Chcesz przenieść biznes do internetu? Wyceń: Strona www | e-Sklep | B2B |SEO/SEM | Administracja | napisz: studio@thenewlook.pl

Strona responsywna co to jest?

strona responsywna

Responsywna strona internetowa to większa czytelność, przejrzystość, lepszy wynik w pozycjonowaniu Google, większa ilość klientów i możliwości. Dlaczego responsywność strony jest tak ważna i co to dokładnie znaczy, że strona jest responsywna?

Strona internetowa to niezwykle przydatne narzędzie do komunikacji Twojej firmy lub marki. W świecie, w którym wszyscy mają połączenie z internetem, najważniejsze jest pierwsze wrażenie, jakie strona wywiera na odbiorcy. Profesjonalna strona jest niezbędna do osiągnięcia sukcesu w wielu branżach.

W dzisiejszych czasach każda osoba lub firma prowadząca działalność biznesową, decyduje się na założenie strony internetowej. Klienci szukają w internecie informacji o produktach, usługach, lokalizacji firm, godzinach pracy przedsiębiorstwa. Posiadanie nawet prostej strony internetowej, która jest dobrze zaprojektowana, może na starcie biznesu zapewnić Ci przewagę nad konkurencją w Twojej branży. Dzięki niej możesz zwiększyć szanse na sprzedaż produktów, otworzysz się na nowe rynki i rozwijasz biznes. Wystarczy mieć stronę firmową.

Responsywna strona internetowa

Użytkownicy oglądają strony internetowe nie tylko na komputerach stacjonarnych i laptopach, ale przede wszystkim na urządzeniach mobilnych. Ilość urządzeń mobilnych tabletów i smartfonów jest coraz większa, a zjawisko multiscreening’u, czyli odwiedzanie tej samej witryny na różnych urządzeniach, jest obecnie normą wśród użytkowników Internetu.

Codziennie, każdy z nas surfuje w sieci i przegląda dziesiątki stron internetowych. Widzimy finalny efekt pracy nad stroną, ale większość z nas nie zastanawia się nad tym, jakie są rodzaje stron internetowych i jak powstają. Strona internetowa to często dziesiątki godzin pracy kilku specjalistów, tysiące linijek skomplikowanego kodu, które w połączeniu dają finalny efekt tego, co widzimy w przeglądarce internetowej.

Responsywne strony internetowe to nie chwilowy trend. Strona stworzona w technologii responsywnej – RWD dostosuje się do iPhona nowej generacji o większej rozdzielczości albo innego urządzenie, którego Twoi klienci będą używać w przyszłości.

Dowiedź się więcej na temat co to jest strona internetowa, jak działa i jak stworzyć własną stronę internetową lub zleć jej profesjonalne wykonanie i wykorzystaj możliwości, jakie może dać Twojemu biznesowi strona internetowa. Z nasz przewodnika dowiesz się, co to jest strona responsywna i jak ją założyć. Jeśli chcesz zbudować stronę responsywną lub sprawić, by Twoja obecna strona była bardziej skuteczna, oto nasze wskazówki, jak pomóc Twojej firmie skutecznie konkurować w internecie.

strona responsywna co to jest

Strona responsywna krok po kroku

Szacowany czas czytania: 25 minut

  1. Strona responsywna definicje
  2. Responsywna strona internetowa
  3. Projektowanie stron RWD
  4. Zalety stron responsywnych
  5. Jak sprawdzić, czy strona jest responsywna?
  6. Jak działa strona internetowa?
  7. Dynamiczne i statyczne strony internetowe
  8. Technologie stron internetowych
  9. Optymalizacja strony internetowej pod SEO
  10. Rozwój strony internetowej
  11. Administrowanie stroną internetową
  12. Ile kosztuje strona internetowa?
  13. Strona internetowa – najczęstsze pytania [FAQ]
  14. Podsumowanie

Strona responsywna definicje

Strona internetowa (ang. web page) to zbiór uporządkowanych logicznie, połączonych ze sobą przez nawigację oraz linki elementów, prezentowanych za pomocą przeglądarki internetowej pod jednolitym adresem URL. Strona to dokument napisany językiem HTML lub innym, udostępniana w internecie przez serwer www. Po stronie użytkownika strona internetowa jest zwykle otwierana i wyświetlana za pomocą przeglądarki internetowej. Tworząc stronę internetową, możesz dobrać teksty, filmy, kolory, grafiki, animacje, dźwięki czy hiperłącza (linki) do innych stron internetowych lub też plików.

