Chcesz przenieść biznes do internetu? Wyceń: Strona www | e-Sklep | B2B |SEO/SEM | Administracja | napisz: studio@thenewlook.pl

Sztuczna inteligencja w WordPressie

sztuczna inteligencja WordPress AI

WordPress to platforma do tworzenia stron internetowych o praktycznie nieograniczonych możliwościach rozwoju. Platforma WordPress otrzymała nowe możliwości i wtyczki pozwalające na generowanie treści oraz dodatkowych funkcji za pomocą sztucznej inteligencji AI.

WordPress to oprogramowanie przeznaczone do tworzenia stron internetowych dla wszystkich, zarówno profesjonalnych agencji jak i laików. Platforma od swojego początku kładzie nacisk na dostępność, wydajność, bezpieczeństwo i łatwość użytkowania.

Podstawową CMS WordPress jest prosta i przewidywalność, dzięki czemu można łatwo zacząć projekt w sensownym budżecie oraz rozwijać go w przyszłości. WordPress oferuje również zaawansowane funkcje zapewniające wzrost i sukces. Kolejnym punktem zwrotnym rozwoju platformy WordPress jest połączenie ze sztuczną inteligencją.


Z tego artykułu dowiesz się m.in.

 • Z czego wynika popularność WordPressa
 • Sztuczna inteligencja co to jest i jak działa
 • Jakie są główne zalety tej platformy w połączeniu ze sztuczną inteligencją
 • Jakie są możliwości pozycjonowania strony WordPress dzięki AI
 • Jakie wtyczki AI zainstalować na WordPress

Strona internetowa ułatwia komunikację z klientami i partnerami biznesowymi. Jeśli chcesz prowadzić ją w sposób profesjonalny, koniecznie poznaj bliżej platformę WordPress. WordPress jest genialny, szybki, a jego główną zaletą jest prostota i intuicyjność. Platforma WordPress to potężne narzędzie, ale może być jeszcze bardziej niewiarygodne dzięki połączeniu ze sztuczną inteligencją.

Połączenie WordPressa ze sztuczną inteligencją może przynieść wiele interesujących i użytecznych funkcji. Istnieje wiele sposobów, w jakie można to zrobić. Powiemy Ci, jak korzystać z WordPress z AI, dopasowując go do własnych potrzeb.

sztuczna inteligencja WordPress poradnik

Sztuczna inteligencja w WordPressie – poradnik

Szacowany czas czytania: 34 minuty

 1. WordPress co musisz wiedzieć?
 2. Sztuczna inteligencja co to jest?
 3. Sztuczna inteligencja i WordPress
 4. Wykorzystanie AI w WordPress
 5. Korzyści z wykorzystanie AI w WordPress
 6. Jak połączyć WordPress ze sztuczną inteligencją?
 7. WordPress wtyczki AI
 8. WordPress Jetpack AI Assistant
 9. Dlaczego warto wybrać WordPress?
 10. WordPress + WooCommerce
 11. Jaka strona internetowa na WordPressie?
 12. Strony WordPress przykłady
 13. Wtyczki WordPress (plugins)
 14. Pozycjonowanie WordPress i SEO
 15. Agencja WordPress – The New Look
 16. CMS WordPress najczęstsze pytania [FAQ]
 17. Podsumowanie

WordPress co musisz wiedzieć?

Co to jest WordPress? WordPress jest najpopularniejszą platformą do zarządzania treścią. Kiedyś wybierany najczęściej przez osoby prowadzące blogi, stał się platformą dominującą na rynku do prowadzenia strony firmowej lub sklepu internetowego. WordPress daje ogromne możliwości dzięki bardzo dużej liczbie wtyczek i motywów, dzięki którym zmienisz wygląd i funkcjonalność strony internetowej.

Używając WordPressa, nie musisz mieć doświadczenia w kodowaniu, żeby samodzielnie stworzyć własną stronę z tym systemem zarządzania treścią. Do rozpoczęcia pracy z WordPressem wystarczy wykupić domenę i hosting, na którym zaintalujesz pliki pobrane z oficjalnej stronę WordPress.org. Po prawidłowym zainstalowaniu wystarczy zalogować się do panelu i zacząć pracę nad Twoją stroną używając motywów i wtyczek.

Ideę WordPressa wspiera duża społeczność ludzi współpracujących i wnoszących wkład w ten projekt. Społeczność WordPressa jest przyjazna i integracyjna, a pasja twórców platformy napędza sukces WordPressa, który z kolei pomaga osiągnąć cele użytkowników.

WordPress opiera się na demokratyzacji publikacji informacji w internecie oraz wolności związanej z otwartym oprogramowaniem typu open-source. WordPress jako oprogramowanie typu open source, od początku swojego istnienia jest bezpłatne i jest licencjonowany na licencji GPLv2.

Osoby z ograniczonym doświadczeniem w kodowaniu mogą używać WordPressa jako rozwiązanie „out of the box”, a developerzy jako baza do tworzenia nawet zaawansowanych technologicznie projektów.

Zamów stronę lub usługę WordPress

Szukasz zaawansowanych możliwości rozwoju WordPress? Jesteśmy software housem specjalizującym się w platformie WordPress. Pomagamy firmom, startupom, agencjom w rozwoju projektów WordPress i WooCommerce.


Sztuczna inteligencja co to jest?

Sztuczna inteligencja (ang. Artificial Intelligence, AI) to dziedzina informatyki zajmująca się tworzeniem inteligentnychm programów i systemów komputerowych zdolnych do wykonywania zadań, które zwykle wymagają ludzkiego myślenia i inteligencji.

AI jest bardzo szeroką dziedziną, obejmującą wiele różnych poddziedzin, takich jak uczenie maszynowe, rozumienie naturalnego języka, robotyka i wizja komputerowa. Celem sztucznej inteligencji jest stworzenie maszyn, które potrafią rozumieć, uczyć się, przewidywać, rozwiązywać problemy i podejmować decyzje na podstawie analizy danych.

