Chcesz przenieść biznes do internetu? Wyceń: Strona www | e-Sklep | B2B |SEO/SEM | Administracja | napisz: studio@thenewlook.pl

Sklep Shopify poradnik

Sklep Shopify w Polsce

Na globalnym rynku e-Commerce konkuruje wiele platform dla sklepów internetowych. Jednym z największych graczy jest Shopify, czy warto wybrać takie rozwiązanie?

Przeszukując internet w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, jaką platformę wybrać na sklep internetowy spotkasz różne, często sprzecznymi opiniami mówiącymi na temat najlepszego rozwiązania dla e-Commerce. Wybór odpowiedniej platformy dla sklepu internetowego to niezwykle trudne i złożone zagadnienie.

Szukając rozwiązanie dla siebie, na pewno spotkasz informacje na temat platformy Shopify. W tym tekście przyjrzymy się bliżej platformie Shopify. Będziesz mógł dowiedzieć się, czym jest Shopify, jakie są jego najważniejsze wady i zalety. Ponadto dowiesz się, jakie są ciekawe, alternatywne rozwiązania dla Shopify, które warto rozważyć?

Shopify to kanadyjska platforma e-commerce, na której oparte są miliony małych, średnich sklep internetowy oraz dużych sklepów e-Commerce na całym świecie. Platforma Shopify zyskuje również coraz większą popularność w Polsce.

Shopify to platforma e-commerce, która umożliwia użytkownikom łatwe i szybkie tworzenie sklepów internetowych. Sklepy oparte na Shopify charakteryzują się wysokim poziomie UX i dostosowana do światowych trendów e-Commerce.

W ramach platformy Shopify użytkownicy mogą zarządzać swoimi produktami, zamówieniami, płatnościami i wysyłką, a także korzystać z różnorodnych funkcjonalności, takich jak integracja z narzędziami marketingowymi, analiza danych i generowanie raportów.

Shopify to rozwiązanie bardzo wszechstronne, dające odpowiednie rozwiązania dla każdej wielkości biznesu e-Commerce. Platforma oferuje wiele różnych planów, które odpowiadają potrzebom zarówno początkujących, jak i bardziej zaawansowanych użytkowników. W tym artykule dowiesz się, co to jest i jak działa Shopify oraz jak zacząć biznes z Shopify i dlaczego warto zainteresować się tym rozwiązaniem.


Platformy e-Commerce

Sklep internetowy działa w oparciu o oprogramowanie, które zarządza produktami, stanami magazynowymi, obsługuje cały proces zakupowy od przyjęcia zamówienia, płatności, po wysyłkę. Oprogramowanie sklepu internetowego zapewnia ponadto bezpieczeństwo danych, dostarcza narzędzia do marketingu i wiele innych funkcji sklepu. Takie oprogramowanie nazywamy popularnie systemem sklepu lub Platforma e-Commerce. Platforma e-Commerce to serce sklepu i jest najważniejszą inwestycją dla Twojego sklepu internetowego.

Rodzaje platform e-Commerce

Powstanie różnego rodzaju platform e-Commerce jest odpowiedzią na odmienne zapotrzebowania przedsiębiorców lub osób chcących prowadzić biznes w internecie. Zupełnie inne wymagania będzie miał mały sklep niż duży, masowy sklep z obrotem rzędu kilku milionów złotych.

Systemy sklepowe możemy podzielić na dwa główne rodzaje, czyli platformy abonamentowe i platformy open source, które opisujemy w tym tekście. Istnieją równeiż sklep internetowe oparte platformy dedykowane i licencyjne. Na platformach dedykowanych są oparte głownie duże i wielkich sklepów internetowe. Mają one naprawdę duże możliwości i funkcjonalności, jakie oferują, jednak pozwolić sobie na nie mogą jedynie naprawdę duże sklepy e-Commerce.