Obecnie strony internetowe tworzy się za pomocą m.in. HTML5, CSS 3 i JavaScript. Strony internetowe mogą być tworzone również za pomocą systemów zarządzania treścią tzw. CMS.

RWD (Responsive Web Design) to technologia projektowania responsywnych stron internetowych, które automatycznie dostosowują się do rozdzielczości ekranu, na którym aktualnie są wyświetlane. Strona RWD zaprojektowana jest w taki sposób, że może dostosowywać się do rozdzielczości ekranu dowolnych urządzeń stacjonarnych i mobilnych, takich jak komputer stacjonarny, laptopy, tablety czy smartfony.

Multiscreening (wieloekranowość) to zjawisko korzystanie z więcej niż jednego urządzenia posiadającego ekran w tym samym czasie lub odwiedzanie tej samej witryny na różnych urządzeniach. Użytkownik może być aktywny na przynajmniej dwóch ekranach jednocześnie lub sekwencyjnie.

Multiscreening dzielimy na:

  • meshing, czyli jednoczesne korzystanie z różnych urządzeń w poszukiwaniu podobnych treści
  • stacking, czyli wykorzystanie różnych urządzeń w poszukiwaniu różnych treści w tym samym czasie
  • shifting, czyli sekwencyjne wykorzystanie kilku urządzeń w poszukiwaniu podobnych treści

Responsywna strona internetowa

Czym jest responsywna strona internetowa? Responsywna strona internetowa to strona www, która dostosowuje się automatycznie do wielkości ekranu na urządzenia, na jakim jest wyświetlana. Strona responsywna automatycznie dopasowuje się do parametrów danego urządzenia, wyglądając tak samo czytelnie zarówno na dużym monitorze komputera stacjonarnego o dowolnej rozdzielności, na laptopie jak i niewielkim ekraniku urządzeniach mobilnych, takich jak smartfony czy tablety.

Przeglądanie zwykłej strony internetowej na smartfonie jest trudne w nawigacji, czcionki są małe i nieczytelne, grafika nie jest przystosowana do ekranu urządzeń mobilnych. Strona responsywna jest ona zawsze tak samo czytelna i przejrzysta, każdy, kto ją przegląda, będzie mógł poruszać się po niej intuicyjnie i tak wygodnie.

Responsywne strony internetowe to nie chwilowy trend. Strona stworzona w technologii responsywnej – RWD dostosuje się do iPhona nowej generacji o większej rozdzielczości albo innego urządzenie, którego Twoi klienci będą używać w przyszłości.


Projektowanie stron RWD

Podczas projektowania strony internetowej należy zwrócić uwagę na jej responsywność. Obecnie każda strona musi być zaprojektowana na urządzenia mobilne takie jak tablety czy smartfony. Projektując stronę, należy zadbać o to, aby dobrze wyświetlała się i wyglądała na urządzeniach mobilnych.

Projektowania responsywnych strony internetowej z myślą o urządzeniach mobilnych nie jest oczywiste. Należy pamiętać o kilku istotnych kwestiach, przede wszystkim o funkcjonalności. Bardzo często skupiamy się tylko na wyglądzie strony, zapominając o roli, jaką ma spełniać. Przede wszystkim smartfony wymuszają inny sposób poruszania się po stronie. Inaczej używamy stronę używając klawiatury oraz myszki, a inaczej przewijania za pomocą palca. To pokazuje, jak ważny jest odpowiedni projekt i układ treści dla wersji mogilnej strony.

Projektując stronę internetową warto pamiętać o zasadzie mobile-first. Zakłada ona, że w pierwszej kolejności należy zaprojektować stronę na urządzenia mobilne, a dopiero potem dostosowywana do wyświetlania na desktopie (komputerze). Oczywiście specyfika tych urządzeń tak różni się od siebie, że trudno osiągnąć ten efekt w prosty sposób. Dlatego też chcąc stworzyć dobrą stronę responsywną, należy zaprojektować osobno widok mobilny i desktopu. Dzięki takiemu podejściu można mieć gwarancję, że każdy z nich będzie optymalny.

Responsywna strona internetowa to taka, która dobrze działa na urządzeniach mobilnych. Dlatego też projektując stronę internetową, należy przede wszystkim myśleć o jej funkcjonalności. Z uwagi na mniejszą powierzchnię ekranu smartfona, warto ograniczyć ilość informacji na nim wyświetlanych. Trzeba pamiętać przede wszystkim o komforcie użytkowników.

