Chcesz przenieść biznes do internetu? Wyceń: Strona www | e-Sklep | B2B |SEO/SEM | Administracja | napisz: studio@thenewlook.pl

Profesjonalna strona internetowa

profesjonalna strona internetowa

Profesjonalna strona internetowa to niezbędny element Twojego sukcesu. Najważniejsze jest pierwsze wrażenie w świecie, w którym wszyscy mają połączenie z internetem.

Nasze życie przeniosło się do internetu. Nie można prowadzić firmy lub innej działalności, bez obecności w internecie. Użytkownicy szukają informacji o produktach, usługach, nowych trendach, ciekawostkach na stronach internetowych. Posiadanie nawet prostej strony internetowej, która jest dobrze zaprojektowana, może dać przewagę w Twojej branży, a jeśli masz produkty do sprzedaży, profesjonalna strona ze sklepem może otworzyć nowe rynki i rozwinąć Twój biznes.

Profesjonalna strona pozwala zwiększyć sprzedaż. Według Google niemal 70% konsumentów przyznaje, że chętniej robi zakupy w firmie, która ma stronę internetową, niż w firmie, która jej nie ma.

Pokaż klientom, że Twoja firma jest solidna. Aby Twoja firma zaczęła skutecznie pozyskiwać nowych klientów z internetu, potrzebujesz kompleksowe rozwiązanie. Kompleksowe podejście do obecności Twojej firmy w internecie może przynieść wymierne korzyści.


Jak założyć profesjonalną stronę internetową?

Oprogramowanie do projektowania stron internetowych, jak WordPress ewoluowało, dzięki czemu korzystanie z niego jest teraz łatwiejsze niż kiedykolwiek. Nie musisz znać kodowania, aby stworzyć atrakcyjną i funkcjonalną witrynę. Pamiętaj o podstawowych zasady i wskazówkach, które nadadzą Twojej stronie profesjonalny wygląd, ułatwią znalezienie i pokażą Twoją firmę w najlepszym świetle.

Oto nasz przewodnik dotyczący tworzenia profesjonalnej strony internetowej krok po kroku. Jeśli chcesz zbudować angażującą stronę lub sprawić, by Twoja obecna strona była bardziej skuteczna, oto nasze wskazówki, jak pomóc Twojej firmie skutecznie konkurować w internecie.


Profesjonalna strona internetowa poradnik

Szacowany czas czytania: 1 minuta

 1. Strona internetowa definicje
 2. Profesjonalna strona internetowa
 3. Nazwa domeny dla strony
 4. Profesjonalny hosting
 5. Systemu zarządzania treścią
 6. E-commerce na stronie
 7. Elementy profesjonalnej strony internetowej
 8. Określenie celu strony internetowej
 9. Wyraźny i jasny opis
 10. Profesjonalny projekt strony
 11. Optymalizacja strony pod kątem SEO
 12. Statystyki strony internetowej
 13. Regularny rozwój strony
 14. Administrowanie stroną
 15. Ile kosztuje profesjonalna strona internetowa?
 16. Podsumowanie

Strona internetowa definicje

Strona internetowa (ang. web page) to zbiór uporządkowanych logicznie, połączonych ze sobą przez nawigację oraz linki elementów, prezentowanych za pomocą przeglądarki internetowej pod jednolitym adresem URL. Strona to dokument napisany językiem HTML lub innym, udostępniana w internecie przez serwer www. Po stronie użytkownika strona internetowa jest zwykle otwierana i wyświetlana za pomocą przeglądarki internetowej. Tworząc stronę internetową, możesz dobrać teksty, filmy, kolory, grafiki, animacje, dźwięki czy hiperłącza (linki) do innych stron internetowych lub też plików.

Stroną internetową określa się również podstronę, która wchodzi w skład tej samej witryny internetowej. Strona internetowa może być nazywana również stroną www, serwisem www, witryną internetową. Nazwy te są często używane zamiennie. Może więc okazać się, że stroną internetową będzie nazywana jednostronicowa wizytówka, rozbudowany portal informacyjny, sklep internetowy, a nawet aplikacja internetowa.

Obecnie strony internetowe tworzy się za pomocą m.in. HTML5, CSS 3 i JavaScript. Strony internetowe mogą być tworzone również za pomocą systemów zarządzania treścią tzw. CMS.

CMS to rodzaj oprogramowania służącego do publikowania treści na stronach internetowych, modyfikowania czy organizowania treści. CMS-y stworzono przede wszystkim w celu ułatwienia obsługi stron internetowych, sklepów internetowych, blogów, szczególnie tych, które są często aktualizowane, uzupełniane, zawierają bardzo dużo treści lub mają skomplikowaną strukturę. Dzięki rozwiązaniom CMS aktualizacja i rozbudowa stron nie wymagają od użytkowników znajomości języków programowania, a zapoznanie się z ich funkcjami zwykle jest znacznie prostsze niż nauka HTML czy CSS. W założeniu obsługa CMSa powinna być intuicyjna i stosunkowo łatwa dla każdego użytkownika redagującego stronę.