Sztuczna inteligencja może być podzielona na dwie główne kategorie:

 1. Sztuczna inteligencja, która skupia się na rozwiązywaniu konkretnych zadań o ściśle określonych parametrach. Przykładem mogą być systemy do rozpoznawania mowy, klasyfikacji obrazów, czy sterowania autonomicznymi pojazdami. Ten rodzaj sztucznej inteligencji jest obecnie powszechnie stosowana w wielu dziedzinach, a rozwój algorytmów uczenia maszynowego przyczynił się do jej znacznego postępu.
 2. Sztuczna inteligencja, która posiadałaby ogólne zdolności intelektualne przewyższające ludzkie możliwości. Taka sztuczna inteligencja byłaby zdolna do samodzielnego myślenia, tworzenia, odczuwania emocji, itp. Jednak osiągnięcie tego rodzaju sztucznej inteligencji pozostaje nadal jednym z największych wyzwań w dziedzinie informatyki i sztucznej inteligencji.

Podstawowe techniki stosowane w sztucznej inteligencji to m.in. uczenie maszynowe, głębokie sieci neuronowe, algorytmy genetyczne, logika rozmyta oraz systemy ekspertowe. Te techniki umożliwiają maszynom analizę danych, identyfikację wzorców, uczenie się na podstawie doświadczenia i podejmowanie decyzji na podstawie wcześniej zdobytej wiedzy.

Sztuczna inteligencja ma szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach, takich jak internet, przemysł, medycyna, finanse, edukacja, sztuka i wiele innych. Jej potencjał rozwojowy wydaje się nieograniczony, ale jednocześnie budzi wiele ważnych kwestii etycznych i społecznych, związanych m.in. z prywatnością danych, odpowiedzialnością za decyzje podejmowane przez systemy AI oraz wpływem na rynek pracy.

AI już teraz wywarło głęboki wpływ na nasze życie, od sposobu, w jaki pracujemy, do sposobu, w jaki komunikujemy się i bawimy. Na co dzień wykorzystujemy sztuczną inteligencję w wielu różnych zastosowaniach, takich jak:

 • Rozpoznawanie twarzy w telefonach komórkowych
 • Przetwarzanie języka naturalnego w wyszukiwarkach internetowych
 • Sterowanie samochodami autonomicznymi
 • Diagnozowanie chorób w medycynie
 • Poprawienie działania stron i sklepów internetowych

W przyszłości AI może być wykorzystana do:

 • Automatyzacji zadań wykonywanych obecnie przez ludzi
 • Stworzenia nowych produktów i usług
 • Rozwiązania złożonych problemów, takich jak zmiany klimatyczne i choroby

AI jest potężną technologią, która ma potencjał do wywarcia głębokiego wpływu na nasze życie. Wraz z rozwojem AI powstaje wiele nowych wyzwań etycznych i prawnych. Musimy zastanowić się, jak zapewnić, aby AI była wykorzystywana w sposób bezpieczny i etyczny, i jak uniknąć potencjalnych zagrożeń, takich jak utrata miejsc pracy.


Sztuczna inteligencja i WordPress

Sztuczna inteligencja (SI) jest coraz częściej wykorzystywana w WordPressie, aby ułatwić użytkownikom tworzenie, zarządzanie i optymalizowanie ich stron internetowych. Istnieje wiele różnych sposobów, w jakie AI może być wykorzystana w WordPressie.

Na przestrzeni lat pojawiło się wiele wtyczek i rozwiązań, które umożliwiają integrację sztucznej inteligencji z WordPressem. Integracja SI może wprowadzić zaawansowane funkcje, poprawić doświadczenie użytkownika oraz zoptymalizować proces tworzenia i zarządzania treścią.

Warto jednak pamiętać, że integracja sztucznej inteligencji z WordPressem wymaga odpowiednich umiejętności programistycznych i odpowiednich narzędzi. Może to być skomplikowane i czasochłonne, dlatego warto zwrócić się do doświadczonej firmy lub specjalisty, aby poprawnie zintegrować SI z WordPressem i zoptymalizować efektywność jej działania.

Wykorzystanie AI w WordPress

AI to potężne narzędzie, które może być wykorzystane do ulepszenia stron internetowych WordPress. Dzięki AI użytkownicy mogą tworzyć, zarządzać i optymalizować swoje strony internetowe w bardziej efektywny i wydajny sposób.

Sztuczna inteligencja jest wciąż w początkowej fazie rozwoju, ale ma potencjał, aby zrewolucjonizować sposób, w jaki tworzymy i zarządzamy stronami internetowymi WordPress. W miarę rozwoju AI możemy spodziewać się coraz więcej innowacyjnych zastosowań sztucznej inteligencji w WordPressie.

Wykorzystanie sztucznej inteligencji w WordPressie może przynieść wiele korzyści, takich jak poprawa personalizacji, efektywności i doświadczenia użytkownika na stronie.

Poniżej kilka konkretnych sposobów, w jakie sztuczna inteligencja może być zintegrowana i wykorzystana z WordPressem:

 1. Automatyzacja procesów

  Wykorzystując SI, można zautomatyzować wiele procesów związanych z zarządzaniem stroną internetową, takie jak moderacja komentarzy, analiza treści, planowanie publikacji, optymalizacja treści pod SEO czy nawet automatyczne tworzenie treści na podstawie danych. Automatyzacja ta pozwala zaoszczędzić czas i wysiłek, zwłaszcza w przypadku stron z dużą ilością treści.

 2. Automatyzacja zadań

  System AI może być wykorzystana do automatyzacji powtarzalnych zadań, takich jak aktualizacja stron internetowych, publikowanie postów na blogu, wysyłanie wiadomości e-mail marketingowych lub zarządzanie komentarzami.

 3. Personalizacja treści

  AI może być wykorzystana do personalizacji treści wyświetlanych użytkownikom, na podstawie ich zainteresowań i preferencji. Systemy może analizować dane i zachowanie użytkowników na stronie, takie jak historie przeglądania, preferencje i zachowania na stronie. Na podstawie tych informacji można dostosować prezentowane treści, aby lepiej odpowiadały indywidualnym preferencjom i potrzebom każdego użytkownika. Zwiększa to zaangażowanie użytkowników i może poprawić wskaźniki konwersji.

 4. Chatboty

  Sztuczna inteligencja może być wykorzystana do tworzenia chatbotów, które mogą wchodzić w interakcje z użytkownikami i odpowiadać na ich pytania. Chatboty to programy komputerowe, które mogą symulować rozmowę z człowiekiem. Można je wykorzystać do obsługi klienta, udzielania odpowiedzi na pytania i rekomendacji produktów. Chatbot może pomóc w zapewnieniu obsługi klienta 24/7 i udzielaniu informacji użytkownikom.