Użytkownicy korzystający z urządzeń mobilnych oczekują szybkiego dostępu do informacji. Kluczowe jest zatem, aby strona mobilna miała intuicyjną nawigację oraz szybko się ładowała. Dlatego też podczas projektowania wersji mobilnej należy ograniczyć ilość animacji i ciężkich grafik. Z urządzeń mobilnych korzystają użytkownicy w różnym wieku i trzeba to uwzględnić, projektując stronę. Poszczególne elementy strony mobilnej powinny być odpowiedniej wielkości, tak aby bez trudu można było je wybrać jednym kliknięciem.


Zalety stron responsywnych

Dlaczego nowoczesna strona internetowa powinna być wykonana w technologii responsywnej?

Ułatwione oglądanie strony

Tworząc stronę responsywną, zapewniasz komfort korzystania z Twojej strony. Poruszasz się po stronie responsywnej, możliwe jest za pomocą gestów i nie trzeba powiększać elementów graficznych, a architektura informacji oraz wielkość przycisków jest przystosowana do dotyku palcem.

Większa liczbę odwiedzin i konwersji

Użytkownicy przeglądający responsywną stronę bez trudu się po niej poruszają i docierają do właściwych treści, szybciej kupują, wypełniają formularz, pobierają pliki lub podejmują inne zaplanowane przez nas działania.

Przewaga nad konkurencją

Strona responsywna wykorzystuje wszystkie najnowsze możliwości funkcjonalne, jakie oferują urządzenia mobilne. Jak np. ułatwiony szybki kontakt użytkownik lub klient, który klikając w podany na stronie numer telefonu i bezpośrednio zadzwonić używając smartfonu.

Oszczędności dla Ciebie

Tworząc stronę responsywną, nie musisz inwestować dodatkowo w kosztowną wersję mobilną ani w specjalne aplikacje. Koszty stworzenia strony responsywnej ponosisz tylko raz. Zmiany i modyfikacje strony możesz wprowadzać za pomocą WordPressa.

Google promuje strony responsywne

Nowoczesne strony responsywne wyświetlają się na wyższych pozycjach wyszukiwarki Google niż strony tradycyjne. Dla Google optymalizacja mobilna jest coraz istotniejszym wyznacznikiem pozycji w wynikach wyszukiwania. Dlatego dzięki responsywności zyskasz wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania.

Multiscreening

Stronę responsywną klient może odwiedzić na różnych urządzeniach np. będąc poza biurem, domem, w czasie podróży pociągiem. Ponownie może kontynuować przeglądanie strony w biurze na komputerze stacjonarnym, po czym wieczorem w domu dokonać zakupu siedząc na kanapie z tabletem w ręku.

Wzmocnienie świadomości marki

Firma posiadająca responsywną stronę internetową jest postrzegana jako nowoczesna i przyjazna klientowi.


Jak sprawdzić, czy strona jest responsywna?

Podstawowym i najprostszym sposobem sprawdzenia responsywności strony internetowej jest zmiana rozmiaru okna przeglądarki komputera. Strona responsywna automatycznie dopasuje poszczególne elementy strony do rozmiaru okna. Jeżeli Twoja strona spełnia to wymaganie, znaczy to, że została zaprojektowana zgodnie z technologią RWD, czyli jest responsywna.

Sprawdź, czy Twoja strona jest responsywna i dostosowana do urządzeń mobilny. Przejdź na stronę testu optymalizacji mobilnej na stronie Google mobile friendly.


Jak działa strona internetowa?

Jeżeli już wiesz, jak działa strona responsywna i chcesz się więcej dowiedzieć na temat stron internetowych, przeczytaj dalszą część artykułu na temat stron internetowych.

Użytkownik przeszukując internet, zwykle trafiają na stronę główną. Strona główna to pierwsza strona, domyślnie wywoływany dokument, całej strony.

Strona ta nosi nazwę home page i pod takim pojęciem jest często używana w sieci. W przypadku budowy stron opartych np. o systemy CMS, bazują one na strukturze: strona główna (home page), podstrony lub strony (single page) i wpisy (posts).

Istnieje wiele narzędzi oraz języków programowania, które umożliwiają prezentację treści w internecie.


