesz otworzyć Twój sklep internetowy to systemem WooCommerce powinieneś zainteresować się w pierwszej kolejności. WooCommerce jest dodatkiem do znanego i cenionego systemu zarządzania treścią WordPress. Największe firmy, instytucje zaufały temu systemowi i zarządzają stronami za pomocą WordPressa. WordPress dodaje możliwość zarządzania nie tylko stroną, ale i sklepem internetowym, co otwiera przed Tobą wiele ciekawych możliwości.

WooCommerce to dobre rozwiązanie nie tylko dla osób, którzy znają zalety intuicyjnego środowiska WordPress. Strona WordPress korzysta z motywów (szablony), które zapewnią łatwą integrację z e-commerce i mają bogate możliwości personalizacji. Do tego WooCommerce jest rozwiązaniem open-source daje dużo możliwości wsparcia. W razie potrzeby odnajdziesz osoby skłonne pomóc, ponieważ środowisko to zgromadziło wokół siebie liczną społeczność deweloperów i użytkowników.

Zaletą WordPress jest prostota. Nie tylko łatwo go zainstalujesz, ale łatwo też obsłużysz dzięki przyjaznemu interfejsowi. WooCommerce daje możliwość rozszerzenia przez wtyczki, które pomogą w dostosowaniu sklepu do polskich realiów e-commerce. WordPress to przede wszystkim globalna platforma, która obsługuje 30% stron internetowych na świecie. Tym samym sklep WooCommrece korzysta z całych zasobów WordPressa. W łatwy sposób możesz dostosować sklep do globalnych rozwiązań logistycznych, międzynarodowych przelewów, czy korzystać z różnych wersji językowych i walut.

Wykorzystanie WooCommerce to nie tylko szybki i przyjazny sposób na prowadzenie sklepu, ale również bezpieczny jeżeli chcesz rozpocząć Twoją sprzedaż w internecie. Nie musisz obawiać się, że musisz zainwestować duże pieniądze i możesz je stracić ponieważ sklep nie będzie zarabiał.

woocommerce co to jest
Co to jest WooCommerce?
Co to jest WooCommerce i dlaczego WooCommerce jest stworzony dla Twojego sklepu internetowego? WooCommerce to narzędzie, które używasz, jeśli chcesz prowadzić e-sklep.
Przeczytasz o: Co to jest WooCommerce, dlaczego warto wybrać sklep WordPressa. Jak założyć sklep WooCommerce i ile to kosztuje.
Sklep WooCommerce wady i zalety
Sklep WooCommerce wady i zalety
WooCommerce jest wtyczką sklepową stworzoną specjalnie w celu bezproblemowej integracji z WordPress, która jest najpopularniejszą platformą e-commerce na świecie.
Przeczytasz o: WooCommerce wady i zalety, WooCommerce po polsku.

Ile kosztuje sklep internetowy oparty na WooCommerce?
Profesjonalny sklep internetowy można otworzyć już małym kosztem rozbudowując już działającą stronę WordPress. Na wdrożenie podstawowego, kompaktowego, ale funkcjonalnego sklepu potrzebujesz jedynie 1500 zł – 1800 zł. W tej cenie otrzymasz w pełni funkcjonalny sklep na motywie (szablonie) premium. Jest to jednorazowy koszt za zainstalowanie i skonfigurowanie sklepu. W kolejnych latach opłacisz tylko za domenę i hosting (serwer) czyli ok. 100-300 zł rocznie w zależności od pojemności, szybkości. Masz oczywiście całkowitą kontrolę nad sklepem, serwerem i domeną. Dodatkowo nie musisz podpisywać umowy i zobowiązywać się do płacenia za oprogramowanie przez kilka lat, kiedy Twój sklep nie zarabia na siebie.

Ile kosztuje sklep internetowy oparty o WordPress + WooCommerce
Koszt sklepu internetowego cena kompletnego wdrożenia sklepu to 2000-8000 zł netto.