 5. Rekomendacje produktów/usług

  AI może analizować dane dotyczące zakupów i preferencji klientów, co pozwala na udzielanie spersonalizowanych rekomendacji produktów lub usług. Sztuczna inteligencja rekomenduje produkty użytkownikom na podstawie ich zainteresowań i historii zakupów. Może to pomóc zwiększyć sprzedaż i zaangażowanie.

 6. Automatyczne generowanie treści

  Za pomocą zaawansowanych algorytmów SI można generować automatycznie wpisy na bloga, artykuły czy opisy produktów. AI może generować treści na podstawie określonych kryteriów, takich jak temat, długość itd. Może to być przydatne rozwiązanie dla użytkowników, którzy nie mają czasu lub umiejętności pisania własnych treści.

 7. Tłumaczenia automatyczne

  Sztuczną inteligencję można wykorzystać do automatycznych tłumaczeń treści strony na różne języki. Dzięki temu strona staje się bardziej dostępna dla różnych odbiorców na całym świecie.

 8. Rozpoznawanie obrazów

  AI może być wykorzystana do rozpoznawania obrazów na stronie internetowej i dostarczania informacji o nich, takich jak nazwa obiektu, jego opis i kategoria. Integracja rozpoznawania obrazów z AI pozwala na automatyczne etykietowanie i kategoryzację grafik i zdjęć używanych na stronie, co ułatwia zarządzanie mediami.

 9. Rozpoznawanie twarzy

  Sztuczną inteligencję można wykorzystać do rozpoznawania twarzy użytkowników na stronie internetowej. Taka funkcje może być wykorzystana do celów bezpieczeństwa, personalizacji lub reklamy.

 10. Rozpoznawanie mowy

  Zastosowanie SI może być wykorzystane do rozpoznawania zawartości mowy ludzkiej, co ma zastosowanie w różnych branżach lub w e-Commerce.

 11. Analiza danych

  Wykorzystanie SI do analizy danych związanych z użytkownikami strony dotyczących preferencji, nawyków odwiedzania strony, źródeł ruchu. Pozwala to na lepsze zrozumienie odbiorców, a także pomóc zidentyfikować obszary do optymalizacji. Dane te można wykorzystać do poprawy zawartości strony, optymalizacji kampanii marketingowych i podejmowania innych decyzji biznesowych.

 12. Optymalizacja pod kątem SEO

  Sztuczna inteligencja może pomóc w optymalizacji treści pod kątem wyszukiwarek internetowych. AI może być wykorzystana do optymalizacji stron internetowych pod kątem wyszukiwarek, co może pomóc w poprawie widoczności strony i uzyskać lepsze pozycje. Dzięki AI można analizować zawartość strony, strukturę linków i inne czynniki SEO.

 13. Analiza ruchu

  AI można wykorzystać do analizowania ruchu na stronie internetowej w celu identyfikacji wzorców i trendów. Może to pomóc zoptymalizować stronę internetową pod kątem ruchu i zwiększyć wydajność.

 14. Bezpieczeństwo stron internetowych

  Sztuczna inteligencja może być wykorzystana do wykrywania i zapobiegania atakom na strony internetowe. AI może to zrobić, analizując ruch na stronie, skanując kod strony internetowej i monitorując stronę w poszukiwaniu luk w zabezpieczeniach.

To tylko kilka przykładów tego, jak można wykorzystać AI w WordPressie. W miarę rozwoju AI, będziemy widzieć coraz więcej nowych i innowacyjnych sposobów jej wykorzystania w tworzeniu i zarządzaniu stronami internetowymi.

Warto zauważyć, że wykorzystanie sztucznej inteligencji w WordPressie może wymagać odpowiednich wtyczek, integracji z zewnętrznymi narzędziami lub rozbudowanego kodowania. Należy również pamiętać o zapewnieniu ochrony danych i prywatności użytkowników podczas implementacji AI na stronie.


Korzyści z wykorzystanie AI w WordPress

Wykorzystanie sztucznej inteligencji (AI) w WordPress może przynieść wiele korzyści, które mogą usprawnić zarządzanie stroną internetową, zwiększyć zaangażowanie użytkowników i poprawić ogólną jakość użytkowania strony. Oto kilka głównych korzyści z wykorzystania AI w WordPress:

 1. Personalizacja zawartości. AI może analizować dane użytkowników, takie jak preferencje, zachowania na stronie i historię odwiedzin, aby dostarczać spersonalizowaną treść. Dzięki temu użytkownicy otrzymują treści, które są dla nich bardziej interesujące, co prowadzi do lepszego zaangażowania i zwiększenia czasu spędzonego na stronie.
 2. Automatyzacja. Wykorzystanie AI może pomóc w automatyzacji wielu zadań na stronie, takich jak moderowanie komentarzy, odpowiadanie na proste zapytania, harmonogramowanie treści i wiele innych. Dzięki temu administrator strony mogą zaoszczędzić czas i wysiłek.
 3. Personalizowane rekomendacje. AI może analizować zachowanie użytkowników na stronie i rekomendować im treści, produkty lub usługi, które mogą ich zainteresować. W ten sposób można zwiększyć konwersje i sprzedaż.
 4. Usprawnienie obsługi klienta. Dzięki wykorzystaniu chatbotów z AI, można zapewnić szybką i efektywną obsługę klienta, odpowiadając na proste pytania i pomagając rozwiązać problemy 24/7.
 5. Optymalizacja SEO. AI może pomóc w analizie słów kluczowych, wykrywaniu trendów i optymalizacji treści pod kątem wyszukiwarek. Dzięki temu strona może zyskać wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania.
 6. Lepsza analiza danych. AI może pomóc w analizie dużej ilości danych, dostarczając cenne wskazówki dotyczące zachowań użytkowników, trendów na stronie, efektywności kampanii marketingowych i innych istotnych informacji.
 7. Automatyczne tłumaczenia. Wykorzystanie AI w tłumaczeniach może ułatwić tworzenie wersji wielojęzycznych strony, co pozwala dotrzeć do szerszego międzynarodowego audytorium.
 8. Analiza bezpieczeństwa. AI może pomóc w wykrywaniu i reagowaniu na potencjalne zagrożenia dla bezpieczeństwa strony, w tym ataki DDoS, próby włamań itp.