Dynamiczne i statyczne strony internetowe

Strony internetowe możemy podzielić na strony statyczne, dynamiczne i aplikacje internetowe. Różnią się one między sobą pod względem posiadanych funkcji.

Strona statyczna

Statyczna strona internetowa to zazwyczaj prosta strona internetowa z informacjami, bez dodatkowych funkcjonalności. Taka strona to prosty dokument HTML umieszczony na serwerze internetowym (hosting). Gdy użytkownik wprowadza adres strony w przeglądarce, wyświetla się mu statyczna strona, który wygląda dokładnie tak samo, jak te przechowywane na serwerze.

Zalety strony statycznej

  • strony statyczne są szybkie, ponieważ strony są ładowane przez serwer bez żadnych zmian
  • statyczna strona internetowa jest tanie w obsłudze, ponieważ nie wymaga administracji
  • strony statyczne są tworzone raz i nie są modyfikowane
  • strona statyczna nie ma żadnych wymagań co do hostingu

Wady strony statycznej

  • nieaktualne informacje na stronach statycznych należy ręcznie modyfikować w pliku HTML
  • modyfikacja treści na stronie statycznej wymaga minimalnej wiedzy programistycznej
  • brak CMS-a wymaga wgrywania zmodyfikowanych plików HTML ręcznie przez program FTP

Dynamiczna strona internetowa

Współczesna strona internetowa powinna być dynamiczna. Musi reagować na potrzeby użytkowników i pozwolić im korzystać z różnych funkcjonalności oraz reagować na zmiany przez dodawanie nowych treści.

Dynamiczna strona internetowa połączona jest z bazą danych, w której przechowywane są wszystkie treści. Treści na stronie zmieniają się w zależności od konfiguracji i dziejesię się to dzięki systemowi zarządzania treścią CMS (np. WordPress, Joomla, Drupal, itp.). CMS umożliwia automatyczne wprowadzanie zmiany lub aktualizacje w bazie danych. Zmiany na stronie mogą być wprowadzane na bieżąco przez administratora, właściciela strony czy użytkowników, którzy mogą wypełnić formularz, wybrać ofertę, dodać produkt do koszyka i złożyć zamówienie. 

Zalety strony dynamicznej

  • dynamiczne strony internetowe korzystają z elastyczności systemów takich jak WordPress
  • łatwa edycja strony dynamicznej dzięki systemowi CMS, bez wiedzy programistycznej
  • dynamiczna strona internetowa umożliwia reakcję na zmiany wprowadzane przez użytkownika

Wady strony dynamicznej

  • stworzenie dynamicznej strony internetowej zazwyczaj jest bardziej kosztowne
  • strona dynamiczna z system zarządzania treścią (CMS) wymagają administracji i aktualizacji
  • rozwój strony dynamicznej wymaga podstawowej wiedzy HTML i PHP
  • konfiguracja systemu wymaga znajomości języka programowania PHP
  • serwer, na którym hostowana jest strona dynamiczna musi mieć bazę danych
  • duże strony dynamiczne wymagają większych zasobów serwera

Technologie stron internetowych

Technologie, w których tworzy się strony www to już nie tylko HTML i CSS. Do stworzenia strony internetowej wymagana jest często znajomości wielu technik. Dzięki nim możliwe jest budowanie nowoczesnych, funkcjonalnych, responsywnych stron www. Należy zatem nie tylko znać technologie, ale przede wszystkim potrafić je poprawnie łączyć.

Do tworzenia stron internetowych wykorzystuje się najczęściej trzy podstawowe języki HTML, CSS, JS. Jednak współczesny internet wymusił powstanie nowych technologii i rozwiązań. Istnieje wiele nowych technologii, z których korzysta się przy tworzeniu stron internetowych.

Co to są technologie tworzenia stron internetowych?

Ludzie komunikują się między sobą za pomocą różnych jeżyków. Analogicznie jest w przypadku komputerów, stron internetowych i przeglądarek. Aby poszczególne urządzenia mogły się ze sobą komunikować, są tworzone specjalne rodzaje kodów, czyli języki programowania. Takie technologie to specjalne języki, które są zrozumiałe dla komputerów. Dzięki, którym mogą wymieniać informacje między sobą.

HTML, CSS i JavaScript
Myśląc o stronie internetowej, myślimy o HTML, CSS i JavaScript. Jest to absolutna podstawa. Dzięki połączeniu HTML, CSS i JS możliwe jest stworzenie kompletnej, interaktywnej i dynamicznej strony internetowej.

