Chcesz przenieść biznes do internetu? Wyceń: Strona www | e-Sklep | e-Learning | System dla Restauracji | napisz: studio@thenewlook.pl

Przyśpieszenie strony WordPress – jak to zrobić?

przyspieszenie strony internetowej - jak to zrobic

Dla zwiększenia ilości odwiedzin Twojej strony nawet 3 sekundy mają znaczenie

Prędkość jest naprawdę ważna. Jeśli chcesz, aby odwiedzający pozostali na Twojej stronie należy pamiętać o tym ważnym fakcie, że nawet 3 sekundy opóźnienia może powodować utratę klientów.


przyspieszenie strony internetowej - jak to zrobic

Istnieje wiele narzędzi, aby strona internetowa ładowała się szybciej. Trzy najskuteczniejsze opisujemy poniżej.

1. Zastosowanie wtyczki cache

Wtyczka Cache ogranicza ilość zapytań do każdego ładowania strony, buforuje je i przechowuje dane w pamięci podręcznej ‘cache’. W ten sposób wtyczka dostarcza stronę internetową osobie przeglądającej bezpośrednio z pamięci podręcznej jej komputera i poprawia szybkość ładowania strony internetowej.

Osobiście używamy i polecamy wtyczkę WP Super Cache, można także używać bardziej skomplikowanej i wymagającej wtyczki W3 Total Cache.

2. Zmniejsz ilość aktywnych wtyczek

Wtyczki do WordPressa, które tak bardzo kochamy, spowalniają pracę strony internetowej. Przeglądarka łączy się z wszystkimi aktywnymi wtyczkami na raz i każde zapytania prowadzi do milisekund opóźnienia. Milisekunda do milisekundy i tworzą się sekundy, co może doprowadzić, że użytkownicy opuszczają witrynę.

3. Upewnij się, że Twój hosting jest szybki

Gdy chcesz przyspieszyć swoją stronę, jedną z pierwszych rzeczy, które należy rozważyć jest wysokiej jakości hosting. Dobry serwer kosztuje więcej, ale nie zawsze warto na tym oszczędzać. Utrata użytkowników i klientów, którzy opuszczą Twoją stronę internetową bez dokonania zamówienia będzie stratą nie do odwrócenia.

Są to trzy proste i podstawowe rozwiązania, które naprawdę działają. Pamiętaj, że zwiększenie szybkość Twojej strony wpływa na poprawę pozycjonowania w Google – SEO, zwiększy ruch na stronie i ilość zamówień.

Przetestuj bezpłatnie prędkość Twojej strony internetowej narzędziem Google PageSpeed Insights.


Jeżeli masz jakieś pytania lub chcesz zoptymalizować i przyśpieszyć Twoją stronę internetową napisz lub zadzwoń.

Agencja interaktywna:
Projektujemy strony internetowe WordPress, sklepy internetowe WooCommerce, pozycjonujemy w Google, dbamy o media społecznościowe. Tworzymy kompleksowe kreacje, projekty graficzne i identyfikacje wizualne. Zadzwoń 730 170 330, wyślij brief, albo napisz do nas, aby otrzymać informację cenową.
Kontakt przez messenger