Chcesz przenieść biznes do internetu? Wyceń: Strona www | e-Sklep | B2B |SEO/SEM | Administracja | napisz: studio@thenewlook.pl

Sklep WordPress krok po kroku

sklep wordpress krok po kroku

WordPress jest najpopularniejszą na świecie i najbardziej wydajną metodą tworzenia stron internetowych. Dzięki WooCommerce to również świetna platforma e-commerce. Dlaczego nie skorzystać z obu?

WordPress dzięki wtyczce WooCommerce jest najpopularniejszym rozwiązaniem e-Commerce na świecie. Ze swoją elastycznością i dostępem do setek darmowych i płatnych rozszerzeń, WooCommerce zasila teraz 30% wszystkich sklepów internetowych — więcej niż jakiekolwiek inne platformy. To również ważny gracz na polskim rynku.

Stojąc przed wyborem platformy do prowadzenia sprzedaży w sieci WordPress + WooCommerce na pewno pojawi się na Twojej liście jako jedna z możliwości. Możliwe też, że WordPress zajmie wysoką pozycję z uwagi na niski koszt oraz możliwość niemalże dowolnego dostosowania pod kątem Twoich wymagań. Pamiętaj, że nie ma systemów i rozwiązań idealnych, a decydując się ostatecznie na wybór platformy WordPress powinieneś zweryfikować wszystkie plusy i minusy. Czym jest duet WordPress i WooCommerce i jakie ma plusy i minusy możesz przeczytać w tekście – Sklep WooCommerce wady i zalety. Sprawdź wszystkie elementy, które mogą cię zaskoczyć w późniejszym etapie prowadzenia sklepu internetowego.


Jeżeli szukasz odpowiedzi na pytanie jaki sklep internetowy wybrać, chcesz to zrobić szybko i w dobrej cenie warto rozważyć połączenie WordPress + WooCommerce jako platformy dla Twojego sklepu internetowego.

sklep wordpress woocommerce krok po kroku

Pytania na które warto zwrócić uwagę wybierając sklep WordPress krok po kroku

Szacowany czas czytania: 24 minuty

 1. Kiedy i dla kogo jest WordPress?
 2. Co to jest WooCommerce?
 3. Dlaczego warto wybrać WooCommerce?
 4. Sklep WordPress przykłady
 5. Czy WooCommerce jest w pełni darmowy?
 6. Jak uruchomić sklep internetowy na WordPressie?
 7. Pomoc techniczna WooCommerce – jak działa i gdzie jej szukać?
 8. Czy sklep WooCommerce jest bezpieczny?
 9. Ile kosztuje uruchomienie sklepu WooCommerce?
 10. WooCommerce czy sklep abonamentowy?
 11. Sklep dropshipping na WordPress
 12. Podsumowanie

1. Kiedy i dla kogo jest WordPress?

WordPress jako sklep internetowy? Tak, WordPress z uwagi na intuicyjność stał się bardzo ciekawym rozwiązaniem, dzięki któremu można zbudować praktycznie dowolną stronę internetową. Dotyczy to również stworzenia strony z funkcjonalnością sklepu internetowego.

WordPress to nowoczesna platforma koncentrującą się na użyteczności, zgodności z internetowymi standardami, co pozwala stworzyć intuicyjny i przyjazny dla właściciela strony i użytkowników sklep internetowy. WordPress co prawda narodził się jako system dla bloggerów jednak jego niezwykła prostota i elastyczność spowodowała, że od czasu gdy stał się ogólnym systemem CMS, stał się absolutnym globalnym liderem. Ciągle przyspieszający rozwój WordPress spowodował, że staje się on również liderem w rynku e-commerce dzięki rozszerzeniu WooCommerce.

Co to jest WordPress – poradnik

WooCommerce pozwala na stworzenie pełnoprawnego sklepu internetowego w oparciu o WordPressa. Z jego wykorzystaniem tworzone są nie tylko proste sklepy, stanowiące dodatek do już istniejącej strony, ale również duże, samodzielnie sklepy internetowe, które daje pełną kontrolę zarówno właścicielom sklepów, jak i dogodność zakupów dla użytkownika.