Sklep WordPress + WooCommerce | Cennik


Ile kosztuje sklep internetowy prestashop

Sklep internetowy na PrestaShop — niedrogo, ale nie dla wielkich

PrestaShop to kolejne oprogramowanie typu open source. PrestaShop to kompletne, innowacyjne i skuteczne rozwiązanie pozwalające łatwo założyć, a następnie rozwinąć sklep internetowy. Jest to rozwiązanie popularne, dlatego też wokół PrestaShop rozwinęła się sporych rozmiarów społeczność programistów, którzy stale rozwijają to środowisko. Dzięki temu możesz liczyć na pomoc, gdy system zacznie sprawiać problemy.

Również PrestaShop charakteryzuje się prostotą. Nie tylko łatwo zainstalujesz PrestaShop, ale łatwo też obsłużysz dzięki przyjaznemu interfejsowi. Ponadto nie będziesz miał problemu ze sklepową ekspansją za granicę, bo PrestaShop obsługuje wielojęzyczność, a klienci mogą w nim płacić w wybranej walucie. Jeśli zależy Tobie też na wyglądzie, to znajdziemy ponad 2000 szablonów i dostosujemy wygląd sklepu do Twojego gustu. Dzięki szablonom możesz zacząć szybciej rozwijać sklep i go w pełni spersonalizować.

Niestety Prestashop nie jest stworzony dla naprawdę dużych sklepów. Ponadto, mimo że jest darmowy, wiele niezbędnych dodatków kosztuje, dlatego też powinieneś się liczyć z wydatkami, jeżeli będziemy chcieli dostosować sklep do Twoich potrzeb. Co ważne mimo prostoty interfejsu, może sie okazać, że będziesz potrzebował wsparcia firmy wdrożeniowej aby poprawnie zainstalować i optymalnie spersonalizować sklep Presta. Aby sklep został wykonany profesjonalnie musisz ponieść wydatki adekwatne do jego jakości.

Ile kosztuje sklep internetowy na systemie PrestaShop
Koszt sklepu internetowego zaczynają się od około 3000-10.000 zł netto.

Sklep PrestaShop | Cennik


Ile kosztuje sklep internetowy magento

Sklep internetowy na Magento — dużo więcej, za dużo

Magento jest wyjątkowo rozbudowanym systemem rozwijanym przez pokaźnych rozmiarów społeczność użytkowników i programistów. Wszystko to sprawia, że jest to jedna z najbardziej zaawansowanych platform dla e-commerce. Magento posiada system analiz, zarządzania produktami czy generowania raportów. W ramach oprogramowania będziesz mógł uruchomić także wersję mobilną sklepu i obsłuży ono system płatności. Dzięki otwartej architekturze skryptu, Magento potrafi spełnić każde marzenie programisty. To również platforma, która pozwala skutecznie pozycjonować sklep — jest otwarta na optymalizację i Google darzy ją szczególną sympatią.

Magento wymaga dobrej infrastruktury serwera, co zwiększa koszty utrzymania sklepu. Ponadto Magento jest bardzo wymagające i nie jest łatwym w obsłudze oprogramowaniem. Poznanie i zrozumienie Magento wymaga czasu. Podobnie rozwój sklepu internetowego opartego o Magento wymaga zasobów programistycznych. Oprogramowanie w wersji podstawowej zwanej Community jest darmowe, ale wymaga dużych nakładów pracy specjalistów, a co za tym idzie wymaga dużych nakładów finansowych. Wersja Enterprise dla bardzo dużych rozwiązań e-commerce to koszt 18000 dolarów rocznie.

Magento to w pełni profesjonalne środowisko e-commerce o prawie nieograniczonych możliwościach. Profesjonalna firma wdrożeniowa Magento może z nim zrobić prawie wszystko. Pamiętaj jest to platforma przeznaczona dla większych sklepów, a nawet hipermarketów o rozbudowanym asortymencie, lub prowadzenie więcej niż jednego sklepu jednocześnie.

Ile kosztuje sklep internetowy na systemie Magento
Koszt sklepu internetowego zaczynają się od około 20.000 zł netto.