HTML
W języku HTML5 tworzona jest cała struktura strony wraz z podziałem na sekcje. Budowany jest układ nagłówków i osadzane są obrazki. Dzięki niemu przeglądarka internetowa wie, co pokazać w odpowiedzi na wprowadzone zapytanie.

CSS
Z kolei CSS odpowiada za to, w jaki sposób dany element wygląda i jak się zachowuje. Odpowiada za styl strony i wszystkich jej elementów. W CSS określone są style zastosowana na stronie jak kolory, typografia, odległości między elementami.

JavaScript
Wszystkie elementy dynamiczne zawarte na stronie, czyli wszystkiego, co porusza się lub zmienia, automatycznie obsługuje JavaScript.

JavaScript to skryptowy język programowania służy do tworzenia stron internetowych i aplikacji webowych. Pozwala on programować obiektowo, funkcyjnie i imperatywnie. Umożliwia wykonanie skryptu na każdej stronie internetowej niezależnie od rozszerzenia. JavaScript dzięki wykonywaniu programu po stronie klienta nie obciążą serwera, co wpływa na szybkość działania

PHP
Język PHP pozwala na tworzenie stron internetowych i aplikacji w czasie rzeczywistym. Jest on niewidoczny dla użytkowników, gdyż wykonywany jest po stronie serwera. PHP umożliwia dynamiczne generowanie strony, modyfikowanie i tworzenie plików na serwerze, ograniczanie dostępu do podstron, szyfrowanie danych czy stosowanie ciasteczek. PHP jest wykorzystywany do obsługi formularzy na stronach internetowych oraz baz danych. W PHP tworzone są przede wszystkim systemy zarządzania treścią CMS jak np. WordPress.

Python
Python jest wysokopoziomowym językiem o szerokich możliwościach zastosowania, które zależą od użytych bibliotek. Duża ilość i różnorodność bibliotek uważana jest za zaletę tego języka. Swoją popularność Python zawdzięcza semantyce oraz składni. Wysoka czytelność tego języka wyróżniaja go na tle innych popularnych języków programowania.

Framework
Rozwój internetu i strony internetowych wymusza by strony były łatwe w obsłudze i zarządzaniu. Tworzenie skomplikowanych rozwiązań jest jednak czasochłonne. Odpowiedzią na te zmiany są platformy, które pozwalają na tworzenie strony internetowej bez znajomości programowania.

W celu uproszczenia i przyspieszenia tego procesu powstały platformy programistyczne tzw. frameworki, które oferują szkielety projektu. Framework zawierają wiele biblioteki i narzędzi przydatnych do tworzenia stron internetowych lub aplikacji. Skraca to proces kodowania, ponieważ nie trzeba pisać rozwiązań od nowa, lecz można skorzystać z gotowych rozwiązań. Użycie gotowego frameworku znacząco przyspiesza cały proces tworzenia strony internetowej.

React – to framework, który służy do tworzenia interfejsów użytkownika. Początkowo został on stworzony na wewnętrzne potrzeby Facebooka i szybko stał się on otwartym frameworkiem. React wykorzystuje JavaScript i uważany jest za lekkie narzędzie o ogromnych możliwościach. Pozwala na budowanie szybkich interfejsów użytkownika obsługujących złożone interakcje.

Angular – to otwarty framework i platforma do tworzenia dynamicznych aplikacji internetowych typu SPA (Single Page Application) napisany w języku TypeScript i wspierany oraz rozwijany przez Google.

Django – to framework napisany w Pythonie i podobnie jak Angular wykorzystuje architekturę MVC. Dzięki swojej prostocie znacznie ułatwia tworzenie aplikacji webowych.


Responsywna strona WordPress

Do stworzenia dynamicznej strony internetowej lub prostej aplikacji internetowej potrzebna jest platforma CMS. Pozwala ona na zbudowanie dobrej struktury i rozbudowanej treści, tak aby Twoja strona internetowa miała wysoką pozycję. Powinieneś wybrać CMS, który jest zaprojektowany dla Twoich unikalnych potrzeb takich jak łatwość obsługi i rozwój w przyszłości.