› Oficjalna strona: WordPress.org


2. Co to jest WooCommerce?

WooCommerce to wtyczka (plugin) e-commerce zbudowana w celu bezproblemowej integracji z WordPress, której głównym zadaniem jest przekształcenie strony WordPress w sklep internetowy. Wtyczka dostępna jest w polskiej wersji językowej, a sam mechanizm jej działania i obsługa jest dość prosta. Możesz wprowadzać produkty, definiować ich parametry jak opisy, zdjęcia, cenę, stan magazynowy, a osoby przeglądające Twój sklep zyskają funkcjonalność koszyka i będą mogły zamówić w szybki i wygodny sposób oferowane produkty.

Podstawowy plus WooCommerce to jednocześnie jego główny minus. WooCommerce to tylko wtyczka, która pozwala zmienić WordPress w sklep internetowy. Nie będziesz mógł go bez końca rozwijać takiego sklepu i w pewnym momencie natrafisz na ograniczenia w WooCommerce. Podobnie, jeśli musimy obsługiwać wiele zamówień, napotkasz pewne problemy.

Mimo że WooCommerce jest za darmo, to za niektóre funkcjonalności i rozszerzenia w formie wtyczek musisz płacić. System nie zapewnia wielu ważnych narzędzi sprzedażowych i marketingowych, które możesz dograć w wersji bezpłatnej lub premium. Pamiętaj dla osoby początkującej postawienie sklepu na WordPressie może okazać się zbyt trudne. W takim wypadku trzeba założyć w budżecie pewną kwotę na wdrożenie sklepu i będzie to kwota powyżej 1500 zł za realizację sklepu. Możesz również sam projektować sklep i skorzystać z wsparcia godzinowego przy wdrożeniu lub modyfikacji sklepu.

› Oficjalna strona: WooCommmerce.com


3. Dlaczego warto wybrać WooCommerce?

Cena jest często kluczowy argumentem przy podejmowaniu decyzji o wyborze WordPressa. Jeżeli posiadasz już stronę WordPress możesz zainstalować WooCommerce i uruchomić sprzedaż na istniejącej stronie. Tę zaletę docenią szczególnie osoby, które znają środowisko i funkcjonalność WordPressa. Instalacja WooCommerce sprowadza się tak naprawdę do poprawnej konfiguracji w panelu WordPress. Jeżeli nie masz jeszcze strony, wykup domenę i serwer (hosting), na którym możesz zainstalować WordPressa, masz już tak naprawdę wszystko, co potrzebne do uruchomienia sklepu internetowego.

WooCommerce jest wtyczką, ale posiada setki rozszerzeń i żyje w zasadzie własnym życiem, co oznacza, że developerzy tworzą do niego osobne, dedykowane wtyczki dodające kolejne funkcjonalności. Jeżeli brakuje Tobie konkretnej funkcji sprawdzasz katalog wtyczek i wybierasz to rozszerzenie, które najbardziej pasuje do potrzeb Twojego sklepu. WooCommerce ponad to oferuje szybkość i dostępność, i jednocześnie eliminuje konflikty z wtyczkami i motywami przy dużych aktualizacjach.

Chcąc postawić sklep na WordPressie znajdziesz wiele motywów kompatybilnych z WooCommerce. Używając motyw nie musisz tworzyć grafiki sklepu od zera, w Internecie znajdziesz gotowe motywy bezpłatne i premium, dzięki którym dopasujesz wygląd sklepu do Twoich potrzeb. Motywy pozwalają niemalże na dowolną modyfikację wyglądu, układu elementów na stronie czy zachowania sklepu. Ograniczeniem może być tylko wyobraźnia, umiejętności i wiedza.

W odróżnieniu od sklepów abonamentowych masz pełną kontrolę nad działaniem, wyglądem Twojego sklepu. Masz również dostęp do kodu WordPress, WooCommerce i przy wsparciu specjalistów możesz dopasować funkcjonalność do indywidualnych potrzeb, dodać nowe wtyczki, modyfikować wygląd sklepu. Z uwagi na popularność WordPressa, wsparcie i pomoc znajdziesz wszędzie w sieci od grup na Facebooku skupiające fanów i ekspertów WordPressa przez fora WordPress, czy profesjonalne firmy. Jeżeli napotkasz na problemy, możesz skorzystać z zarówno bezpłatnej i płatnej formy wsparcia.