Platformy e-Commerce krok po kroku

Wszystkie platformy e-Commerce pozwalają na utrzymywanie katalogu produktów, ich sprzedaż, przyjmowanie płatności, wysyłkę maili transakcyjnych, a także w pewnym zakresie decydowanie o wyglądzie strony. Występują między nimi jednak znaczne różnice. W zależności od założeń biznesowych danego sklepu może się okazać, że dla jednej firmy najlepsze będzie rozwiązanie abonamentowe, dla innej open-source, a jeszcze innej niezbędne będzie rozwiązanie dedykowane.


Sklep Shopify poradnik krok po kroku

Szacowany czas czytania: 26 minut

Przejdź do sekcji:

 1. Platformy SaaS
 2. Shopify co to jest?
 3. Abonament – Shopify cennik
 4. Prowizje od transakcji w Shopify
 5. Shopify Plus
 6. Shopify Starter
 7. Darmowa wersja próbna
 8. Shopify wady i zalety
 9. Szablony Shopify
 10. Kiedy wybrać platformę Shopify?
 11. Załóż sklep Shopify
 12. Alternatywy dla sklepu Shopify
 13. Gotowy Sklep WordPress
 14. Podsumowanie

Platformy SaaS

Sklep Shopify działa na rozwiązaniu typu SaaS, dlatego na wstępie musisz się dowiedzieć, jak działa taka platforma.

Platformy abonamentowe (SaaS), to takie sklepy, które nie wymagają instalacji na własnym serwerze. W zamian za taką usługę zapłacisz miesięczny abonament za sklep, ale nie jesteś jego właścicielem sklepu. Sklepy abonamentowe są o tyle ciekawym rozwiązaniem, że zawierają zwykle komplet funkcji i integracji, dzięki czemu nie wymagają instalowania dodatków. W niektórych rozwiązaniach SaaS za dodatkowe funkcje sklepu trzeba jednak płacić.

Systemy na platformach jako gotowe oprogramowanie sklepu internetowego nie wymagają hostingu, instalacji systemu, aktualizacji, kopii bezpieczeństwa, wtyczek, rozszerzeń do systemu, itd. W zamian musisz opłacać abonament.

Dla kogo platformy abonamentowe?

 • początkujących, którzy stawiają pierwsze kroki w e-Commerce
 • osoby, które nie mają budżetu na początku przedsięwzięcia
 • dla tych co chcą, aby usługodawca zajął się wszystkim, czyli bezpieczeństwem sklepu, kopiami zapasowymi itp.

Korzystając z oprogramowania abonamentowego typu SaaS, uruchomisz Twój własny sklep w chmurze w kilka minut. Dodatkowo, jeśli nie posiadasz specjalistycznej wiedzy informatycznej oraz budżetu na start, najprostszym wyjściem jest skorzystanie właśnie z gotowych rozwiązań.

Najpopularniejsze silniki sklepów abonamentowych to: Shopify, Shoper, Sky-shop

Czy platforma SaaS w systemie abonamentowym to dobre rozwiązanie dla Twojego biznesu e-Commerce? Przeczytaj nasz, krótki na temat Platform SaaS, w którym poznasz ich najważniejsze wady i zalety. W tym tekście będziesz mógł również porównać ich najważniejsze funkcje oraz poznać podstawowe koszty prowadzenia sklepu na takiej platformie w ramach abonamentu i dodatkowych opłat w skali roku.

Platformy SaaS krok po kroku


jaki sklep internetowy wybrać platforma shopify

Shopify – co to jest?

Shopify to platforma sklepowa, dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Platforma została założona w Kanadzie i podbiła świat i stała się jednym z najczęściej używanych narzędzi do zarządzania sklepem e-commerce i prowadzenia sprzedaży online.

Shopify obsługuje ponad milion sklepów e-commerce w 175 krajach. W Polsce platforma jest stosunkowo mało znana i raczej jest rozwiązaniem szczególnie chętnie wybieranym, jeżeli ktoś chce w prosty sposób sprzedawać produkty na rynku międzynarodowym.

Shopify to platforma sklepowa dostosowana do rynku globalnego

Nie jest to rozwiązanie darmowe, a sprzedaż w sklepie Shopify odbywa się na zasadzie opłaty abonamentowej w systemie SaaS (Software as a Service), czyli w modelu subskrypcyjnym. Oznacza to, że dostajesz dostęp do aplikacji tak długo, jak płacimy miesięczny lub roczny abonament. Możesz zrezygnować z subskrypcji w każdym momencie.