Wprowadzenie sztucznej inteligencji do WordPress może przynieść znaczne korzyści dla zarówno administratorów, jak i użytkowników strony, poprawiając ogólną jakość i doświadczenie korzystania z niej.


Jak połączyć WordPress ze sztuczną inteligencją?

Połączenie WordPress ze sztuczną inteligencją może przynieść wiele interesujących i użytecznych funkcji. AI może pomóc Ci stworzyć bardziej zaawansowaną i angażującą stronę internetową. Może również pomóc automatyzować zadania, poprawić wydajność i zwiększyć sprzedaż.

Istnieje wiele sposobów na połączenie WordPressa z sztuczną inteligencją. Oto kilka przykładów:

Wykorzystanie wtyczek opartych na AI
Istnieje wiele wtyczek WordPressa, które umożliwiają korzystanie z funkcji opartych na AI, takich jak chatboty, rekomendacje produktów i analiza ruchu.

Dodanie wtyczki do WordPressa: Istnieją wtyczki, które umożliwiają łatwe połączenie WordPressa z narzędziami sztucznej inteligencji. Takie wtyczki mogą umożliwiać analizę tekstu, generowanie rekomendacji dla użytkowników, automatyczne tłumaczenie treści na inne języki za pomocą systemów NLP (Natural Language Processing) czy nawet rozpoznawanie mowy.

Budowa własnych funkcji opartych na AI
Jeśli masz umiejętności programistyczne, możesz zbudować własne funkcje oparte na AI dla swojej strony WordPress. Jest wiele dostępnych bibliotek i frameworków, które ułatwiają rozpoczęcie pracy.

Wykorzystanie zewnętrznych usług opartych na AI
Istnieje wiele usług opartych na AI, które można wykorzystać do rozszerzenia funkcjonalności Twojej strony WordPress, takich jak rozpoznawanie twarzy, tłumaczenie języków i analiza sentimentu.

Integracja z narzędziami sztucznej inteligencji poprzez API
Możesz użyć dostępnych API, które oferują różnorodne funkcje AI, i zintegrować je z WordPressem. Na przykład, można użyć API do rozpoznawania obrazów, aby automatycznie generować opisy dla zdjęć, lub API do analizy sentymentu, aby monitorować opinie użytkowników na stronie.

W celu połączenia WordPressa ze sztuczną inteligencją, musisz zidentyfikować odpowiednie narzędzia, wtyczki lub API, które najlepiej pasują do Twoich potrzeb. Upewnij się, że rozumiesz, jakie dane będą przetwarzane przez narzędzia AI i zadbaj o odpowiednie zabezpieczenia i prywatność użytkowników, zwłaszcza jeśli korzystasz z usług zewnętrznych dostawców.


WordPress wtyczki AI

Wtyczki WordPress z AI (sztuczną inteligencją) oferują różnorodne funkcje, które wykorzystują zaawansowane algorytmy i technologie do ulepszania doświadczenia użytkowników, optymalizacji treści, automatyzacji procesów i wielu innych zastosowań.

Istnieje wiele wtyczek WordPress z AI, które mogą pomóc Ci w różnych zadaniach. Oto kilka popularnych wtyczek WordPress ze sztuczną inteligencją:

 1. Chatbots: Wtyczki do tworzenia interaktywnych chatbotów, które pozwalają na automatyczne odpowiadanie na pytania użytkowników, udzielanie pomocy, generowanie leadów i dostarczanie spersonalizowanych rekomendacji.
 2. Odpowiedzi na pytania odwiedzających: Wtyczki te mogą odpowiedzieć na pytania odwiedzających, korzystając z kombinacji AI i ludzkiej wiedzy. Może to pomóc w zapewnieniu lepszej obsługi klienta i poprawieniu ogólnego wrażenia użytkownika na stronie.
 3. Personalizacja strony: Wtyczki te mogą pomóc Ci spersonalizować Twoją stronę dla odwiedzających, sugerując treści, które są istotne dla ich zainteresowań. Może to pomóc w utrzymaniu zaangażowania odwiedzających i ich powrotu po więcej.
 4. Personalizacja treści: Wtyczki AI analizują zachowanie użytkowników na stronie i dostosowują treści, aby lepiej odpowiadały indywidualnym preferencjom.
 5. Automatyczne tłumaczenia: Wtyczki, które wykorzystują AI do automatycznego tłumaczenia treści na różne języki, co ułatwia dostęp do strony dla globalnej publiczności.
 6. Automatyczne generowanie treści: Wtyczki te mogą generować treści na podstawie słów kluczowych i tematów. Może to być świetny sposób na tworzenie wysokiej jakości treści, automatyczne tworzenie artykułów, wpisów na blogu czy opisów produktów.
 7. Rozpoznawanie obrazów: Wtyczki AI mogą analizować zawartość obrazów na stronie i przypisywać odpowiednie tagi lub kategorie.
 8. Optymalizacja SEO: Wtyczki wykorzystujące sztuczną inteligencję do analizy i optymalizacji treści mogą pomóc Ci zoptymalizować Twoją stronę pod kątem wyszukiwarek, sugerując słowa kluczowe i frazy, które należy użyć w treści. Może to pomóc Twojej stronie uzyskać wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania, co może skutkować większą liczbą odwiedzających.
 9. Analiza danych: Wtyczki AI pomagają w analizie danych związanych z użytkownikami strony, dostarczając cennych wskazówek dotyczących preferencji i nawyków użytkowników.
 10. Automatyzacja procesów: Wtyczki, które automatyzują różne procesy na stronie, takie jak moderacja komentarzy, planowanie publikacji czy optymalizacja treści pod względem wydajności.
 11. Rekomendacje produktów/usług: Wtyczki AI analizują dane zakupów użytkowników i udzielają spersonalizowanych rekomendacji produktów lub usług.

Przykładów popularnych wtyczek WordPress z AI:

Wtyczka AI Content: Ta wtyczka wykorzystuje AI do generowania treści na podstawie słów kluczowych i fraz. Może to być przydatne dla właścicieli strony, którzy chcą tworzyć nowe treści, ale nie mają czasu lub umiejętności, aby to zrobić samodzielnie.