Sklep WordPress-WooCommerce wady i zalety


Sklep WordPress przykłady

Zastanawiasz się jak wyglądają sklep oparty o WordPress? Sklep internetowy na WordPress to coraz częściej wybierana opcja zarówno przez osoby, jak i firmy potrzebujące przenieść lub rozwinąć działania e-Commerce w internecie. Skąd taka popularność WordPressa i WooCommerce? Związana jest ona z dostępnością tego systemu oraz z łatwością jego obsługi i możliwościami szybkiej rozbudowy o dodatkowe funkcjonalności. WordPress to najpopularniejszy CMS do sklepu internetowego na świecie. Jest on prosty w obsłudze i nie wymaga specjalistycznej wiedzy.

Tworzenie sklepów na WordPress jest bardzo popularne wśród agencji interaktywnych, ponieważ WordPress jest napisany czystym kodem i programiści nie mają większych problemów z jego obsługą, stąd też jego popularność. Projektujemy sklepy internetowe WordPress WooCommerce, pozycjonujemy w Google, dbamy o media społecznościowe. Tworzymy kompleksowe kreacje, projekty graficzne i identyfikacje wizualne. Poznaj przykłady sklepów WordPress zrealizowanych w naszej agencji e-Commerce.


sklep woocommerce aplikacja mobilna na smartfona

Aplikacja na smartfona WooCommerce Mobile

Dzięki aplikacji mobilnej WooCommerce możesz używać Twój sklep WordPress z dowolnego miejsca. Aplikacja WooCommerce pozwala dodawać produkty, przetwarzać zamówienia i obserwować kluczowe statystyki w czasie rzeczywistym.

Co możesz robić w sklepie internetowym dzięki aplikacji:

 • Zarządzenie produktami – dodawanie, edytuj i publikuj produkty bezpośrednio z urządzenia mobilnego. Możliwość zapisywania produktu jako wersje robocze na później.
 • Otrzymywanie powiadomień – dzięki aplikacji nigdy nie przegapisz zamówienia ani recenzji produktu. Możliwość włączenia powiadomień z dzwonkiem w czasie rzeczywistym przy każdej nowej sprzedaży.
 • Zarządzanie zamówieniami – możliwość zarządzania całym procesem zamówienia za pośrednictwem aplikacji. Przewijaj podsumowania lub wyszukuj według specyfikacji klienta lub zamówienia. Stuknij w szczegóły, aby zobaczyć szczegółowe rozliczenia, rozpocząć realizację i zmienić stan zamówienia.
 • Śledzenie statystyk – dzięki aplikacji, można śledź najbardziej popularne produkty, przychody sklepu, liczbę zamówień i dane dotyczące odwiedzających według tygodnia, miesiąca i roku.
 • Przełączanie między sklepami – osoby prowadzące więcej niż jeden sklep mogą w ciągu kliku sekund zmienić sklep i prowadzić sprzedaż w kilku sklepach jednocześnie.

4. Czy WooCommerce jest w pełni darmowy?

WooCommerce w bezpłatnej wersji pozwoli szybko uruchomić podstawowy sklep internetowy, który możesz skonfigurować, dodać produkty i zarządzać sprzedażą.

W podstawowej darmowej wersji szybko może się okazać, że brakuje kilku dodatkowych funkcjonalności, których w standardzie i za darmo WooCommerce nie oferuje. Przykładem takich dodatkowych, płatnych funkcjonalności mogą być:

 • obsługa płatności elektronicznych online tzw. bramki płatności
 • integracja z kurierami lub innymi wysyłkami
 • integracja z social media, sklep Facebook, sklep na Instagramie, Zakupy Google, integracje Opineo, Allegro, Ceneo itp.
 • dodatkowe funkcjonalności jak rozbudowane mechanizmy promocji i rekomendacji produktów, porzucone koszyki, produkty na miarę

Płatne funkcjonalności i integracji do rozbudowy WooCommerce w wielu przypadkach posiadają uproszczone, darmowe wersje wtyczek, ale może sie okazać, że funkcja której potrzebujesz jest dostępna tylko w wersji premium. Płatności za integrację do WooCommerce należy rozdzielić na te, za które zapłacimy jednorazowo podczas aktywacji, inne z kolei wymagają opłacania rocznego abonamentu. To powoduje, że przewidzenie całkowitego kosztu uruchomienia, prowadzenia sklepu w oparciu o WordPress nie zawsze jest możliwe do przewidzenia.


