Chcesz przenieść biznes do internetu? Wyceń: Strona www | e-Sklep | B2B |SEO/SEM | Administracja | napisz: studio@thenewlook.pl

Zamienniki Photoshop za darmo

Zamienniki Photoshop za darmo

Kiedy myślimy o obróbce zdjęć, czy tworzeniu grafik do internetu, naszym pierwszym skojarzeniem jest Photoshop. Jeżeli myślisz o bezpłatnym zamienniku Photoshopa, myślisz o…?

Adobe Photoshop to program o w zasadzie nieograniczonych możliwościach i przez lata stał się synonimem oprogramowania do tworzenia grafiki, edycji zdjęć, a nawet projektowania stron internetowych. Program nie mając kiedyś alternatyw, zyskał ogromną popularność i stał się w zasadzie monopolistą na rynku.

Program Photoshop

Adobe Photoshop to program graficzny przeznaczony do tworzenia i obróbki grafiki rastrowej, będący sztandarowym produktem firmy Adobe Systems. Program jest dostępny na platformy Windows, macOS oraz na tablet iPad. Projekty programu zapisywane są w dedykowanym formacie plików PSD.

Do czego służy program Photoshop?
To najlepszy na świecie program od obróbki zdjęć, w którym możesz między innymi edytować fotografii, projektować grafiki i kompozycje, projektować strony o UX, malować obrazy cyfrowe, tworzyć animacje, rysowanie itp. Program Photoshop jest dostępny również, dzięki czemu możesz pracować wszędzie, gdzie nadejdzie inspiracja.

Zobacz najciekawsze przykłady użycia Photoshopa przez profesjonalistów: www.behance.net/galleries/photoshop

Ile kosztuje Photoshop?
Program Photoshop jest oprogramowaniem płatnym i stosunkowo drogim co sprawiło, że przez lata był oprogramowaniem bardzo często używanym nielegalnie w tzw. wersji pirackiej. Obecnie używanie takiej wersji jest praktycznie niemożliwe lub bardzo utrudnione, ponieważ Photoshop jest dystrybuowany w aplikacji Creative Cloud i jest dostępny tylko w planie członkostwa.

Program Photoshop możesz kupić w trzech różnych planach:

 1. Dla użytkowników indywidualnych
  Photoshop 25 €/miesiąc
  Plan fotograficzny 10-12 €/miesiąc
  Wszystkie aplikacje usługi Creative Cloud 35-65 €/miesiąc
 2. Firma (Creative Cloud dla zespołów)
  Photoshop 32 €/miesiąc
  Wszystkie aplikacje usługi Creative Cloud 75 €/miesiąc
 3. Wersje edukacyjne (uczniowie, studenci i szkoły)
  Photoshop 15 €/miesiąc
  Wszystkie aplikacje usługi Creative Cloud 35 €/miesiąc

Wszystkie plany Adobe Photoshop można opłacać w planie rocznym, co jest nieco korzystniejszą opcją. Więcej szczegółowych informacji o planach i aktualnych promocjach Photoshop znajdziesz na oficjalnej stronie Adobe:

www.adobe.com/pl/creativecloud/plans

W przypadku profesjonalnego wykorzystywania jest to wydatek w pełni uzasadniony i akceptowalny, ale kiedy chcemy po prostu pobawić się w obróbkę zdjęć z wesela kuzynki, poprawić nieco nasze zdjęcie profilowe na Facebooku albo stworzyć proste zaproszenie na parapetówkę, pojawia się pewien zgrzyt.


Zamienniki Photoshop za darmo

Program Adobe Photoshop posiada jednak wiele darmowych alternatyw i darmowych zamienników: Photopea, GIMP, Krita, Paint.Net, FireAlpaca, Pislr, Corel Painthop Pro, Pixelied. Najciekawsze naszym zdaniem alternatywy dla Adobe Photoshopa opiszemy poniżej.

Poznaj zamienniki dla Photoshopa, czyli najlepsze programy graficzne, za które nie trzeba płacić.

Photopea

Photopea to aplikacja do edycji i przetwarzania obrazów rastrowych i wektorowych. To bardzo ciekawe narzędzie, które możesz używać bezpośrednio przez przeglądarkę i nie wymaga instalacji dodatkowego oprogramowania. Program jest dostępny bezpłatnie i funkcjonuje w ramach strony internetowej. Po wejściu na stronę internetową można od razu przejść do edycji projektu.

Interfejs Photopea jest bardzo podobny tego, znanego z Photoshopa, co znacznie zwiększa szybkość poznania programu i jego używania. Program może być używany do podstawowej edycji zdjęć, ale oferuje również zaawansowane możliwości obróbki grafiki rastrowej i wektorowej. Photopea obsługuje większość popularnych formatów graficznych, m.in. PSD (Photoshop), XCF (GIMP), Sketch, TIFF, JPEG, GIF, PNG, RAW, XD i CDR. Możesz więc bez problemu otworzyć projekty stworzone w Photoshopie, GIMPie, a nawet Corel.

Program w wersji on-line

Zalety:

 • darmowa alternatywa Photoshopa
 • program nie wymaga instalacji na komputerze
 • program dostępny online przez przeglądarkę
 • obsługuje wiele popularnych formatów

Wady:

 • brak możliwości instalacji i pracy na komputerze

Użyj programu Photopea na www.photopea.com


GIMP

GIMP to bezpłatny, program open-source do edycji grafiki rastrowej, który możesz używać zarówno do edycji zdjęć, jak i tworzenia grafiki. Program posiada rozbudowany interfejs, który można dostosowywać wedle własnych potrzeb. Program GIMP jest już w zasadzie klasykiem i wokół programu działa bardzo zaangażowana społeczność, dzięki czemu ilość materiałów oraz ulepszeń do niego jest ogromna.