Sklep Magento | Cennik


Sklepy abonamentowe

Zamiast wdrożyć sklep na jednej z wymienionych platform możesz wykupić abonament i zacząć sprzedawać. Jeśli stawiasz pierwsze kroki w sprzedawaniu przez internet, to abonament wydaje się atrakcyjny. Opłaty w najniższych pakietach są niewysokie, w ich ramach otrzymujemy wsparcie techniczne i możliwość licznych integracji. Pamiętaj decydując się na sklep abonamentowy musisz podpisywać umowę i zobowiązywać się do płacenia za oprogramowanie nawet w momencie, kiedy sklep nie zarabia na siebie.

Wiele aspektów decyduje jednak, że sklep abonamentowy nie jest to perspektywiczne rozwiązanie e-commerce. Przede wszystkim jesteś absolutnie uzależnieni od dostawcy oprogramowania i nie jesteś właścicielem sklepu. Oczywiście jest małe zagrożenia, że duża platforma przestanie istnieć, lub oprogramowanie ulegnie awarii itp. Realnym zagrożeniem może być chwilowy brak płynności Twojego biznesu i brak możliwości płacenia abonamentu. Największym problem jest jednak brak możliwości rozwoju, a rozwój to klucz do sukcesu w biznesie. Platformy open-source reagują bardzo szybko na zmiany technologi, trendów e-commerce. Ograniczona personalizacja i brak szans na rozbudowę to największa wada sklepu abonamentowego. Gdy nie możesz modyfikować kodu źródłowego oprogramowania, nie zrealizujesz Twoich planów. Problemy z indywidualnym dostosowywaniem sklepu jest częstym argumentem pojawiającym się w rozmowach z klientami, którzy podjęli decyzję przeniesienia sklepu abonamentowego na platformę open-source.

Ile kosztuje sklep internetowy w abonamencie?
Ceny zaczynają się już od kilkudziesięciu do kilkuset złotych netto miesięcznie, nie są jednak rekomendowana najtańsze abonamenty, ponieważ wiąże się to z obostrzeniami. Każda platforma abonamentowa ma oczywiście swój zróżnicowany cenniki i różne pakiety. Zapoznaj się szczegółowo z cennikiem oraz sprawdź ile będziesz płacił za abonament w latach kolejnych. Pamiętaj z biegiem lat inwestujesz Twoje pieniądze w abonament i dostawcę platformy, a nie Twój własny sklep internetowy.

Gotowy sklep internetowy – cennik.


jaki sklep internetowy wybrać e-sklep Comarch

Sklep intenetowy na Comarch e-Sklep – idealne rozwiązanie B2B

Comarch e-Sklep nie jest samodzielnym oprogramowaniem do tworzenia sklepów internetowych. Do poprawnego działania wymaga zintegrowanego systemu Comarch ERP:

Comarch e-Sklep jest jedynym na rynku systemem do tworzenia sklepów internetowych, które jest w pełni zintegrowane z popularnymi systemami Comarch ERP. Dzięki tej integracji zapewniona jest kompleksowa obsługa całego procesu sprzedażowego: począwszy od zarządzania bazą produktów, cenami, poprzez obsługę całego procesu zamówienia, aż po zarządzanie stanami magazynowymi.

Comarch e-Sklep – wdrożenie

Comarch e-Sklep nie jest rozwiązaniem darmowym i działa na zasadzie comiesięcznego abonamentu. Miesięczny koszt prowadzenia sklepu Comarch kształtuje się w wysokości od 95 do 1100 zł netto miesięcznie w zależności od wybranego pakietu oraz posiadanego rozwiązania Comarch ERP. Najtańsze pakiety dodatkowo posiadają limit do 50 produktów w sklepie. Sprawdź pełny cennik Comarch e-Sklep i przetestuj rozwiązanie przez 30 dni za darmo.

Ile kosztuje sklep internetowy na systemie Comarch
Koszt sklepu internetowego zaczynają się od około 95 do 1100 zł netto/msc

Wdrożenie e-Sklep Comarch

Zamów e-Sklep Comarch połączony z systemem ERP i dedykowanym wsparciem naszej agencji e-Commerce.


Kto wdroży sklep internetowy?