5. Jak uruchomić sklep internetowy na WordPressie?

Jeśli posiadasz już stronę zbudowaną na WordPressie, przejdź do sekcji „Wtyczki” i dodaj wtyczkę WooCommerce. Po instalacji w panelu WordPressa znajdziesz nowe sekcje przeznaczone do wprowadzenia produktów, zarządzania zamówieniami, wysyłkami, płatnościami oraz klientami. Innymi słowy WooCommerce od razu po instalacji posiada wszystko czego potrzebuje każdy sklep internetowy. WooCommerce, wszystkie jego rozszerzenia, wtyczki mają rozbudowaną i łatwo dostępną dokumentację. Z dokumentacji dowiesz się jak stworzyć sklep i konfigurować na Twoje potrzeby.

Instalacja i konfiguracja WooCommerce

Jeżeli nie posiadasz jeszcze odpowiedniego serwera (hostingu) do uruchomienia sklepu WordPress zapoznaj się z polecaną przez nas ofertą Hosting SSD dla WordPress od The Camels, która została stworzona z myślą o entuzjastach WordPressa.

Jaki hosting pod sklep WordPress

Panel administracyjny WooCommerce

Sklep WordPress jest zarządzany z poziomu panelu administracyjnego WooCommerce zwanego Dashboard’em. Z poziomu panelu nawigacyjnego możesz zarządzać Twoim sklepem, produktami, kategoriami, śledzić zamówienia, statystyki, analizy i raporty sprzedaży. Panel administracyjny WooCommerce zapewnia możliwość raportowania i pozwala na filtrowanie, porównywanie i przeglądanie sprzedaży, przychodów, które produkty są najbardziej popularne, dodaje możliwości ulepszonego zarządzania klientami i analizowania danymi.


sklep wordpress woocommerce pulpit nawigacji
Pulpit nawigacyjny

Pulpit nawigacyjnym (Dashboard), zaprojektowany jest w celu uproszczenia zarządzania sklepem. Panel daje szybki przegląd ważnych danych sprzedaży. Możesz go skonfigurować i dostosować go do swoich potrzeb. Dzięki temu będziesz otrzymywać spersonalizowane powiadomienia i korzystać z najbardziej istotnych dla Ciebie danych.


sklep wordpress woocommerce zarzadzania sklepem
Narzędzia do zarządzania sklepem

Panel pomaga szybko uzyskać dostęp do najczęściej używanych narzędzi do zarządzania sklepem z dowolnego poziomu WooCommerce. Dla wydajnego zarządzania pracą sklepu, możesz realizować zamówienia, zarządzać stanami magazynowymi oraz moderować recenzje z poziomu panelu.

Zamówienia – panel pozwalający realizować zamówienia w sklepie oraz przeglądać historię zamówień: status, suma, nazwa klienta, czas realizacji
Stany magazynowe – wygodny podgląd, które produkty i wariant są niedostępne lub których brakuje w sklepie
Recenzje – podgląd recenzji klientów z możliwością moderacji i odpowiedzi
Powiadomienia – przegląd i przypomnienie zadań, które należy rozwiązać lub wymagają uwagi managera sklepu


sklep wordpress woocommerce raporty sklepu
Raporty sklepu WooCommerce

Gromadzenie i interpretacja danych pomaga obniżyć koszty, zoptymalizować zarządzanie dostawami i zwiększyć sprzedaż. WooCommerce oferuje funkcję raportów na temat sprzedaży, przychodów, popularnych, najlepiej sprzedawanych produktów, kategorii, podatków i innych. Możesz analizować 14 zmiennych, w tym całkowitą sprzedaż, sprzedaż netto, zamówienia, średnią wartość zamówienia, zwroty, klientów, kupony, wysyłkę i pobrania. Raporty można szybko filtrować po danych, porównywać okresy dat i pobierać dane raportu jako pliki CSV w celu integracji z innymi systemami.


sklep wordpress woocommerce panel informacji o klientach
Panel informacji o klientach

Panel informacji o klientach w WooCommerce pozwala przeanalizować klientów i tym samym zwiększyć wydajności sklepu i sprzedaż. Możesz segmentować i filtrować informacje na podstawie przydatnych zmiennych, śledź historię sprzedaży oraz eksportuj i pobieraj listy klientów.