GIMP jako darmowe oprogramowanie nie jest pełną alternatywą dla Photoshopa, ale daje bardzo wiele ciekawych możliwości. Program pozwala na różnorakie działania jak m.in. retusz, skalowanie, rysowanie, dodawanie tekstu, dodatkowo umożliwiając pracę na warstwach i kanałach, automatyzować niektóre czynności często powtarzalnych, a nawet dostosowywać interfejs programu.

GIMP działa na systemach operacyjnych: GNU/Linux, OS X, Windows i inne.

Zalety:

 • darmowa alternatywa Photoshopa
 • duża liczba opcji i możliwości programu
 • duża społeczność i ilość rozszerzeń programu

Wady:

 • do pełnej funkcjonalności potrzebne programy Scribus, Inkscape
 • przestarzały, mało funkcjonalny interfejs

Pobierz program z www.gimp.org


Płatne alternatywy dla Photoshop

Poznaj również ciekawe zamienniki dla Photoshopa płatne, ale w dużo bardziej przystępnej cenie.

Affinity Photo

Affinity Photo to płatny edytor grafiki rastrowej opracowany dla systemów iOS, macOS i Windows, wraz z Affinity Designer i Affinity Publisher. Program Affinity Photo to profesjonalne narzędzie i zaawansowany program graficzny, który jest rzeczywistą alternatywą Adobe Photoshop pod względem funkcjonalności. Program zawiera wiele zaawansowanych funkcji przydatnych zarówno przy tworzeniu grafiki, jak i retuszu.

Program jest kompatybilny z popularnymi formatami plików, obsługuje nieograniczoną liczbę warstw, Photoshop Smart Objects oraz możliwość korzystania z wtyczek Photoshop. Funkcjonalność Affinity Photo obejmują przetwarzanie RAW, opcje przestrzeni kolorów, podgląd efektów na żywo, łączenie obrazów, komponowanie alfa, a także przestrzenie kolorów RGB, CMYK, LAB, skala szarości z zarządzaniem kolorami ICC i 16-bitową edycją na kanał. Program ponadto pozwala na renderowanie obrazów w czasie rzeczywistym, edycję plików PSD czy wykorzystywanie ustawień wstępnych dla układów interfejsu użytkownika.

Affinity Photo jest jednym z nielicznych narzędzi, które rzeczywiście może konkurować z aplikacjami Adobe i przy tym jest znacznie tańszy. Cena Affinity Photo to 260 zł dla Windows i Mac oraz 105 zł na iPada za pobranie programu. Zobacz oficjalny Cennik Affinity Photo.

 • System operacyjny: Windows, OS X, iPad
 • Okres próbny: 90 dni

Zalety:

 • bardzo konkurencyjna cena
 • profesjonalny interfejs i duża ergonomia programu
 • bardzo rozbudowany program pod względem funkcjonalności
 • skróty klawiszowe spójne z Photoshop
 • 90-dniowy darmowy okres próbny

Wady:

 • wysoki poziom skomplikowania

Kup program na www.affinity.serif.com


Optymalizacja zdjęć

Używając zdjęcia na stronie internetowej, blogu lub w sklepie internetowym, pamiętaj o tym, żeby je zoptymalizować. Zdjęcia wpływają na szybkość ładowania strony i zajmują miejsca na dysku hostingu. Im większa waga zdjęć, tym wolniej strona się ładuje, a tym samy negatywnie wpływa na pozycjonowanie strony w Google.

Dodając zdjęcia na stronę, sprawdzaj, ile ważą, jaką mają rozdzielczość. Nigdy nie dodawaj zdjęć pobranych z internetu lub z aparatu bezpośrednio na stronę. Pomniejsz zdjęcie i przytnij do odpowiednich rozmiarów, używając odpowiedniego oprogramowania oraz zapisz, używając funkcji: „zapisz do internetu”.

Do optymalizacji zdjęć możesz użyć takich narzędzi jak:

Adobe PhotoShop | www.adobe.com
Affinity Photo | www.affinity.serif.com
Photopea | www.photopea.com
Adobe PhotoShop Express | www.adobe.com
Krita | www.krita.org
GIMP | www.gimp.org


Skąd brać darmowee zdjęcia?

Szukasz darmowe zdjęcia na stronę, Facebooka, do prezentacji. Poznaj najlepszą listę stron z darmowymi zdjęciami w internecie.…


Czytaj również:

Agencja kreatywna

Projektujemy oraz przygotowujemy i wdrażamy strategie budowy wizerunku. Zajmujemy się kompleksowym projektowaniem od niezapomnianej identyfikacji wizualnej do nowoczesnego projektu strony internetowej. Profesjonalny projekt logo to wstęp do budowania marki i wiarygodnego biznesu.

4.6/5 - (21 votes)
Agencja interaktywna:
Projektujemy strony internetowe WordPress, sklepy internetowe WooCommerce, pozycjonujemy w Google, dbamy o media społecznościowe. Tworzymy kompleksowe kreacje, projekty graficzne i identyfikacje wizualne. Zadzwoń 730 170 330, wyślij brief, albo napisz do nas, aby otrzymać informację cenową.
Kontakt przez messenger