Strona internetowa WordPress

Przywitaj WordPressa!

WordPress jest tym, czego używasz, kiedy chcesz pracować i edytować stronę zamiast z nią walczyć.

Główną jego zaletą jest prostota i intuicyjność. Nawet nowi użytkownicy internetu, którzy dopiero raczkują w tym temacie, szybko opanują podstawy jego obsługi. Dlatego też wszystkie nasze strony internetowe opieramy na Wodpressie.

Strona internetowa WordPress

WordPress jest bezpłatnym oprogramowaniem, którego używa się do tworzenia profesjonalnych stron informacyjnych, blogów i witryn o dowolnym przeznaczeniu. WordPress + WooCommerce to również wspaniała platforma dla sklepu internetowego, która obecnie posiada największy udział w rynku e- Commerce na świecie (25%).

 


Strona internetowa WordPress

Łatwość w użyciu
WordPress jest łatwy w obsłudze i dzięki temu zyskał swoją sławę. W przeciwieństwie do np. Drupal czy Joomla, WordPress nie wymaga znajomości PHP czy HTML. WordPress ma preinstalowania funkcje wtyczek i szablonów, która instaluje je w bardzo prosty sposób. Wybierasz odpowiednią wtyczkę lub szablon i klikasz aby go zainstalować.

Społeczność WordPress
WordPress posiada duża społeczność użytkowników zarówno w Polsce jak i na całym świecie, którzy udzielają się bezpłatnego wsparcia na pisząc na blogach, na forum dyskusyjnym, czy w grupach na Facebook’u. WordPress ma przede wszystkim ogromną społeczności internetowych w języku angielski, ale również silne wsparcie w języku polskim.

Wtyczki (plugins)
Wordpress posiada kilkanaście tysięcy darmowych wtyczek dostępnych na swojej stronie domowej tzw. repozytorium oraz płatnych wtyczek ze wsparciem twórców. Dzięki wtyczkom WordPress jest CMSem w zasadzie o nie ograniczonych możliwościach.

Skórki
Skórki nazywane też szablonami odpowiadają za wygląd Twojej strony. W internecie znajdziesz darmowe i płatne szablony odpowiadające stronom o różnych tematykach. Płatne skórki (szablony) posiadają specjalne wsparcie oraz bezpłatne aktualizacje.

Intuicyjne zarządzanie
WordPress posiada rozbudowane możliwości edycji tekstów, zarządzania menu itd. Za pomocą wtyczek można w prosty sposób dodać nowe funkcjonalności.

Sklep WordPress
Sklep internetowy WordPress jest rozwiązaniem idealnym dla Ciebie jeśli poza stroną z systemem zarządzania treścią WordPress chcesz mieć także sklep internetowy. WordPress pozwala na administrowanie stroną i sklepem za pomocą jednego panelu.

WooCommerce jest wtyczką sklepową stworzoną specjalnie do stworzenia Sklepu WordPress. Dzięki temu zyskasz e-sklep internetowy zintegrowany z Twoją stroną internetową


Wady WordPress’a 🙁
Strona internetowa WordPress jak każdy inny produkt posiada również wady:

Podstawy kodowania
Modyfikacja wyglądu strony wymaga podstaw znajomość CSS i HTML, a pewne modyfikacja struktury lub wyglądu strony wymagają nawet znajomości PHP.

Wydajność
Niestety wtyczki, a szczególnie zbyt duża ich ilość wpływają niekorzystnie na wydajność strony opartej o WordPress.

Wtyczki
Wybór właściwej wtyczki wymaga często pewnej wiedzy i doświadczenia. Pewna funkcjonalność może być dodana przez wtyczki różnych autorów, a wybór tej właściwej wymaga testów.

Bezpieczeństwo
WordPress jako najbardziej popularny silnik do tworzenia stron jest równie chętnie atakowany w Internecie, dlatego ważną praktyką jest: robienie aktualizacji (WordPress’a, wtyczek, skórki) i kopi zapasowych strony (back-up).