6. Pomoc techniczna WooCommerce – jak działa i gdzie jej szukać?

Podczas budowania sklepu na WooCommerce będziesz musiał skorzystać z porad specjalistów np. w temacie edycji szablonu lub wyboru funkcjonalności i kolejnych wtyczek. Jeśli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, z uwagi na charakter WooCommerce, dedykowane wsparcie techniczne nie zawsze będzie możliwe. Nie oznacza to jednak, że pozostajesz bez jakiekolwiek szansy na naprawienie problemu. Wystarczy zadać pytanie i czekać na odpowiedź od społeczności na Facebooku lub forach WordPress.

Jeżeli Twój problem będzie bardziej złożony może okazać się niezbędna pomoc eksperta, który rozwiąże go za Ciebie i skorzystanie z profesjonalnego wsparcia dla sklepu WordPress. Z tego powodu koszt wsparcia technicznego WooCommerce może być nieco nieprzewidywalny i często uzależniony od istniejącego problemu w danej chwili.

Wsparcie sklep WordPress + WooCommerce


7. Czy sklep WooCommerce jest bezpieczny?

Tak, WordPress i WooCommerce to narzędzia bezpieczne, aktualizowane cały czas przez ich twórców firmę Automattic. Problematyczne mogą natomiast okazać się wtyczki, które instalujesz. Im więcej wtyczek, tym większa szansa na uzyskanie dostępu do Twojego sklepu przez nieautoryzowane osoby. Bardzo ważne jest, aby nie przedobrzyć z liczbą rozszerzeń. Te, z których korzystasz, należy aktualizować zawsze tak szybko, jak tylko pojawiają się ich nowe wersje. Może się to wówczas wiązać z uiszczeniem dodatkowych płatności – wtyczki komercyjne bazują na licencjach z ograniczonym czasem wsparcia oraz aktualizacji.

WordPress i WooCommerce to bezpieczne rozwiązania jeżeli korzystasz z nich w odpowiedzialny sposób i pamiętasz o kilku ważnych kwestiach:

 • Aktualizuj wtyczki oraz motywy na bieżąco. Nowe wersje wychodzą nie tylko z nowymi funkcjonalnościami, ale również aktualizują znalezione przez użytkowników błędy oraz luki bezpieczeństwa,
 • Instaluj i używaj tylko te wtyczki, które są sprawdzone i wiesz, że na pewno potrzebujesz ich do prowadzenia sklepu. Pamiętaj im więcej masz wtyczek, tym większe prawdopodobieństwo uzyskania nieautoryzowanego dostępu do Twojego sklepu,
 • Dostęp do plików WordPressa z poziomu administratora powinny posiadać tylko uprawnione osoby, czyli Ty jako właściciel sklepu i serwera, ewentualnie dodatkowy administrator wsparcia technicznego. Osoby prowadzące sprzedaży w sklepie powinny mieć dostęp z poziomu tzw. „Shop managera”. Pamiętaj stosuj tylko skomplikowane hasło do panelu administracyjnego sklepu WordPress oraz serwera FTP,
 • Gwarancją bezpieczeństwa jest również solidny, bezpieczny hosting z codziennymi backupami, oraz eksperckie wsparcie administracyjno-techniczne Twojego sklepu WordPress.

8. Ile kosztuje uruchomienie sklepu WooCommerce?

WooCommerce jest darmowym rozszerzeniem WordPressa, ale nie oznacza to niestety, że zbudujesz cały sklep bez żadnego wkładu finansowego. Kwota startowa dla sklepu internetowego opartego na WooCommerce jest uzależniona od tego, czego potrzebujesz i co chcesz w sklepie oferować. Im więcej funkcjonalności zaplanujesz zawrzeć w sklepie, tym większy koszt uruchomienia i utrzymania sklepu. Dlatego koszty uruchomienie WooCommerce wahają się od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy.