System zarządzania treścią (CMS) to program służący do tworzenia i zarządzania treścią strony. Dobry CMS pomoże Ci stworzyć i utrzymać stronę firmową, bez potrzeby dużej wiedzy technicznej. Popularnym system do tworzenia i zarządzania stronami jest oczywiście WordPress. Ma on rozległą, aktywną społeczność na całym świecie, która tworzy wiele przydatnych wtyczek, które rozszerzą funkcjonalność Twojej strony.

co to jest WordPress

Co to jest WordPress?

Poznaj systemy zarządzania treścią WordPress i dowiedź się, dlaczego WordPress jest stworzony dla stron www. Czytaj nasz kompletny poradnik…


Wybierając platformę dla strony internetowej, warto wdrożyć najlepszy system zarządzania treścią, jakim jest WordPress, ponieważ jest on darmowy i stosunkowo prosty w obsłudze. Większość agencji interaktywnych i programistów stron internetowych zna WordPressa, dlatego nie jest trudno znaleźć osobę lub agencję, która mogłaby pracować nad Twoją stroną lub rozwijać ją w przyszłości. Jeżeli nie możesz znaleźć wtyczki z funkcjonalnością, która potrzebujesz, łatwo jest znaleźć programistę WordPress, który może ją dla Ciebie stworzyć.

WordPress to idealna platforma do stworzenia strony firmowej, ze względu na jego elastyczność i rozszerzalność. Należy jednak zauważyć, że największą słabością WordPressa jest bezpieczeństwo. Twoja strona WordPress musi być regularnie aktualizowana i zabezpieczana, aby nie została zawirusowana. Bezpieczeństwa strony WordPress zależy od przestrzegania tzw. dobrych praktyk WordPressa. Dowiedź się więcej na temat plusów i minusów WordPressa w naszym specjalnym tekście.

Strona WordPress wady i zalety


Optymalizacja strony pod SEO

Zoptymalizowana strona przyciąga więcej klientów. Projektując stronę internetową, należy pamiętać o optymalizacji i prędkości ładowania. Korzystając z WordPressa, możesz zainstalować odpowiednie wtyczki do „cachowania” (buforowania części strony), dzięki czemu użytkownicy będą musieli pobierać stronę przez przeglądarkę tylko raz. Wtyczki typu Cache, które kompresują pliki i pozwalają odwiedzającym szybciej przeglądać Twoją stronę. Niektóre bardziej techniczne aspekty cachowania i kompresji plików mogą wymagać pomocy specjalisty, jeśli nie masz szczegółowej wiedzy technicznej.

SEO to zestaw praktyk, które stosuje się w stronach internetowych, aby zapewnić widoczność i pozycję w wyszukiwarkach, a następnie pokazać ją użytkownikom wyszukiwarek. Gdy strona Twojej internetowa zostanie „zaindeksowana” przez wyszukiwarki, będzie konkurować ze stronami konkurencji o podobnej treści. Im lepszy projekt, treść strony i jej optymalizacja, tym wyżej będzie ona wyświetlana na stronach wyników wyszukiwania Google’a.

SEO obejmuje przede wszystkim następujące praktyki:

  • Badanie i wdrażanie słów kluczowych.
  • Optymalizacja strony internetowej.
  • Szybka prędkość ładowania.
  • Responsywność strony – dostosowanie do urządzeń mobilnych.
  • Bezpieczeństwo, aktualizacja strony – bezpieczny serwer, silne hasła, aktualizacje WordPress.
  • Certyfikat SSL – zabezpieczenie przesyłu danych przesyłanych między serwerem a przeglądarką.
  • Linki zwrotne – wysokiej jakości linki na zewnętrznych stronach z powiązanymi treściami, które prowadzą do Twojej strony
  • Linki wewnętrzne – używanie wewnętrznych linków pomiędzy podstronami.
  • Pozytywnych recenzji online – Google, Facebook, LinkedIn itp.
  • Linkowania do strony z mediów społecznościowych – Facebook, Instagram, LinkedIn, Twitter, Youtube.

Pozycjonowanie SEO strony internetowej jest niezwykle ważnym, ciągłym procesem, który wpływa na wyświetlanie się strony na pierwszej stronie wyników wyszukiwania w Google. Skutkuje to dużą ilością bezpłatnego, organicznego ruchu na Twojej stronie internetowej.

pozycjonowanie sklepu internetowego seo

Jak pozycjonować stronę www?

Jeśli chcesz pozycjonować stronę internetową lub szukasz Agencji SEO, przeczytaj nasz poradnik nt. pozycjonowania strony internetowej...