Co to jest CMS?


Profesjonalna strona internetowa

Profesjonalna strona internetowa to strona, która jest zaprojektowana i wykonana w sposób nowoczesny i przyciągający uwagę. Poza kwestią wizualną strona powinna być zbudowana z myślą o funkcjonalności i użyteczności. Jej celem jest reprezentowanie firmy lub organizacji w internecie. Taka strona powinna być przyjazna dla użytkowników i spełniać wysokie standardy w zakresie angażującej, ciekawej treści, wyglądu, funkcjonalności i łatwości nawigacji.

Oto kilka kluczowych elementów, które wpłynąć na to, że Twoja strona internetowa będzie postrzegana jako profesjonalna.

 1. Profesjonalna platforma CMS

  Strona internetowa wymaga platformy, która pozwoli ją aktualizować i rozwijać. Do tego potrzebny jest CMS, czyli program służący do tworzenia, zarządzania i publikowania treści w internecie.

 2. Profesjonalny design i UI

  Strona powinna mieć przemyślany design i interfejs użytkownika, który ułatwia odnalezienie potrzebnych informacji oraz daje przyjemność z jej używania.

 3. User experience – UX

  Profesjonalna strona to nie tylko projekt, ale całość ważeń, jakie doświadcza użytkownik podczas korzystania ze strony.

 4. Intuicyjna nawigacja

  Nawigacyjne powinna być czytelna i łatwa w obsłudze, co umożliwia użytkownikom szybkie znalezienie poszukiwanych treści.

 5. Responsywność

  Responsywny projekt strony, to taki który został dostosowany i zoptymalizowany pod kątem różnych urządzeń, takich jak komputery stacjonarne, laptopy, tablety i smartfony.

 6. Wysokiej jakości treści

  Strona powinna bazować na wartościowych i angażujących treść, która dostarcza użytkownikom interesujących ich informacji.

 7. Optymalizacja pod SEO

  Strona powinna być zoptymalizowana pod kątem wyszukiwarek internetowych, co pozwoli zwiększyć jej widoczność i zasięg dotarcia do docelowej grupy odbiorców.

 8. Szybkość ładowania

  Strona powinna bazować na technologiach umożliwiających szybkie ładowanie, pozytywne doświadczenie użytkownika oraz spełniać rygorystyczne wymogi Google Page Speed.

 9. Bezpieczeństwo

  Profesjonalna strona to strona bezpieczna. Dzięki administracji strony internetowej i jej aktualizowaniu strona powinna być bezpieczna i chroniona cyberatakami.

 10. Dostępność WCAG

  Strona powinna być zaprojektowana z myślą o dostępności dla użytkowników niepełnosprawnych oraz osób starszych.

 11. Analityka

  Profesjonalna strona internetowa powinna zawierać narzędzia analityczne, umożliwiające śledzenie jej wydajności i określania obszarów wymagających poprawy.

Dzięki zastosowaniu tych elementów profesjonalna strona internetowa może pomóc firmom i organizacjom w ustanowieniu silnej obecności w internecie i nawiązaniu kontaktu z docelowymi odbiorcami.


strona internetowa domena hosting wordpress

Nazwa domeny

Nazwa domeny, znana również jako adres strony, jest często punktem wejścia do stworzenia profesjonalnej strony internetowej. Ważne jest, aby wywarła ona dobre wrażenie na użytkownikach, a także była optymalna pod kątem wyszukiwarek, pozycjonowania SEO oraz była atrakcyjna dla potencjalnym klientom podczas promocji w mediach społecznościowych.

Domena musi posiadać tzw. domenę najwyższego poziomu. Jest to sufiks na końcu nazwy domeny, np. .com, .pl lub inny. Każda domena w internecie składa się z nazwy, oddzielonych kropkami. Ostatnia z tych nazw jest domeną najwyższego poziomu.

Istnieją dwa typy domen najwyższego poziomu:

 • krajowe (kod kraju) – zawsze dwuliterowe np. Polska – .pl
 • funkcjonalne np. .org, .biz, .info

Dobra nazwa to początek sukcesu strony internetowej. Pamiętaj, przy tak wielu stronach internetowych ważne jest, aby nazwa Twojej witryny była unikalna i zapamiętywalna, aby ludzie pamiętali ją, szukając Twojej firmy w przyszłości.

Po wybraniu nazwy domeny musisz potwierdzić jej dostępność i kupić ją za pośrednictwem rejestratora domen. W Polsce rejestracją domen zajmuje się w zasadzie każda firma hostingowa. Roczny koszt utrzymania domeny w zależności od rozszerzenia zaczyna się od 100 zł netto za odnowienie. Jeśli płacisz więcej, to przepłacasz lub trafiłeś na nieuczciwego usługodawcę. Nie ulegaj promocjom, ponieważ zapłacisz za nie w kolejnym roku.