WordPress i WooCommerce wymaga oczywiście serwera. Kosztem, który także musimy wziąć pod uwagę jest w tym wypadku hosting. Na rynku znajdziesz duży wybór usługodawców i hostingów. Duże firmy w pierwszym roku oferuje pakiety w bardzo atrakcyjnych cenach, które w kolejnych latach urastają do nie akceptowalnych. Korzystaj raczej z hostingów w mniejszych firmach dla których jesteś ważnym klientem i które udzielą Tobie spersonalizowanej pomocy jako osobie początkującej. Zobacz ofertę dla WordPress od The Camels oraz skorzystaj z ich profesjonalnej wiedzy.

Jaki hosting pod sklep WordPress

Może się zdarzyć, że po 12 miesiącach jedyny koszt jaki poniesiesz to hosting z własną domeną, w skrajnym przypadku – gdy chcesz wyposażyć sklep w jak najnowsze wersje wtyczek – należy doliczyć do tego koszty oprogramowania. Może się to wówczas wiązać z uiszczeniem dodatkowych płatności – wtyczki komercyjne bazują na licencjach z ograniczonym czasem wsparcia oraz aktualizacji. Całkowite koszty dla odnowień poszczególnych licencji są również trudne do ustalenia.

Jak prezentują się koszty uruchomienia sklepu na WordPressie w pierwszym roku, z zawarciem podstawowych wtyczek? Poniższe zestawienie uwzględnia standardowe ceny usług i integracji, niezbędnych do prowadzenia sklepu WordPress.

Zobaczmy więc ile kosztuje stworzenie sklepu na WordPress.

 • Domena .pl lub .com: 10-80 zł/rok,
 • Hosting pod WordPress: około 70 zł/rok,
 • Motyw do WooCommerce: 0 zł – bezpłatny, brak wsparcia technicznego; 150-300 zł – zakupiony w serwisie, wsparcie przez 6-12 miesięcy; 2000-8000 zł – motyw z wdrożeniem na zamówienie, wsparcie techniczne przez 12 miesięcy, odpłatne modyfikacje po tym czasie,
 • Wtyczka płatności: 150 zł – licencja roczna, po roku niedostępne jest wsparcie techniczne i aktualizacje,
 • Integracja z wybranym kurierem: 200 zł/rok – licencja roczna, po roku niedostępne jest wsparcie techniczne i aktualizacje,
 • Integracja z Allegro: 500 zł/rok za wtyczkę lub abonament od 30 zł/miesięcznie – cena uzależniona od liczby aukcji w serwisie aukcyjnym w danym miesiącu,
 • Integracja z Ceneo, Opinie: 100 zł/rok – licencja roczna, po roku niedostępne jest wsparcie techniczne i aktualizacje,
 • Integracja z Google Merchant: 200 zł/rok – licencja roczna, po roku niedostępne jest wsparcie techniczne i aktualizacje,
 • Program do księgowania: 200 zł/rok – licencja roczna, po roku niedostępne jest wsparcie techniczne i aktualizacje.

Przy ustalaniu budżetu na start sklepu warto również rozważyć kwestie bezpieczeństwa i administracji sklepu WordPress.

Sklep WordPress cennik
Kalkulator sklepu WordPress
Administracja sklep WordPress


9. WooCommerce czy sklep abonamentowy?

Sklep WordPress to przede wszystkim sklep open source bez „gwiazdek”, abonamentu i innych nieprzewidzianych sytuacji. Ze sklepem WordPress masz pełną kontrolę, ponieważ jesteś jego właścicielem. Dane należą do ciebie i są bezpieczne, dzięki regularnym audytom i kontroli przez zespół programistów, którzy pracują przez całą dobę i rozwiązują wykryte błędy.

Uruchomienie sklepu WooCommerce to z pewnością większa inwestycja finansowa niż w przypadku gotowych sklepów abonamentowych. Z drugiej strony jest to narzędzie idealnie skrojone pod użytkownika, który chce krok po kroku skonfigurować i zbudować własną platformę sprzedażową. Jeżeli chodzi o kwestię wyboru między WooCommerce, a platformami sklepów abonamentowych warto przeanalizować wszystkie opcje, tak, aby upewnić się, które z nich będą bardziej przydatne. Obie usługi mają szereg zalet, które umożliwiają sprzedaż przez Internet, różnią się jednak dostępnymi na początek funkcjonalnościami, poziomem skomplikowania, obsługą narzędzi.