Wtyczki AI SEO. Wtyczki ta wykorzystujące sztuczną inteligencję do optymalizacji strony pod kątem wyszukiwarek: 

 • WordLift AI WordPress plugin – rozszerzenie, które wykorzystuje AI do poprawienia SEO strony internetowej poprzez dodawanie linków do zewnętrznych źródeł.
 • Rank Math Content AI – wtyczka, która wykorzystuje AI do generowania treści przyjaznych SEO.

Wtyczki AI Chatbot. Wtyczki te pozwalają utworzyć chatbota, który wykorzystując AI może wchodzić w interakcje z użytkownikami z odwiedzającymi Twoją stronę i odpowiadać na ich pytania:

 • Wtyczka LiveChat z AI Chatbot – wtyczka łączy w sobie tradycyjny czat na żywo z funkcjonalnością chatbota AI, umożliwiając natychmiastowe reakcje na pytania użytkowników, nawet gdy nie ma dostępnych operatorów czatu.

Jetpack AI Assistant: Wtyczka ta wykorzystuje sztuczną inteligencję (AI) do pomocy w tworzeniu, zarządzaniu i optymalizowaniu strony. Może pomóc w następujących zadaniach:

 1. Generowanie treści
 2. Optymalizacja SEO
 3. Personalizacja strony
 4. Odpowiadanie na pytania odwiedzających

WordPress AI Content Writer: Wtyczka ta wykorzystuje sztuczną inteligencję do generowania treści na podstawie słów kluczowych i tematów.

WordPress AI Personalization: Wtyczka ta wykorzystuje sztuczną inteligencję do personalizacji Twojej strony dla odwiedzających.

Warto pamiętać, że wybór odpowiedniej wtyczki z AI zależy od konkretnych potrzeb i celów Twojej strony. Przed instalacją wtyczki zaleca się przeczytanie recenzji, sprawdzenie liczby aktywnych instalacji, zgodności z aktualną wersją WordPressa oraz wsparcia technicznego, aby upewnić się, że wtyczka spełnia Twoje wymagania.

Przed wyborem wtyczki WordPress z AI należy rozważyć swoje potrzeby i wymagania. Jeśli nie masz pewności, która wtyczka jest dla Ciebie odpowiednia, możesz skonsultować się z ekspertem WordPress.


WordPress Jetpack AI Assistant

Jetpack AI Assistant to wtyczka WordPress, która wykorzystuje sztuczną inteligencję (AI) do pomocy w tworzeniu, zarządzaniu i optymalizowaniu strony internetowej.

Oto niektóre z funkcji Jetpack AI Assistant, które mogą pomóc w następujących zadaniach:

 • Generowanie treści: Asystent AI może generować treści dla Twojej strony na podstawie słów kluczowych i pomysłów na tematy. Jest to świetny sposób na zaoszczędzenie czasu i tworzenie wysokiej jakości treści, które są istotne dla Twojej publiczności.
 • Optymalizacja SEO: Asystent AI może pomóc w optymalizacji strony pod kątem wyszukiwarek, sugerując słowa kluczowe i frazy, które należy użyć w treści. Może to pomóc stronie uzyskać wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania, co może skutkować większą liczbą odwiedzających.
 • Personalizacja strony dla odwiedzających: Asystent AI może pomóc w personalizacji strony dla odwiedzających, sugerując treści, które są istotne dla ich zainteresowań. Może to pomóc w utrzymaniu zaangażowania odwiedzających i ich powrotu po więcej.
 • Odpowiadanie na pytania odwiedzających: Asystent AI może odpowiadać na pytania odwiedzających, korzystając z kombinacji AI i ludzkiej wiedzy. Może to pomóc w zapewnieniu lepszej obsługi klienta i poprawieniu ogólnego wrażenia użytkownika na stronie.

Jetpack AI Assistant jest nadal w fazie rozwoju, ale ma potencjał, aby stać się potężnym narzędziem do poprawy Twojej strony WordPress. Jeśli szukasz sposobu na zaoszczędzenie czasu, tworzenie wysokiej jakości treści i poprawę rankingu strony w wynikach wyszukiwania, to Jetpack AI Assistant jest wart rozważenia.

Jetpack AI Assistant jest dostępny jako premium feature of Jetpack. Możesz zarejestrować się w bezpłatnym trialu Jetpack, aby wypróbować Asystenta AI.

› Zobacz: Jetpack AI AssistantDlaczego warto wybrać WordPress?

Strona internetowa na WordPressie to przede wszystkim innowacyjność i prostota. WordPress jest nowoczesną platformą do tworzenia stron internetowych koncentrującą się na estetyce, zgodności z internetowymi standardami i użyteczności. To idealne rozwiązanie dla strony dla firm, blogi, sklepy internetowe – intuicyjnego i przyjaznego dla właściciela strony systemu CMS (system zarządzania treścią).

CMS (z języka angielskiego Content Managment System – system zarządzania treścią) to program służący do tworzenia i zarządzania treścią strony internetowej. Panel CMS pozwala stworzyć i edytować stronę www, bez potrzeby dużej wiedzy technicznej. Najpopularniejszym systemem do tworzenia i zarządzania stroną jest oczywiście WordPress. Ma on rozległą, aktywną społeczność na całym świecie, która tworzy wiele przydatnych wtyczek, pozwalających rozszerzyć funkcjonalność Twojej strony.

cms co to jest system zarządzania treścią

CMS co to jest?

Poznaj systemy zarządzania treścią, ich rodzaje oraz najważniejsze oraz najważniejsze platformy open-source: WordPress, Joomla, Drupal. Czytaj poradnik o CMS …


WordPress to platforma do tworzenia stron internetowych, którą cechuje ciągły rozwój technologicznych możliwości. Dzięki zaangażowaniu społeczności skupionej wokół WP powstają nowe dodatki, wtyczki, motywy. Stosunkowo krótki czas realizacji projektów opartych na tej platformie sprawia, że stanowi ona idealne rozwiązanie dla osób poszukujących multifunkcjonalnych, wielozadaniowych narzędzi do budowy strony internetowej i bezproblemowego zarządzania stroną, którą będzie można modyfikować w przyszłości.