Profesjonalny hosting

Bezpieczny, skalowalny hosting strony internetowej z dobrym wsparciem technicznym to fundament profesjonalnej strony firmy. Hosting strony internetowej, a dokładnie dostawca hostingu to firma, która oferuje technologię i usługi niezbędne do przeglądania stron w internecie. Każda strona wymaga przestrzeni do jej przetrzymywania oraz połączenia domeny z usługą hostingową na serwerze. Dzięki hostingowi, użytkownicy odwiedzający adres Twojej strony mogą wyświetlać jej treści przechowywane na serwerze.

Usługi hostingowe zwykle sprzedawane są w abonamencie rocznym lub możesz płacić za hosting w abonamencie miesięcznym, przy droższych, profesjonalnych hostingach. Koszt hostingu kształtuje się w wysokości od 90 zł za pakiet roczny, w zależności od wybranej technologii i wsparcia. Kilka przydatnych wskazówek dotyczących wyboru dobrego hostingu dla strony internetowej odszukaj w naszym innym poradniku.

hosting wordpress

Jaki hosting wybrać?

Od jakości hostingu zależy to, jak szybko będzie działał Twój WordPress. Czytaj nasz poradnik na temat hostingów i serwerów pod WordPress.


Profesjonalny CMS

Do stworzenia profesjonalnej strony internetowej potrzebujesz platformę CMS. Pozwala ona na zbudowanie dobrej struktury i rozbudowanej treść, tak aby Twoja strona była w łatwy sposób rozwijana i miała wysoką pozycję. Powinieneś wybrać CMS, który jest zaprojektowany dla Twoich unikalnych potrzeb takich jak łatwość obsługi i rozwój w przyszłości.

System zarządzania treścią (CMS) to program służący do tworzenia i zarządzania treścią strony. Dobry CMS pomoże Ci stworzyć i utrzymać stronę firmową, bez potrzeby dużej wiedzy technicznej. Popularnym system do tworzenia i zarządzania stronami jest oczywiście WordPress. Ma on rozległą, aktywną społeczność na całym świecie, która tworzy wiele przydatnych wtyczek, które rozszerzą funkcjonalność Twojej strony.

cms co to jest system zarządzania treścią

CMS co to jest?

Poznaj systemy zarządzania treścią, ich rodzaje oraz najważniejsze oraz najważniejsze platformy open-source: WordPress, Joomla, Drupal. Czytaj nasz poradnik o CMS …


CMS WordPress

Wybierając platformę CMS dla strony internetowej, powinieneś wdrożyć najlepszy system zarządzania treścią, jakim jest CMS WordPress, który jest darmowy i stosunkowo prosty w obsłudze. Większość agencji interaktywnych i programistów stron internetowych zna WordPress, dlatego nie jest trudno znaleźć osobę lub agencję, która mogłaby pracować nad Twoją stroną lub rozwijać ją w przyszłości. Jeżeli nie możesz znaleźć wtyczki z funkcjonalnością, która potrzebujesz, łatwo jest znaleźć programistę WordPress, który może ją dla Ciebie stworzyć.

Strona WordPress wady i zalety

WordPress to idealna platforma do stworzenia profesjonalnej strony internetowej, ze względu na jego elastyczność i rozszerzalność. Należy jednak zauważyć, że największą słabością WordPress jest bezpieczeństwo. Twoja strona WordPress musi być regularnie aktualizowana i zabezpieczana, aby nie została zawirusowana. Bezpieczeństwa strony WordPress zależy od przestrzegania tzw. dobrych praktyk WordPress. Dowiedź się więcej na temat plusów i minusów WordPress w naszym specjalnym tekście.

co to jest WordPress

Co to jest WordPress?

Chcesz stworzyć profesjonalną stronę internetową? Poznaj bliżej platformę WordPress. Przeczytaj nasz poradnik nt. Co to jest WordPress…


Wdrożenie platformy e-Commerce

Jeśli planujesz sprzedawać produkty i usługi za pośrednictwem strony, lub ma być ona platformą B2B, będziesz potrzebować odpowiedniej technologii e-Commerce. Jeśli zdecydujesz się na takie rozwiązanie i chcesz udostępnić płatności i inne funkcjonalności użytkownikom, musisz wdrożyć rozwiązania e-Commerce w środowisku WordPress.

Poradnik e-Commerce

WooCommerce, jako wtyczka do WordPress, jest jedną z najpopularniejszych platform e-Commerce na świecie i może zmienić stronę firmową WordPress w profesjonalny sklep internetowy. Istnieje wiele motywów darmowych i premium zbudowanych dla WooCommerce, na których może bazować Twój sklep. Tworząc profesjonalne rozwiązanie, należy używać wyłącznie motywy premium od renomowanych firm programistycznych, ponieważ zapewni on większe bezpieczeństwo i wsparcie w przypadku problemów z motywem.