Porównanie platform sklepów internetowych


10. Sklep Dropshipping na WordPressie

Alternatywnym pomysłem na sklep internetowy jest tzw. dropshipping. W przeciwieństwie do tradycyjnej działalności e-commerce, dropshipping pozwala założyć sklep internetowy bez zarządzania zapasami magazynowymi i zajmowania się wysyłką.

Główna różnica między sklepem dropshippingowym a tradycyjnym sklepem internetowym polega na tym, że dropshipping nie wymaga magazynowania produktów ani posiadania zapasów w magazynie. Nie musisz także zajmować się logistyką wysyłkową ani przeładunkiem towarów.

Sklep dropshipping nie ma fizycznych produktów, co oznacza brak kosztów magazynowych. Zamiast tego, gdy klient kupuje produkt, właściciel sklepu składa zamówienie u oryginalnego dostawcy, który wysyła towar bezpośrednio do klienta.

Cały proces jest oczywiście obsługiwany automatycznie z poziomu sklepu dropshippingowego. Gdy produkt jest sprzedawany za pośrednictwem sklepu dropshippingowego, sklep po prostu przekazuje zamówienie do hurtownika lub producenta, który je zrealizuje.

Założenie sklepu dropshipping nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Istnieje wiele platform e-commerce, które pozwalają łatwo założyć sklep dropshipping – WordPress, PrestaShop oraz platformy abonamentowe. Integracja sklepu WordPress + WooCommerce z hurtownią dropshippingową to koszt od 350 zł.

Co to jest sklep dropshipping i jak działa?


Kiedy i dla kogo jest WordPress?

Strona internetowa ułatwia komunikację z klientami i partnerami biznesowymi. Jeśli chcesz prowadzić ją w sposób profesjonalny, koniecznie poznaj bliżej platformę WordPress. WordPress jest genialny, szybki, a jego główną zaletą jest prostota i intuicyjność. Nawet nowi użytkownicy, którzy dopiero zaczynają obsługiwać stronę internetową, szybko opanują podstawy jego obsługi. WordPress to potężne narzędzie, ale można je opanować bez wiedzy technicznej. Pokażemy Ci, jak korzystać z WordPress, dopasowując go do własnych potrzeb.

CMS WordPress co musisz wiedzieć?

Co to jest WordPress? WordPress jest najpopularniejszą platformą do zarządzania treścią. Kiedyś wybierany najczęściej przez osoby prowadzące blogi, stał się platformą dominującą na rynku do prowadzenia strony firmowej lub sklepu internetowego. WordPress daje ogromne możliwości dzięki bardzo dużej liczbie wtyczek i motywów, dzięki którym zmienisz wygląd i funkcjonalność strony internetowej.

Używając WordPressa, nie musisz mieć doświadczenia w kodowaniu, żeby samodzielnie stworzyć własną stronę z tym systemem zarządzania treścią. Do rozpoczęcia pracy z WordPressem wystarczy wykupić domenę i hosting, na którym zaintalujesz pliki pobrane z oficjalnej stronę WordPress.org. Po prawidłowym zainstalowaniu wystarczy zalogować się do panelu i zacząć pracę nad Twoją stroną używając motywów i wtyczek.

Niezwykła prostota i elastyczność WordPressa spowodowała, że jako system CMS stał się absolutnym liderem na świecie. O wielkości WordPressa świadczą najlepiej liczby.

WordPress w liczbach

 • 40% Internetu jest zasilane przez WordPress i stale rośnie
 • Na świecie jest około 1.3 miliarda stron www, z czego 455,000,000 to WordPress
 • Strony na WordPress stanowią 14,7% ze 100 najważniejszych stron www na świecie
 • Platforma WordPress ma 61,8% udziału w rynku CMS
 • Strony WordPress uzyskuje 20 miliardów wyświetleń miesięcznie
 • Użytkownicy WordPressa każdego miesiąca publikują 70 milionów nowych postów
 • 30% wszystkich sklepów internetowych działa na WordPressie (WooCommerce)
 • Na stronie WordPress.org znajdziesz ponad 4000 darmowych motywów
 • Ze strony WordPress.org można pobrać ponad 54 000 darmowych wtyczek
 • Największym komercyjnym sklepem motywów jest Themeforest, który ma ponad 47 000 motywów na sprzedaż
wordpress jak zacząć

WordPress jak zacząć?