Rozwój strony responsywnej

Stworzenie strony responsywnej to proces, który nie kończy się wraz z opublikowaniem strony na serwerze. Regularny rozwój i publikowanie wysokiej jakości treści to niezbędny element jej sukcesu.

Strona internetowa nie powinna być jedynie utworzona, ale powinna być regularnie rozwijana. Aby mieć skuteczną stronę internetową, która dobrze plasuje się w wyszukiwarkach, potrzebuje ona ciągłego dostosowywania do nowych trendów oraz publikowania wysokiej jakości treści. Utrzymywanie aktualnej strony jest bardzo ważne, dlatego często aktualizuj swoją stronę. Dodawaj posty na blogu o bieżących wydarzeniach branżowych, nowych produktach i ofertach oraz aktualnościach w formie bloga, aby użytkownicy mieli powód, by wracać na Twoją stronę internetową.

Strona internetowa musi zapewniać użytkownikom aktualne informacje na temat usług, oferty, nowości i trendów. Masz zdjęcia nowych produktów, zmieniasz godziny pracy, rozwijasz ofertę lub menu w restauracji. Klienci szukają czegoś więcej niż tylko wizytówki lokalnej firmy. Strona internetowa jest ważnym kanałem komunikacji, który pozwoli Ci przekazać wszystko to, co ważne i aktualne.

Aktualizacja strony internetowej

Zarówno ilość treści, jak i aktualność jest ważne dla wyszukiwarek, dlatego ważne jest, aby stworzyć plan publikowania wysokiej jakości artykułów, postów na blogu w Twojej strony i na stronach zewnętrznych z linkami do Twojej strony internetowej. Jeżeli chcesz zajmować wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania i zachęcać użytkowników do powrotu do Twojej strony, będziesz musiał aktualizować stronę o nowe i odpowiednie treści tak często, jak to możliwe.

Oprócz treści i artykułów na stronie napisanych przez Ciebie, świetną formą treści do publikowania są referencje i opinie. Pytaj o referencje od klientów, a następnie opublikuj je na stronie głównej. To świetny sposób na publikowanie na stronie świeżych, wysokiej jakości treści, które zwiększają atrakcyjność i wiarygodność Twojej strony internetowej.

Upewnij się, że tworząc treści i grafiki na stronie, mają one unikatowy charakter, spójny z wizerunkiem firmy lub marki, który ludzie będą lubić, chętnie czytać, a przede wszystkim kojarzyć z Twoją firmą. Możesz również od czasu do czasu sprawdzać konkurencję, aby zobaczyć, co robią na stronie lub jakie działania prowadzą w mediach społecznościowych. To, co zrobili, może Cię zainspirować i również zadziałać na Twojej stronie internetowej.


Ile kosztuje responsywna strona internetowa?

Jeżeli nie chcesz sam stworzyć strony internetowej, możesz powierzyć to zadanie agencji interaktywnej. Najlepiej jeżeli przed wyborem wykonawcy porównasz przynajmniej kilka ofert i wybierzesz tą, która wzbudzi Twoje największe zaufanie, a koszt wykonania strony będzie według Ciebie racjonalny. Pamiętaj też, że cena zazwyczaj idzie w parze z jakością. Jeżeli uznasz, że koszt wykonania strony zdecydowanie odstaje od średniej, koniecznie spytaj, z czego to wynika i co wpływa na cenę.

Ile kosztuje strona internetowa?

Bierz pod uwagę jedynie strony internetowe tworzone z systemem CMSem, jak WordPress, czyli z panelem, w którym możesz samodzielnie edytować treści na stronie internetowej. Strona taka ma lepsze wyniki w wyszukiwarkach ze względu na jej częstsze aktualizacje. Masz też możliwość prowadzenia na niej bloga, portfolio oraz wprowadzania innych zmian i aktualności.

Cennik strony internetowe

Koszt strony internetowej w agencji interaktywnej zaczyna się od 1650 zł za stronę wizytówkę, bloga za 1850 zł, strony firmowej od 3700 zł, czy strony premium od 6000 zł.

Wyceń sam stronę internetową

Chcesz stworzyć stronę internetową i zastanawiasz się jaki budżet zarezerwować na Twój projekt? Wycen sam projekt za pomocą Wirtualnego doradcy.


Strona internetowa najczęstsze pytania – FAQ

Czy warto stworzyć stronę internetową?