Główną zaletą WordPressa jest jego powszechność. WordPress powstał jako system dla blogerów i do dziś jest najchętniej wykorzystywaną przez internautów platformą do publikacji prywatnych zapisków. Niezwykła prostota i elastyczność CMS-a WordPressa sprawiła, że stał się liderem na świecie wśród tego typu systemów. Ponad 30% najważniejszych stron intenetowych w światowych rankingach jest stworzona w WordPressie.

Motywy odpowiadające za wygląd strony internetowej na WordPressie znane są ze swojej dbałości o estetykę strony, sposobie prezentacji treści i nieskomplikowanym sposobie dalszego zarządzania stroną. Nasze realizacje, stosują zawsze niestandardowe szablony i rozwiązania.

Aplikacja mobilna WordPress

WordPress + WooCommerce

WordPress dzięki wtyczce WooCommerce jest najpopularniejszym rozwiązaniem e-Commerce na świecie. Ze swoją elastycznością i dostępem do setek darmowych i płatnych rozszerzeń, WooCommerce zasila teraz 30% wszystkich sklepów internetowych — więcej niż jakiekolwiek inne platformy. To również ważny gracz na polskim rynku.

Główną zaletą tworzenia sklepu internetowego na WordPressie + WooCommerce jest jego prostota i intuicyjność. Nawet nowi użytkownicy Internetu, szybko opanują podstawy obsługi sklepu internetowego, dlatego też wszystkie nasze strony internetowe opieramy na tej platformie. Dzięki zastosowaniu WordPressa jesteś w stanie samodzielnie edytować, dodawać nowe produkty i treści w Twoim sklepie internetowym.

jaki sklep internetowy wybrac - platforma woocommerce wordpress

WooCommmerce to wtyczka (plugin) e-commerce zbudowana w celu bezproblemowej integracji z WordPress. Jej głównym zadaniem jest przekształcenie strony opartej o WordPress w sklep internetowy. Wtyczka dostępna jest w polskiej wersji językowej, a sam mechanizm jej działania i obsługa jest stosunkowo prosta. W panelu WordPress możesz wprowadzać produkty, definiować ich parametry jak opisy, zdjęcia, cenę, stan magazynowy, a osoby przeglądające Twój sklep zyskają funkcjonalność koszyka i będą mogły zamówić w szybki i wygodny sposób oferowane produkty.

Co to jest WooCommerce?

Wtyczka WooCommerce pozwala na stworzenie pełnoprawnego sklepu internetowego w oparciu o WordPressa. Z jej wykorzystaniem tworzone są nie tylko proste sklepy, stanowiące dodatek do istniejącej już strony WordPress, ale również duże, samodzielnie sklepy internetowe, które dają pełną kontrolę zarówno właścicielom sklepów, jak i dogodność zakupów dla użytkownika.

woocommerce co to jest
Co to jest WooCommerce?
Co to jest WooCommerce i dlaczego WooCommerce jest stworzony dla Twojego sklepu internetowego? WooCommerce to narzędzie, które używasz, jeśli chcesz prowadzić e-sklep.
Przeczytasz o: Co to jest WooCommerce, dlaczego warto wybrać sklep WordPressa. Jak założyć sklep WooCommerce i ile to kosztuje.
Sklep WooCommerce wady i zalety
Sklep WooCommerce wady i zalety
WooCommerce jest wtyczką sklepową stworzoną specjalnie w celu bezproblemowej integracji z WordPress, która jest najpopularniejszą platformą e-commerce na świecie.
Przeczytasz o: WooCommerce wady i zalety, WooCommerce po polsku.

Jaka strona internetowa na CMS WordPress?

Możesz stworzyć niemal każdy rodzaj strony internetowej na WordPressie. Ta jedna platforma ma na prawdę wiele możliwości. WordPressa możesz wykorzystać do tworzenia stron internetowych typu blog, strona firmowa, sklep itd.

Jakiego typu strony internetowe można stworzyć dzięki platformie WordPress:

 1. Blog WordPress
 2. Strony firmowe
 3. Portfolio
 4. E-commerce
 5. Kursy e-learning
 6. System zamówień online dla restauracji
 7. Systemy rezerwacji
 8. Portale społecznościowe i fora
 9. Portale ogłoszeniowe
 10. Serwisy premium
szablony wordpress motywy

Strony WordPress przykłady

Zastanawiasz się jak wyglądają strony oparte o WordPress? Strona internetowa na WordPressie to coraz częściej wybierana opcja zarówno przez osoby, które chcą prowadzić bloga, jak i firmy potrzebujące swojej wizytówki internetowej lub rozbudowanej strony premium. Skąd taka popularność WordPressa? Związana jest ona z dostępnością tego systemu oraz z łatwością jego obsługi i możliwościami szybkiej rozbudowy o dodatkowe funkcjonalności. WordPress to najpopularniejszy CMS do stron internetowych na świecie. Jest on prosty w obsłudze i nie wymaga specjalistycznej wiedzy.

Tworzenie stron na WordPressie jest bardzo popularne wśród agencji interaktywnych, ponieważ WordPress jest napisany czystym kodem i programiści nie mają większych problemów z jego obsługą, stąd też jego popularność. Projektujemy strony internetowe WordPress, sklepy internetowe WooCommerce, pozycjonujemy w Google, dbamy o media społecznościowe. Tworzymy kompleksowe kreacje, projekty graficzne i identyfikacje wizualne. Poznaj przykłady stron WordPress zrealizowanych w naszej agencji interaktywnej.


Wtyczki WordPress (plugins)

Wtyczki WordPress spowodowały, że jest to najpopularniejszych system CMS na świecie.  Wtyczki to rozszerzeniami do WordPressa, które umożliwiają dodanie do strony nowych funkcji. Najważniejszą zaletą wtyczek jest prostota dodania oraz łatwość w obsłudze. Użytkownicy, którzy nie mają umiejętności technicznych, w większości przypadków poradzą sobie z ich użyciem i wdrożeniem na stronę dzięki ich intuicyjności oraz licznym tutorialom.

Architektura WordPress pozwala użytkownikom rozszerzyć funkcjonalność strony internetowej, sklepu lub bloga. Platforma WordPress ma ponad 50 000 dostępnych wtyczek, z których każda oferuje niestandardowe funkcje umożliwiające użytkownikom dostosowanie strony do ich konkretnych potrzeb.