WooCommerce nie jest skomplikowanym rozwiązaniem, ale jeżeli nie masz doświadczenia, najprawdopodobniej będziesz potrzebować wsparcia instalacji i konfiguracji wtyczki WooCommerce. Sklep oparty o WordPress WooCommerce oferuje bardzo duże możliwości i skalowalność, które mogą być potrzebne Twojej w podczas rozwoju sklepu. Jeżeli obecnie nie sprzedajesz produktów, możesz potencjalnie zwiększyć Twoje zyski w przyszłości. Wdrożenie WooCommerce można zrobić na każdym etapie pracy nad stroną internetową.

platformy e-commerce porownanie

Jaka platforma e-Commerce?

Przeczytaj nasz poradnik na temat platform e-Commerce. Poznaj ich rodzaje oraz wady i zalety…


Elementy profesjonalnej strony internetowej

Strona internetowa musi składać się z kilku elementów, które są wyróżnikiem dla profesjonalnej strony internetowej i są to m.in. dobry design, responsywność, profesjonalne treści i SEO, bezpieczeństwo, szybkość ładowania.

Określenie celu strony internetowej

Strona internetowa służy zazwyczaj jako miejsce do dostarczania ogólnych informacji, jako bezpośredni sklep do sprzedaży produktów lub jako platforma B2B. Strona musi wyraźnie pokazywać, czym się zajmuje firma. Ważny jest jasny opis Twojej firmy, już od pierwszej strony. Pamiętaj, że użytkownik nie będzie przeglądał strony firmy, jeżeli informacje, których szuka, nie są proste i dostępne. Ponadto Google nie oceni pozytywne strony, która jest zagmatwana i nie poleci jej w wynikach wyszukiwarki. Dlatego tak ważne jest, aby jasno określić, o czym jest strona internetowa, co oferuje, a potem wdrożyć taki projekt.

Pierwszym krokiem w celu stworzenia atrakcyjnej, funkcjonalnej i dopasowanej do Twoich potrzeb strony jest precyzyjne określenie, jakiej strony potrzebujesz:

 • Czy ma być stworzona zgodnie z najnowszymi trendami graficznymi, z ciekawymi funkcjonalnościach oraz szczególnie przyjazna dla Google?
 • Czy strona mam mieć funkcjonalność sklepu, katalogu produktów, lub być platformą B2B?

Przemyśl cel nowej strony, przeanalizuj Twoją aktualną ofertą, do kogo jest kierowana, co dokładnie chcesz osiągnąć za pomocą nowej strony firmowej. Czy chcesz pozyskać nową, zupełnie inną grupę docelową klientów albo skupić się na promocji nowych produktów? Może masz już stronę, ale poruszanie się po stronie jest nieintuicyjne, chcesz uporządkować informacje, uprościć nawigację lub po prostu lepiej zaprezentować ofertę i wzbudzić zaufanie u Klientów?


Treści na stronie

Tworząc profesjonalną stronę internetową, należy zacząć od treści. Warto się zastanowić co chcesz potencjalnym Klientom przekazać albo co dla nich jest ważne przy podejmowaniu decyzji o współpracy z takimi firmami jak Twoja.

Warto na wstępie stworzyć tzw. mapę witryny, aby zrozumieć, jakie sekcje strony będą potrzebne i jak będą ze sobą powiązane.

Profesjonalna treść strony ma polegać na przekazaniu wyjątkowości oferty. Ważne jest, aby użytkownicy od razu wiedzieli, kim jesteś i co robisz, aby nie czuli się zdezorientowani, gdy odwiedzają Twoją stronę. Upewnij się, że główny baner strony głównej (slider) i kolejne grafiki są wizualnymi odzwierciedleniami Twojej oferty, a także wszystkie tekst na stronie opisują, kim jesteś i co robisz.

Ułatw użytkownikom kontakt z Twoją firmą na różne sposoby. Dzięki stronie internetowej Klienci mogą się kontaktować z firmą, dzwoniąc, pisząc maile, używając czatu, lub wystawiając opinie. Więcej możliwości wchodzenia w interakcje z Klientami to więcej okazji do sprzedaży Twoich produktów lub usług.

Ważne strony, które powinny pojawić się, na każdej standardowej stronie internetowej:

 • Strona główna – z najważniejszymi informacjami o firmie i odnośnikami do innych podstron.
 • O nas, Zespół – informacje na temat firmy, zespołu, kluczowych osób.
 • Produkty, Usługi, Portfolio – z opisami, atrakcyjnymi wizualnie grafikami i zdjęciami.
 • Misja, Wizja – opis najważniejszych wartości firmy.
 • Kontakt, Wycena, Brief – strony kontaktu z firmą.
 • Blog, Aktualności, Baza wiedzy – nowości z firmy, branży, szczególnie ważne dla SEO.
 • Kariera, Helpdesk – strony ułatwiające obsługę użytkowników.
 • Polityka prywatności, Warunki korzystania, Ciasteczka – informacje regulujące sposób korzystania ze strony.
 • Dodatkowe strony odpowiednie dla Twojej firmy.
 • Inne wersje językowe

Ponadto upewnij się, że zarówno menu główne, jak i stopka mają łatwy dostęp do mediów społecznościowych, ważnych linków i informacji, aby użytkownicy mogli je kliknąć, lub przeczytać więcej o Twojej firmie, usługach i produktach. Szczególnie dla użytkowników smartfonów istotny będzie: szybki kontakt, wycena, lub możliwość bezpośredniego przejścia do Mapy Google, czy wyboru numeru telefonu.