Zakładając, że myślisz poważnie o Twoim e-biznesie, warto odpuścić sobie abonamenty i postawić na jedno z wymienionych wcześniej rozwiązań: WooCommerce, PrestaShop, Magento. Oczywiście trzy opisane platformy e-commerce jako open-source są bezpłatne, jednak poznanie ich do tego stopnia, żeby samemu sprostać wdrożeniu sklepu może być trudne.

Ważną kwestią przy tworzeniu sklepu internetowego jest budowa sklepu pod kątem User Experience. Wszyscy jesteśmy użytkownikami sklepów internetowych na co dzień, co nie przekłada się na umiejętność dobrego zaprojektowania sklepu. W przypadku sklepów internetowych znaczenie UX jest pierwszorzędne, ponieważ każda tzw. „akcja” wykonana przez klienta przekłada się na Twoją sprzedaż.

Sklep internetowy powinien być dostosowany do Twoich potrzeb. Nawet jeśli potrzeby i funkcjonalności Twojego sklepu nie są one szczególnie nietypowe wdrożenie platformy sprzedaży nie jest proste. Pamiętaj potrzebny jest specjalista od wdrożeń konkretnego typu sklepu – WooCommerce, PrestaShop, Magento.

Ponad to aby sklep działał poprawnie i spełniał swoją funkcję potrzebna jest praca kilku specjalistów programisty, grafika, specjalisty UX. Każdy specjalista to nie tylko wiedza, ale przede wszystkim doświadczenie, które zdobył przy innych projektach. Dlatego, zamiast wybierać taniego freelancera, warto zdecydować się na wyspecjalizowaną firmę wdrożeniową. Zapewni ona kompleksową obsługę i poniesie pełną odpowiedzialność za wdrożenie i działanie Twojego sklepu internetowego. Pamiętaj źle zaprojektowany lub zoptymalizowany sklep internetowy to znacznie mniejsze przychody i „przeciekające złotówki”.


Koszt sklepu internetowego – integracje i funkcjonalności

Podsumujmy ile kosztuje wdrożenie sklepu internetowego. Założenie podstawowego sklepu internetowego to koszt domeny, hostingu i certyfikatu SSL od 150 zł/rocznie, koszt platformy e-commerce darmowej typu open-source lub płatnej w abonamencie, cena projektu graficznego i wdrożenia sklepu od 2000 zł oraz niezbędna integracja bramki płatności to 200 zł. Koszt prowadzenia sklepu to ZUS około 600 zł, administracja sklepu od 120 zł/miesiąc.

Ile kosztuje sklep internetowy? Przykładowa kalkulacja dodatkowych kosztów założenia sklepu WordPress WooCommerce:

 Cena oddoOpis
Domena sklepu50 PLN120 PLNkoszt roczny
Hosting sklepu80 PLN500 PLNkoszt roczny
Certyfikat SSLdarmowyod 50 PLNbezpłatny w ramach hostingu lub koszt roczny
Wdrożenie platformy sklepu2000 PLN6000 PLNkoszt jednorazowy projektu i wdrożenia sklepu
Motyw sklepudarmowyod 100 PLN 
Banery i grafiki30 PLN120 PLN 
Wtyczki płatności150 PLNmożesz potrzebować co najmniej jedną
Wtyczki wysyłkowe200 PLNmożesz potrzebować co najmniej dwie
Księgowość i faktury100 PLN200 PLN 
Wtyczki marketingowe100 PLN500 PLNporównywarki, allegro
Zakupy Google200 PLNintegracja z Zakupy Google Shopping
Sklep Facebook80 PLNintegracja ze Sklepem Facebook
Sklep Instagram100 PLNintegracja ze Sklepem Instagram
Sklep Dropshipping350 PLNintegracja sklepu z dropshipping
Integracja, konfiguracja wtyczek40 PLN160 PLNmożesz to zrobić we własnym zakresie
Pozycjonowanie sklepu SEO400 PLNmożesz to zrobić we własnym zakresie
Optymalizacja sklepu SEO250 PLNoptymalizacja szybkości ładowania elementów sklepu
Administracja sklepu120 PLN/mscmożesz to zrobić we własnym zakresie
Wsparcie i rozwój sklepu40 PLN/godz140 PLN/godzmożesz to zrobić we własnym zakresie

Ile kosztuje sklep internetowy – najczęstsze pytania FAQ

Ile kosztuje sklep internetowy?