Chcesz założyć stronę internetową i zastanawiasz się, jak stworzyć stronę WordPress? Przeczytaj nasz poradnik WordPress jak zacząć…


Dlaczego warto wybrać WordPress jako CMS sklepu?

WordPress jest nowoczesną platformą CMS do tworzenia stron internetowych koncentrującą się na estetyce, zgodności z internetowymi standardami i użyteczności. To idealne rozwiązanie dla strony dla firm, blogi, sklepy internetowe – intuicyjnego i przyjaznego dla użytkownika edytującego stronę.

Główną zaletą WordPressa jest jego powszechności. WordPress powstał jako system dla bloggerów i do dziś jest liderem tego typu witryn. Jego niezwykła prostota i elastyczność spowodowała, że jako systemem CMS stał się absolutnym liderem na świecie. Ponad 30% najważniejszych witryn świata jest stworzona w WordPressie.

Ciągle przyspieszający rozwój WordPress oraz tworzonych przez społeczność dodatków, wtyczek, motywów, a przede wszystkim stosunkowo krótki czas realizacji projektów opartych na tym rozwiązaniu sprawia, że to idealne rozwiązanie dla tych, którzy szukają platformy do budowy strony internetowej i bezproblemowego rozwoju w przyszłości.

Motywy, odpowiadające za wygląd strony internetowej na WordPressie znane są ze swojej dbałości o estetykę witryny, sposobie prezentacji treści i nieskomplikowanym sposobie dalszego zarządzania stroną. Nasze realizacje, stosują zawsze niestandardowe szablony i rozwiązania.


Podsumowanie

WordPress i WooCommerce jest ciekawym i elastycznym rozwiązaniem do uruchomienia sklepu internetowego. Ogromne możliwości personalizacji, wyglądu oraz szeroka dostępność wtyczek darmowych i płatnych powoduje, że jest on chętnie wybierany przez firmy, które chcą przenieść swoją sprzedaż do Internetu.

Za sklepem WordPress przemawia nie tylko mnogość tworzonych przez społeczność dodatków (wtyczek, motywów, etc.), a przede wszystkim stosunkowo krótki czas realizacji projektów opartych na tym rozwiązaniu – to idealne rozwiązanie dla Twojego sklepu, jeżeli potrzebujesz estetycznego sklepu, przyjaznego dla odbiorcy i nieskomplikowanym sposobie dalszego zarządzania sklepem.

WordPress i WooCommerce jako oprogramowanie open source jest elastyczne, pozwala skalować i rozwijać sklep w przyszłości. Bez względu na wielkość sklepu, który chcesz budować na WooCommerce będzie się skalował do Twoich przyszłych wymagań. Z rosnącą kolekcją motywów i wtyczek pozwala rozszerzyć i rozbudować funkcje każdego sklepu aby spełnić unikalne potrzeby zmiennego rynku e-commerce.

Oferta sklepów internetowych

WordPress i WooCommerce to rozwiązanie, którego szukasz, chcesz stworzyć sklep WordPress? Nasz zespół wyspecjalizowanych pracowników pomoże Tobie wdrożyć lub rozwinąć nowoczesny sklep na WordPressie. Ile kosztuje sklep internetowy lub przeniesienie sklepu na WordPress + WooCommerce w naszej agencji? Ceny zaczynają się już od 2000 zł netto. Jeśli chcesz otrzymać indywidualną wycenę sklepu zadzwoń lub wypełnij formularz, w którym podasz podstawowe informacje, a bezpłatną wycenę Twojego przyszłego sklepu WordPress prześlemy w 48h.


Czytaj również o WordPress:

Myślisz nad założeniem e-sklepu?

Jak założyć sklep internetowy? Przeczytaj nasz poradnik jak założyć sklep internetowy krok po kroku: wybór platformy e-commerce, logistyka, metody płatności, pozycjonowanie SEO, marketing, kwestie prawne...

4.8/5 - (144 votes)
Agencja interaktywna:
Projektujemy strony internetowe WordPress, sklepy internetowe WooCommerce, pozycjonujemy w Google, dbamy o media społecznościowe. Tworzymy kompleksowe kreacje, projekty graficzne i identyfikacje wizualne. Zadzwoń 730 170 330, wyślij brief, albo napisz do nas, aby otrzymać informację cenową.
Kontakt przez messenger