Strona kontaktowa jest często niedoceniana, choć jest jedną z najważniejszych podstron. Upewnij się, że podajesz jak najwięcej informacji jak numer telefonu, adres e-mail lub formularz kontaktowy, dane teleadresowe, szczegółowe dane firmy, fizyczna lokalizacja na mapie Google. Dobrym pomysłem jest również na stronie Zespole, umieszczenie bezpośrednich informacji kontaktowych oraz linków do mediów społecznościowych do pracowników, aby pomóc Klientom w bezpośrednim kontakcie. Umieszczeniu zdjęć i nazwisk pracowników dodatkowo uwiarygodni Twoją firmę.

jak założyć bloga krok po kroku

Jak założyć bloga?

Blog to narzędzie, które może spełniać wiele ról w internecie. Czytaj nasz poradnik jak założyć i prowadzić bloga na platformie WordPress …


Profesjonalny projekt strony internetowej

Aby przyciągnąć i zatrzymać użytkowników na stronie internetowej, musisz zadbać o dwa aspekty: profesjonalny projekt graficzny i funkcjonalność UX (User Experiance). Gdy ludzie odwiedzają stronę, oczekują dobrej „obsługi”, co oznacza brak nudnych elementów, przegadanych treści lub złego projektu. Jeśli chcesz, aby Twoja strona przyciągała odpowiedni ruch, upewnij się, że jej wygląd robi dobre wrażenie na odwiedzających i jest intuicyjna w obsłudze.

Zdobądź klientów dzięki profesjonalnej, atrakcyjnej graficznie stronie. Dobra strona internetowa to więcej niż statyczna strona główna. Profesjonalnego podejścia wymagają wszystkie podstrony poświęcone różnym aspektom oferty, informacji o działalności firmy, szczegółowy katalog Twoich produktów, usług lub sekcja blogu z aktualnościami firmy, lub branży.

Profesjonalny projekt strony opiera się na interfejsie użytkownika, czyli zestawie elementów, które będą znajdowały się na stronie, jakie kolory i czcionki będą stosowane, jakie zdjęcia i grafiki będą wykorzystane, aby zapewnić spójny i atrakcyjny wygląd.

Jeżeli nie masz jeszcze logo, zamów profesjonalny projekt logo, który będziesz używać na Twojej stronie, wizytówkach i profilach mediów społecznościowych. Logo pomoże to Twoim klientom szybko i łatwo zidentyfikować Twoją firmę w internecie.

Upewnij się, że grafika i interfejs Twojej strony pozostawią pozytywne wrażenie. Możesz to zrobić, wdrażając następujące rozwiązania:

 • Zbadaj konkurencję, zobacz, jak zaprojektowali i zoptymalizowali swoje strony.
 • Nie kopiuj, ale zaimplementuj podobne rozwiązania, które będą działać na Twojej stronie.
 • Zbadaj docelowych odbiorców, aby zobaczyć, czego chcą od Twojej strony.
 • Konsekwentnie zachowuj wizerunek Twojej markę podczas projektowania strony.
 • Używaj profesjonalnej grafiki i łatwych do odczytania fontów.
 • Upewnij się, że grafika jest zoptymalizowana pod kątem SEO i szybkiego ładowania.
 • Zaprojektuj intuicyjny system nawigacji, który pozwala szybko dotrzeć do szukanych stron i treści.
 • Pamiętaj o łatwo dostępnej informacji kontaktowej lub szybkiej wycenie.
 • Uwzględnij przyciski i banery „wzywające do działania” – Dowiedz się więcej, Zarejestruj się, Kup teraz, Zapisz się na newsletter itp.
 • Unikaj banalnych, przypadkowych zdjęć stockowych.
 • Jeżeli to możliwe, użyj realnych zdjęć Twojego zespołu lub biura.
 • Używając grafik i zdjęć z internetu, pamietaj o prawach autorskich.

Responsywność

Dostosowanie do urządzeń mobilnych to niezwykle istotny aspekt każdej strony internetowej. Takie rozwiązanie nazywamy stroną responsywną. Responsywność to cecha każdej profesjonalnej strony internetowej. Oznacza to jej dostosowanie do różnych rozmiarów ekranów urządzeń mobilnych, tabletów, laptopów i desktopów.

Strona responsywna automatycznie zmienia swoją prezentację w zależności od rozmiaru ekranu, na którym jest wyświetlana, aby zapewnić optymalne doświadczenie użytkownika. To pozwoli użytkownikom korzystać z witryny w dowolnym miejscu i czasie.

Jeśli strona nie jest responsywna, to użytkownikowie na urządzeniach mobilnych mogą mieć problemy z przeglądaniem treści, ponieważ będą musieli powiększać lub przesuwać ekran, aby przeczytać tekst lub skorzystać z funkcji strony.