Koszt stworzenia sklepu internetowego od podstaw może kosztować od 500 zł, jeżeli będziesz tworzyć sklep samodzielnie do 30.000 zł i więcej zlecając stworzenie e-sklepu w dużej agencji interaktywnej. Średni koszt stworzenia sklepu internetowego na polskim rynku przez profesjonalnego wykonawcę może wynosić około 4000 do 8000 zł. Koszty projektu i wdrożenia e-sklepu może znacznie wzrosnąć, jeśli Twój projekt jest niestandardowy.

Ile kosztuje utrzymanie sklepu internetowego?

Stworzenie sklepu internetowego wiąże się z kosztami jego utrzymania jak koszt hostingu, domeny, czy administracji sklepu jeżeli używa on systemu CMS jak WordPress.
Hosting współdzielony dla małego e-sklepu to koszt od 100 zł/rocznie. Serwer dedykowany dla wymagającego sklepu z dużym ruchem to koszt od 250 zł/miesiąc.
Domena w zależności od rozszerzenia (.pl, .eu, .com) to koszt od 50 zł.
Administracja sklepu internetowego w doświadczonej agencji to koszt od 150 zł/miesiąc.


Podsumowanie

Jak sam widzisz nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie: Ile kosztuje sklepu internetowy. Jeśli jednak masz sprecyzowaną wizję co do Twojego sklepu internetowego to ten artykuł choć trochę pomógł wycenić Twój nowy sklep lub wiesz na co należy zwrócić uwagę wyceniając sklep internetowy.

Dlaczego profesjonalny sklep internetowy musi kosztować? Oprogramowanie co prawda jest darmowe, ale wdrożenie sklepu internetowego to skomplikowany proces, który wymaga specjalistycznej wiedzy. A przecież chodzi o Twoich klientów, spodziewane obroty, regularną realizację zamówień. Wybrana platformie e-commerce ma służyć długo i na której mają opierać się nasze zyski. Ewentualne oszczędności na początku przełożą się bowiem na znacznie większe wydatki później, lub będą konieczne koszty przy przenosinach sklepu z platformy abonamentowej.

Jeśli trafiłeś/aś na ten tekst i szukasz twórcy Twojego sklepu internetowego lub po prostu chcesz wycenić projekt prosimy o kontakt. Decydując się na współpracę z nami otrzymasz nie tylko atrakcyjny graficznie, zbudowany zgodnie z zasadami UX i UI oraz w pełni responsywny sklep internetowy, ale także funkcjonalny i przejrzysty system zarządzania sklepem oparty o WordPress, dzięki któremu zarządzanie Twoim sklepem internetowym będzie proste i intuicyjne.

Ile kosztuje sklep internetowy lub przeniesienie sklepu na WordPress + WooCommerce w naszej agencji? Ceny zaczynają się już od 2000 zł netto. Zobacz również nasz cennik sklepów internetowych lub skorzystaj z konfiguratora sklepów internetowych.

Jeśli chcesz otrzymać indywidualną wycenę sklepu zadzwoń lub wypełnij formularz, w którym podasz podstawowe informacje, a bezpłatną wycenę Twojego przyszłego sklepu prześlemy w 48h.


Czytaj również o sklepach:

Myślisz nad założeniem e-sklepu?

Przeczytaj nasz poradnik jak zalożyć sklep internetowy krok po kroku: wybór platformy e-commerce, logistyka, metody płatności, pozycjonowanie SEO, marketing, kwestie prawne...

4.8/5 - (139 votes)
Agencja interaktywna:
Projektujemy strony internetowe WordPress, sklepy internetowe WooCommerce, pozycjonujemy w Google, dbamy o media społecznościowe. Tworzymy kompleksowe kreacje, projekty graficzne i identyfikacje wizualne. Zadzwoń 730 170 330, wyślij brief, albo napisz do nas, aby otrzymać informację cenową.
Kontakt przez messenger