Co to jest wtyczka WordPress?
Wtyczki WordPress (plugins) to rodzaj aplikacji internetowych, które umożliwiają dodanie funkcje i działają w środowisku WordPress. Wtyczki mogą rozszerzać funkcjonalność systemu WordPress i zmieniać standardowe działanie tego systemu CMS, optymalizować jego działanie lub automatyzować wykonywanie niektórych prac, bez udziału programisty.

Wtyczki mają bardzo duże możliwości, ale w skrajnych przypadkach mogą być niebezpieczne. Pobieraj wtyczki tylko z pewnych źródeł oraz pamiętaj, że nie wszystkie dostępne wtyczki są zawsze na bieżąco aktualizowane i w rezultacie mogą nie działać poprawnie, mogą w ogóle nie działać lub mogą popsuć stronę.

Wtyczki WordPress mogą być darmowe lub płatne a wiele z nich można pobrać bezpośrednio po zalogowaniu w panelu WordPress w zakładce Wtyczki, lub z oficjalnego katalogu rozszerzeń na stronie WordPress.org. Niektórzy twórcy wtyczek oferują je do pobrania za pośrednictwem własnych stron internetowych.

Jak wybrać odpowiednią wtyczkę do WordPressa?
Wybranie odpowiedniej wtyczki to często proces, przy którym trzeba zwrócić uwagę na kilka elementów. Warto zapoznać się z ocenę wtyczki przez innych użytkowników, które wystawiane są na stronie wtyczki w repozytorium WordPress. Mogą być opinie w formie komentarza lub gwiazdek. Jeżeli masz znajomych, którzy zajmują się WordPressem, zapytaj ich, jaką wtyczkę rekomendują. Możesz zasięgnąć również opinie na grupach branżowych na Facebooku lub na stronach poświęconych WordPressowi i przeczytać dokładną informację na temat działania danej wtyczki. Korzystanie z popularnych wtyczek zazwyczaj powoduje mniej problemów i konfliktów kompatybilności.

Jak zainstalować wtyczkę do WordPress?
Instalowanie wtyczek w systemie WordPress nie jest niezbędne. Dodanie zbyt dużej ilości wtyczek może z czasem doprowadzić do spowolnienia działania systemu, nawet jeżeli wtyczki nie są pozornie używane. Dlatego decydując się na tworzenie strony, sklepu, bloga, warto wybierać tylko najlepsze, sprawdzone, a zarazem potrzebne nam dodatki.

Wtyczki WordPress instalowane są z poziomu panelu administratora systemu w zakładce Wtyczki. W zakładce Wtyczki znajdziesz listę dodanych na stronie wtyczek z możliwością ich aktualizacji oraz opcję uruchomienia automatycznego updateu od wersji używanego WordPressa. Wtyczki to sekcja pozwalająca rozszerzyć funkcjonalność WordPress. Możesz dodać nowe wtyczki, wyszukując je w puli dostępnych w repozytorium WordPress lub przesłać wtyczkę premium pobraną na Twój komputer.

Wtyczki WordPress

Co to są wtyczki WordPress?

Chcesz stworzyć stronę WordPress? Poznaj wtyczki WordPress i przeczytaj nasz poradnik jak znaleźć najlepsze wtyczki WordPress…


Pozycjonowanie WordPress i SEO

Jak już wspomnieliśmy WordPress jest przyjazny pozycjonowaniu organicznemu SEO. Decydując się na WordPress możesz wykonać większość czynności pozycjonowania samodzielnie. Mając podstawową wiedzę na temat dobrych praktyk SEO można samodzielnie doprowadzić do tego, że Twoja strona będzie przyjazna dla wyszukiwarek. Wprowadzenie zmian pod kątem SEO zalecanych przez Google, tworzenie i pisanie nowych treści wymaga żmudnej, długookresowej pracy. Jeśli nie możesz poświęcić na to czasu osiągnięcie oczekiwanych wyników może być niemożliwe. Pamiętaj, że rezultaty działań SEO będą widoczne dopiero po dłuższym czasie.

Pozycjonowanie WordPress poradnik

Jeśli planujesz uruchomienie nowej strony WordPress lub wprowadzić zmiany w już istniejącej, to dobry moment zainteresowanie się SEO.


Jeżeli uważasz, że nie poradzisz sobie z optymalizacją i pozycjonowaniem, możesz potrzebować dodatkowej pomocy eksperta od SEO. Dobry pozycjoner może także pomóc ulepszyć istniejącą stronę, zoptymalizować, a nawet doradzić Tobie odpowiednie kroki jak pozycjonować stronę samemu. Razem z ekspertem SEO możesz tak od podstaw przygotować stronę WordPress, by była przyjazna dla wyszukiwarek. Pamiętaj, zatrudnienie nieodpowiedniej osoby do pozycjonowania organicznego strony WordPress jest po prostu stratą czasu i środków. Zatem jak wybrać eksperta SEO i na co zwrócić szczególną uwagę przed i podczas współpracy z agencją SEO czytaj w naszym tekście – SEO co to jest?


Agencja WordPress – The New Look

Dynamika i duża konkurencja w internecie wymaga tworzenia nowoczesnych i responsywnych stron internetowych. Tworzenie stron www to dynamiczna dziedzina, w której jakość wykonania projektu i wdrożenia nigdy nie były tak kluczowe dla sukcesu Twojej firmy lub marki. Dlatego proces tworzenia stron internetowych, projektowanie grafiki, funkcjonalności nabiera nowego znaczenia.

Stworzenie profesjonalnej stron internetowych to złożony proces wymagający wiedzy i umiejętności projektowania nowoczesnych stron internetowych dopasowanych do potrzeb Klientów. Szukasz doświadczonej agencji do stworzenia strony internetowej?

Tworzymy strony internetowe przyjazne i dostosowane do potrzeb Twoich klientów, zapadające w ich pamięć. Oferujemy kompleksowe tworzenie stron internetowych od projektu, przez optymalizację treści, wdrożenia po pozycjonowanie w Google. Jako agencja interaktywna tworzymy strony internetowe dla urządzeń mobilnych i Google w oparciu o platformę WordPress. Wyróżniamy firmy i marki na tle konkurencji przez unikatowy projekt strony internetowej i dbanie o pozycję strony w Google.