Dlatego responsywność jest bardzo ważnym aspektem projektowania stron internetowych, ponieważ zapewnia dostępność strony na różnych urządzeniach i zwiększa komfort przeglądania. Strona responsywna może również wpłynąć pozytywnie na wyniki w wyszukiwarkach internetowych, ponieważ Google preferuje strony responsywne w swoim algorytmie indeksowania.


Optymalizacja strony pod kątem SEO

Zoptymalizowanie strony pod kątem SEO to zoptymalizowana strona internetowa pod kątem wyszukiwarek, tak aby użytkownicy mogli łatwo ją znaleźć w wynikach wyszukiwania.

SEO to zestaw praktyk, które stosuje się w stronach internetowych, aby zapewnić widoczność i pozycję w wyszukiwarkach, a następnie pokazać ją użytkownikom wyszukiwarek. Gdy strona zostanie „zaindeksowana” przez wyszukiwarki, będzie konkurować ze stronami konkurencji o podobnej treści. Im lepszy projekt, treść strony i jej optymalizacja, tym wyżej będzie ona wyświetlana na stronach wyników wyszukiwania Google.

SEO obejmuje przede wszystkim następujące praktyki:

 • Badanie i wdrażanie słów kluczowych.
 • Optymalizacja strony internetowej.
 • Szybka prędkość ładowania.
 • Responsywność strony – dostosowanie do urządzeń mobilnych.
 • Bezpieczeństwo, aktualizacja strony – bezpieczny serwer, silne hasła, aktualizacje WordPress.
 • Certyfikat SSL – zabezpieczenie przesyłu danych przesyłanych między serwerem a przeglądarką.
 • Linki zwrotne – wysokiej jakości linki na zewnętrznych stronach z powiązanymi treściami, które prowadzą do Twojej strony.
 • Linki wewnętrzne – używanie wewnętrznych linków pomiędzy podstronami.
 • Pozytywnych recenzji online – Google, Facebook, LinkedIn itp.
 • Linkowania do strony z mediów społecznościowych – Facebook, Instagram, LinkedIn, Twitter, Youtube.

Zoptymalizowana strona przyciąga więcej klientów. Projektując profesjonalną stronę, pamiętaj optymalizacji i prędkości ładowania. Korzystając z WordPress, możesz zainstalować odpowiednie wtyczki do „cachowania” (buforowania części strony), dzięki czemu użytkownicy będą musieli pobierać stronę przez przeglądarkę tylko raz. Wtyczki typu Cache, które kompresują pliki i pozwalają odwiedzającym szybciej przeglądać Twoją stronę. Niektóre bardziej techniczne aspekty cachowania i kompresji plików mogą wymagać pomocy specjalisty, jeśli nie masz szczegółowej wiedzy technicznej.

Pozycjonowanie SEO strony internetowej jest niezwykle ważnym, ciągłym procesem, który wpływa na wyświetlanie się strony na pierwszej stronie wyników wyszukiwania w Google. Skutkuje to dużą ilością bezpłatnego, organicznego ruchu na Twoją stronę internetową.


Statystyki strony internetowej

Profesjonalna strona internetowa do rozwoju, potrzebuje danych na temat odwiedzin i konwersji. Każda strona internetowa może generować dużo ciekawych danych na temat jej użytkowników. Skorzystaj z tych ważnych danych, używając narzędzia do śledzenia statystyk i analizowania ruchu na stronie. Dzięki nim lepiej zrozumiesz swoich odbiorców i dostosujesz stronę do ich potrzeb.

Najważniejsze narzędzia do analizy ruchu i wydajności strony, które możesz zainstalować na Twojej stronie WordPress to Google Analytics i Google Search Console,

Narzędzia te można użyć do śledzenia następujących rodzajów informacji:

 • Odwiedziny strony – codziennie, tygodniowe, miesięczne itd.
 • Liczba wyświetleń – dla każdej strony, z podziałem na miasta, kraje itd.
 • Współczynnik odrzuceń – odsetek użytkowników, którzy wychodzą po obejrzeniu tylko jednej strony.
 • Średni czas spędzony na stronie – odwiedzających użytkowników i ich sesji.
 • Aktywnie użytkownicy – pokazywanie ruchu na stronie w czasie rzeczywistym.
 • Błędy indeksowania na stronie – błędy znalezione przez roboty Google.
 • Uszkodzone linki na stronie.
 • Słowa kluczowe – wpisywane przez użytkowników wchodzących na Twoją stronę.
 • Linki zwrotne – linki zewnętrzne do Twojej strony.
 • Dane o użytkownikach – dane na temat odbiorców, ich pozyskiwania i zachowania na stronie.
 • Konwersje – ile osób, która wykonało daną akcję.

Algorytmy Google nadaje wyższe pozycje stronom o niskim współczynniku odrzuceń, zgodnie z teorią, że odwiedzający spędzają więcej czasu na stronie i uznaj to za cenne. Analiza danych pomoże Ci rozwijać stronę firmy i niwelować jej słabe strony, a tym samym zwiększyć pozycję w wyszukiwarce.