Strona internetowa to ważny element wizerunku i sposób komunikacji. Dobrze zaprojektowana strona www stanowi stałą, trwałą, wizytówkę firmy lub marki w sieci. Strona internetowa to podstawowe źródło weryfikacji czy dana firma istnieje, zapewnia pewne źródło wiedzy o firmie i jej ofercie. Prowadzenie fanpage w Social Media to dobre uzupełnienie strony www i element komunikacji z klientami. Media społecznościowe ze względu na swoją dynamiczną specyfikę i zmienność treści nie mogą być alternatywą dla strony internetowej.

Dlaczego zlecić wykonanie strony agencji interaktywnej?

Podstawową zaletą agencji interaktywnej jest ciągłość współpracy. Oznacza to, że w każdym momencie po zakończeniu realizacji projektu możesz zgłosić się, jeśli pojawią się problemy techniczne, chciałbyś wprowadzić nowe funkcjonalności i rozszerzenia lub potrzebujesz wsparcia administracyjnego helpdesku. Ponadto agencję interaktywną tworzy zespół doświadczonych profesjonalistów w swojej dziedzinie. Bogate portfolio z projektami potwierdza kompetencje i kwalifikacje. Nie musisz więc zlecać osobnym podwykonawcom stworzenie grafik na stronę czy napisanie tekstów reklamowych. Wszystkie usługi masz w jednym miejscu.

Dlaczego założyć stronę na WordPressie?

WordPress jest liderem wśród systemów zarządzania treścią. Główną zaletą tworzenia strony internetowej na WordPressie jest jego prostota i intuicyjność oraz możliwość modyfikacji o dodatkowe funkcje i rozszerzenia. Możesz używać go do prowadzenia bloga, sklepu internetowego, systemu rezerwacji zamówień restauracji, portalu informacyjnego oraz potraktować go jako portfolio Twoich prac graficznych lub tekstów. Dzięki dużej możliwości wtyczek i motywów możesz zmieniać jego wygląd, motywy i strukturę strony. Jest to narzędzie łatwe w obsłudze i administrowaniu danymi.


Podsumowanie

Strona internetowa, a ściśle mówiąc, strona responsywna to podstawowe narzędzie komunikacji we współczesnym świecie. Jest to narzędzie, które może spełniać wiele ról w internecie. Profesjonalna strona jest niezbędna do osiągnięcia sukcesu. Założenie strony responsywnej jest inwestycją, która pomoże zarówno potwierdzić jej wiarygodność, jak i dotrzeć do szerszej ilości Klientów niż za pomocą tradycyjnych technik marketingowych. Jeżeli na bieżąco rozwijasz i aktualizujesz stronę o aktualne treści, nigdy nie będziesz musiał martwić się o nowych użytkowników.

Stworzenie i rozwój świetnej klasy strony internetowej może nie być tak proste, jak na początku myślałeś. Jeśli jednak wykonasz czynności opisane w tym tekście, Twoja strona internetowa będzie miała doskonałą szansę na odniesienie sukcesu w internecie.

Dowiedz się, co sprawdza się najlepiej w przypadku strony internetowej dla Ciebie i stwórz z nami profesjonalną stronę responsywną. Pomożemy Ci utworzyć atrakcyjną stronę firmową, bloga, sklep internetowy, który zrobi wrażenie na nowych Klientach i zwiększy widoczność Twojej firmy w internecie.

Podsumowując, posiadanie strony responsywnej wraz z dobrą strategią marketingową przeniesie Twój biznes na zupełnie nowy poziom. Możesz skorzystać z pomocy naszej agencji interaktywnej, aby stworzyć nową stronę lub dostosować Twoją istniejącą stronę do urządzeń mobilnych.


Czytaj również:

sklep wordpress

Agencja interaktywna

Chcesz przenieść biznes do internetu? Jesteśmy specjalistami nowych mediów. Łączymy kompetencje agencji interaktywnej i butiku kreatywnego. Tworzymy strony internetowe WordPress, optymalizujemy konwersję, tworzymy spójne strategie marketingowe. Generujmy efekty w internecie!

5/5 - (41 votes)
Agencja interaktywna:
Projektujemy strony internetowe WordPress, sklepy internetowe WooCommerce, pozycjonujemy w Google, dbamy o media społecznościowe. Tworzymy kompleksowe kreacje, projekty graficzne i identyfikacje wizualne. Zadzwoń 730 170 330, wyślij brief, albo napisz do nas, aby otrzymać informację cenową.
Kontakt przez messenger