Jak krok po kroku tworzymy strony internetowe?

 1. Planowanie – kontaktujemy się z Tobą, przeprowadzamy wywiad, aby dobrze poznać cele, potrzeby oraz ustalić priorytety projektu.
 2. Projektowanie – na podstawie określonych celów i zebranych wytycznych tworzymy projekt graficzny oraz funkcjonalny Twojej strony internetowej.
 3. Programowanie – nasi webdesignerzy i developerzy wdrażają funkcje, grafikę i treści mając na uwadze, aby strona wyświetlała się dobrze na każdym urządzeniu.
 4. Testowanie – na tym etap z Twoją pomocą upewniamy się, że strona internetowa spełnia wysokie wymagania, które sobie wyznaczyliśmy.
 5. Akceptacja – przed ostateczną publikacją strony w sieci wdrażamy ostatnie poprawki oraz przekazujemy Ci ostateczny projekt do akceptacji.
 6. Wdrożenie – gotowy projekt zostaje przeniesiony na tzw. produkcję i Twoja strona internetowa jest widoczna dla użytkowników.

Agencja interaktywna

Chcesz założyć lub rozwijać stronę internetową? Jesteśmy specjalistami nowych mediów. Tworzymy strony internetowe WordPress, optymalizujemy konwersję, tworzymy spójne strategie marketingowe. Generujmy efekty w internecie! Skontaktuj się z ekspertami branży.


WordPress najczęstsze pytania [FAQ]

Co to jest WordPress?

WordPress to bezpłatny systemem CMS wydawany na licencji GNU, co oznacza, że możesz go pobierać, edytować, personalizować, używać, a nawet sprzedawać. To przyczyniło się do ogromnego sukcesu WordPressa. Na platformie CMS WordPress możesz stworzyć każdy rodzaj strony lub sklepu internetowego. WordPress jest przede wszystkim znany ze swojej prostoty, intuicyjności oraz wtyczek, dzięki którym możesz go zmieniać, rozszerzać i dodawać nowe funkcje do strony internetowej lub e-sklepu.

Czy WordPress jest darmowy?

WordPress jest bezpłatnym systemem CMS. Możesz go w każdej chwili pobrać, zainstalować, edytować. To przyczyniło się do ogromnego sukcesu WordPress. Oprogramowanie CMS WordPress jest wydawane na licencji GNU (General Public Licence), co oznacza, że możesz go pobierać, edytować, personalizować, używać, a nawet sprzedawać. Ten model oprogramowania znany jest jako open-source.

Jednak aby strona WordPress działał i była widoczna w internecie, potrzebujesz dodatkowych usług, które zapewnią Ci utrzymanie strony. Są nimi m.in. domena, hosting oraz certyfikat SSL.

Czy WordPress jest bezpieczny?

Prawdopodobnie zastanawiasz się, czy WordPress jest bezpieczny? W przeważającej części tak. WordPress ma dla niektórych złą reputację za podatność na luki w zabezpieczeniach i twierdzą oni, że jest to z natury niebezpieczna platforma. Najczęściej wynika to jednak z faktu, że użytkownicy WordPressa nie przestrzegają sprawdzonych w praktyk bezpieczeństwa – Kodeks bezpieczeństwa WordPress

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo WordPressa, istnieje wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby tak zabezpieczyć stronę, aby hakerzy i luki w zabezpieczeniach nie wpłynęły na Twoją stronę, sklep lub bloga. Szczególnym nararzeniem na niebzpieczeństwo jest korzystanie z przestarzałego oprogramowania WordPress, niewiadomego pochodzenia wtyczek, nieumiejętna administrowania systemem, złe zarządzania danymi uwierzytelniającymi, braku niezbędnej wiedzy na temat sieci i bezpieczeństwa wśród użytkowników WordPressa.


Podsumowanie

WordPress jest liderem wśród systemów zarządzania treścią. Jego ogromna popularność wynika z łatwości obsługi, wysokiego poziomu personalizacji oraz skuteczności opcji SEO. Obecnie ponad 40% wszystkich stron internetowych jest zbudowanych w oparciu o WordPress.

W związku ze swoją popularnością WordPress to ważne pole rozwoju sztuczna inteligencja. AI) może być wykorzystana w WordPressie, aby ułatwić użytkownikom tworzenie i zarządzanie stronami internetowymi. Istnieje wiele różnych narzędzi i wtyczek opartych na AI, które mogą pomóc w zadaniach takich jak generowanie treści, optymalizacja SEO, analiza danych, automatyzacja zadań, a nawet bezpieczeństwo.

AI może również pomóc w dostosowywaniu stron internetowych do indywidualnych potrzeb użytkowników. Na przykład, AI może być wykorzystana do personalizacji zawartości, zalecanych produktów lub usług, lub wyświetlanych reklam. Ogólnie rzecz biorąc, AI ma szeroki potencjał, aby ułatwić użytkownikom WordPressa tworzenie i zarządzanie stronami internetowymi.

Mam nadzieję, że teraz rozumiesz, jak potężnym narzędziem może być strona internetowa na WordPressie połączona ze sztuczną inteligencją. Ponieważ AI jest stale rozwijana, można się spodziewać, że w przyszłości będzie jeszcze więcej narzędzi i wtyczek opartych na AI, które pomogą użytkownikom WordPressa. Tworzenie takich stron przy użyciu AI jest znacznie prostsze i mniej czasochłonne. Platforma posiada również wiele innych rozwiązań, które sprawiły, że jest najchętniej wybieraną platformą do tworzenia stron internetowych. Poznaj WordPressa – czytaj więcej na WordPress Polska!

Wykorzystaj sztuczną inteligencję do rozwoju Twojej nowej strony WordPress. Jeśli zależy Ci na szybkiej realizacji nowoczesnej, atrakcyjnej wizualnie strony internetowej, którą po wykonaniu będziesz mógł sam zarządzać – zapytaj nas o WordPress.

Przywitaj WordPressa już dziś!


Czytaj również o WordPress:

Platforma WordPress

Potrzebujesz wsparcia przy założeniu strony, sklepu WordPress lub instalacji i konfiguracji WordPressa. Czytaj więcej o naszych usługach...

4.9/5 - (141 votes)
Kontakt przez messenger