Regularny rozwój strony

Profesjonalna strona internetowa to nie jednorazowy, ale regularnie rozwijany projekt. Aby mieć skuteczną stronę internetową, która uzyska dobre wyniki w wyszukiwarkach, należy ją ciągle dostosowywać do nowych trendów oraz publikować wysokiej jakości treści. Dlatego tak ważne jest aktualizowanie treści na stronie. Dodawaj posty na blogu o bieżących wydarzeniach branżowych, nowych produktach i ofertach oraz aktualnościach firmy, aby użytkownicy mieli powód do wracania systematycznie na Twoją stronę firmową.

Profesjonalna strona musi zapewniać Klientom aktualne informacje na temat usług, oferty, nowości i trendów. Masz zdjęcia nowych produktów, zmieniasz godziny pracy, rozwijasz ofertę lub menu w restauracji. Klienci szukają czegoś więcej niż tylko wizytówki lokalnej firmy. Strona internetowa jest ważnym kanałem komunikacji, który pozwoli Ci przekazać wszystko to, co ważne i aktualne.

Aktualizacja strony internetowej

Zarówno ilość treści, jak i aktualność jest ważne dla wyszukiwarek, dlatego ważne jest, aby stworzyć plan publikowania wysokiej jakości artykułów, postów na blogu w Twojej strony i na stronach zewnętrznych z linkami do Twojej strony internetowej. Jeżeli chcesz zajmować wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania i zachęcać użytkowników do powrotu do Twojej strony, będziesz musiał aktualizować stronę o nowe i odpowiednie treści tak często, jak to możliwe.

Oprócz treści i artykułów na stronie napisanych przez Ciebie, świetną formą treści do publikowania są referencje i opinie. Pytaj o referencje od klientów, a następnie opublikuj je na stronie głównej. To świetny sposób na publikowanie na stronie świeżych, wysokiej jakości treści, które zwiększają atrakcyjność i wiarygodność Twojej firmy.

Upewnij się, że tworząc treści i grafiki na stronie, mają one unikatowy charakter, spójny z wizerunkiem firmy lub marki, który ludzie będą lubić, chętnie czytać, a przede wszystkim kojarzyć z Twoją firmą. Możesz również od czasu do czasu sprawdzać konkurencję, aby zobaczyć, co robią na stronie lub jakie działania prowadzą w mediach społecznościowych. To, co zrobili, może Cię zainspirować i również zadziałać na Twojej stronie firmowej.

Testowanie i optymalizacja – po stworzeniu projektu strony internetowej, warto przetestować ją pod kątem wydajności i łatwości nawigacji. Należy wyeliminować błędy i wprowadzić poprawki, aby strona była łatwa w obsłudze i funkcjonalna.


Bezpieczna strona internetowa

Każda strona internetowa, aby była bezpieczna, wymaga administrowania. Aby mieć skuteczną stronę internetową, która ma ponadto wysokie wyniki Google, musisz o nią dbać. Musisz mieć pewność, że jest odpowiednio utrzymywana, robione są kopie zapasowe i aktualizacje.

O bezpieczeństwo strony należy zadbać już przy jej projektowaniu. Należy pamiętać o zabezpieczeniu jej przed zagrożeniami związanymi z cyberprzestępczością, takimi jak ataki hakerskie czy phishing.

Powinieneś co najmniej raz w miesiącu, sprawdzać czy strona działa poprawnie, upewnić się, że WordPress i wszystkie wtyczki są aktualne. Jeśli, Twoja strona nie jest aktualna, grozi jej zhackowanie, lub zawirusowanie. Jeśli nie masz czasu lub wiedzy, aby to zrobić samodzielnie, przekaż to zadanie zaufanemu pracownikowi lub zamów usługę administracji strony internetowej.

Kilka wskazówek, jak bezpiecznie utrzymywać i administrować stronę internetową:

 • Nazwa użytkownika – nigdy nie używaj nazwy „admin”.
 • Silne hasło – używaj tylko silne, bezpieczne hasła.
 • Aktualny WordPress – upewnij się, że masz zainstalowaną ostatnią, stabilną wersję.
 • Skanowanie bezpieczeństwa – sprawdzaj, czy strona zawiera złośliwego oprogramowania i nie została zhakowana.
 • Narzędzi dla webmasterów – sprawdzaj dane i otrzymuj e-mailem o istotnych błędach strony.

Pamiętaj o backupach, są one szczególnie ważne przy robieniu aktualizacji WordPressa lub wtyczek. Upewnij się, że Twoja strona ma tworzone kopie zapasowe na wiele sposobów, przynajmniej raz dziennie i co najmniej 10 dni wstecz. Przed wykonaniem aktualizacji utwórz kopię zapasową bazy danych i plików. Aby uzyskać pomoc dotyczącą aktualizacji, odwiedź stronę Aktualizowanie WordPressa.

administracja wordpress

Administracja strony www

Twój strona w dobrych rękach! Pomoc i wsparcie techniczne nad stronami internetowymi – administracja i bieżąca pomoc w obsłudze WordPressa.


Ile kosztuje profesjonalna strona internetowa?

Jeżeli, nie chcesz sam stworzyć strony internetowej, możesz powierzyć to zadanie agencji interaktywnej. Najlepiej jeżeli przed wyborem wykonawcy porównasz przynajmniej kilka ofert i wybierzesz tą, która wzbudzi Twoje największe zaufanie, a koszt wykonania strony będzie według Ciebie racjonalny. Pamiętaj też, że cena zazwyczaj idzie w parze z jakością. Jeżeli uznasz, że koszt wykonania strony zdecydowanie odstaje od średniej, koniecznie spytaj, z czego to wynika i co wpływa na cenę.

Ile kosztuje strona internetowa?

Bierz pod uwagę jedynie strony internetowe tworzone z systemem CMSem, jak WordPress, czyli z panelem, w którym możesz samodzielnie edytować treści na stronie firmy. Strona taka ma lepsze wyniki w wyszukiwarkach ze względu na jej częstsze aktualizacje. Masz też możliwość prowadzenia na niej bloga, portfolio oraz wprowadzania innych zmian i aktualności.

Cennik strony internetowe | Kalkulator strony internetowe.

Koszt profesjonalnej strony internetowej w większości agencji interaktywnych zaczyna się od bloga za 2500 zł, strony firmowej od 5000 zł, czy strony premium od 8000 zł. Poznaj pełne zestawienie kosztów stron internetowych:

Profesjonalny Blog

Strona internetowa blog to koszt od 2500 zł netto
strona blog z projektem graficznym

Strona firmowa

Strona internetowa dla firmy to koszt od 5000 zł netto
rozbudowana strona internetowa z projektem graficznym, szeregiem rozwiązań ułatwiających pozycjonowanie oraz bezpieczeństwo strony

Strona premium

Strona internetowa premium to koszt od 8000 zł netto
rozbudowana strona internetowa z indywidualnym projektem graficznym, zoptymalizowana pod proces pozycjonowania, marketingu i bezpieczeństwa

Strona dedykowana

Strona internetowa tzw. dedykowana to koszt od 9000 zł netto lub indywidualna wycena
profesjonalna strona internetowa ze szczególnymi rozwiązaniami i funkcjonalnościami

Powyższy cennik jest wyłącznie orientacyjnymi kosztami utworzenia strony internetowej i nie stanowią oferty handlowej naszej agencji.

Wyceń sam stronę internetową

Chcesz stworzyć stronę internetową i zastanawiasz się jaki budżet zarezerwować na Twój projekt? Wycen sam projekt za pomocą Wirtualnego doradcy.


Profesjonalna strona ze sklepem

Każda strona internetowa firmy może być również pełnowartościowym sklepem internetowym lub katalogiem produktów. Na pytanie ile kosztuje strona internetowa sklepu czytaj więcej w tekście ile kosztuje założenie sklepu internetowego.

Cennik strony internetowej ze sklepem | Kalkulator strony internetowej sklepu.

Strona ze sklepem to koszt od 8000 zł netto
na wycenę wykonania strony internetowej ze sklepem będzie mieć wpływ projekt graficzny strony sklepu oraz jakie sklep ma posiadać funkcjonalności i integracje

Wyceń sam sklep internetowy

Chcesz otworzyć sklep internetowy i zastanawiasz się jaki budżet zarezerwować na Twój projekt? Wycen sam projekt za pomocą Wirtualnego doradcy.


Podsumowanie

Stworzenie profesjonalnej strony internetowej jest inwestycją, która pomoże zarówno potwierdzić jej wiarygodność, jak i dotrzeć do szerszej ilości Klientów niż za pomocą tradycyjnych technik marketingowych. Jeżeli na bieżąco rozwijasz i aktualizujesz stronę o nowe treści, nigdy nie będziesz musiał martwić się o nowych użytkowników.

Stworzenie i rozwój świetnej klasy strony może nie być tak proste, jak na początku myślałeś. Jeśli jednak wykonasz czynności opisane w tym tekście, Twoja strona internetowa będzie miała doskonałą szansę na odniesienie sukcesu w internecie.

Dowiedz się, co sprawdza się najlepiej w przypadku Twoich klientów i stwórz z nami Twoją profesjonalną stronę internetową. Pomożemy Ci utworzyć atrakcyjną stronę, która zrobi wrażenie na nowych Klientach i zwiększy widoczność Twojej firmy w internecie.

Podsumowując, posiadanie strony internetowej wraz z dobrą strategią marketingową przeniesie Twój biznes na zupełnie nowy poziom. Możesz skorzystać z pomocy naszej agencji interaktywnej, aby stworzyć nową stronę lub ulepszyć Twoją istniejącą stronę internetową.


Czytaj również:

Strona WordPress

Potrzebujesz wsparcia przy założeniu strony WordPress lub instalacji i konfiguracji WordPressa. Czytaj więcej o naszych usługach...

4.8/5 - (42 votes)
Kontakt przez messenger