Co to oznacza dla Ciebie? Shopify nie udostępnia możliwości ściągnięcia i zainstalowania oprogramowania sklepu internetowego na własnym serwerze. Wszytko, odbywa się na platformie hostingowej Shopify. Oczywiście możesz wykupić i podpiąć własną domenę jednak utrzymaniem sklepu zajmuje się Shopify i za to pobiera opłatę miesięczną. Wysokość abonamentu zależy od wielkości sklepu oraz innych dodatkowych opcji i integracji.

Wady i zalety Shopify:

 • roczny koszt sklepu od 350$ do 3600$ + prowizje od sprzedaży
 • łatwa i szybkie możliwość uruchomienia sklepu na rynek zagraniczny
 • platforma międzynarodowa, brak dostępu do polskich integracji
 • kompatybilna z aplikacjami społecznościowymi, umożliwia sprzedaż przez Facebooka
 • motywy wyglądu sklepu przystosowane do urządzeń mobilnych
 • brak zaawansowanego zarządzania produktem
 • ograniczona personalizacja sklepu
 • sklep na serwerze Shopify, brak kontroli nad oprogramowaniem sklepu

Oczywiście platforma Shopify i jej pakiety są na tyle rozbudowane i zróżnicowane, że opis wszystkich możliwości, funkcjonalności i porównanie ich jest niemożliwe. Sprawdźmy, jakie są najważniejsze elementy każdego pakiety oraz porównamy przybliżone koszt uruchomienia sklepu Shopify i utrzymania w systemie abonamentowym.

› www.shopify.com


Abonament Shopify cennik

Co dostajemy w ramach abonamentu? W ramach abonamentu w każdym pakiecie otrzymasz przede wszystkim koszyk zakupowy oraz możliwość integracji z wybranymi systemami płatności i dostaw. Shopify oferuje znane i popularne wśród polskich konsumenta integracje, jak Przelewy24 czy InPost. Możemy również sprzedawać przez social media Facebook, Instagram oraz prowadzić zintegrowane kampanie reklamowe.

Sklep Shopify posiada trzy zróżnicowane plany abonamentowe. Warto pamiętać, że zmieniając rodzaj rozliczeń z miesięcznych na subskrypcję roczne, Shopify oferuje atrakcyjne zniżki do 25%.

Oprócz powyższych planów mamy jeszcze plany specjalne Shopify Plus i Shopify Starter.


Basic Shopify 

Pakiet Basic Shopify to sklep podstawowy z nie ograniczoną ilością produktów od 29$ miesięcznie

Pakiet Basic jest rozwiązaniem dla sprzedawców startujących z e-biznesem. Jest to również najtańszym rozwiązaniem Shopify z największymi ograniczeniami. W ramach pakietu otrzymasz wszystko, czego potrzebujesz, aby stworzyć swój sklep, wysyłać produkty i przetwarzać płatności

Pakiet Basic kosztuje:

 • 39$ miesięcznie, czyli około 125 zł
 • 29$ miesięcznie, czyli około 90 zł – rozliczane rocznie

Stawka prowizji dla kart kredytowych 2.9% + 30¢ USD

W ramach pakietu Basic otrzymujemy:

 • Raporty podstawowe
 • Do 1,000 lokalizacji zapasów
 • Do 77% zniżki na wysyłkę
 • 2 konta dla pracowników

Pakiet Shopify

Pakiet Shopify to sklep rozszerzony z raportami sprzedaży od 79$ miesięcznie

Sklep Shopify spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających. Z tym pakietem rozwiniesz swój sklep internetowy dzięki profesjonalnemu raportowaniu i większej liczbie kont pracowników

Pakiet Shopify kosztuje:

 • 105$ miesięcznie, czyli około 240 zł
 • 79$ miesięcznie, czyli około 180 zł – rozliczane rocznie

Stawka prowizji dla kart kredytowych 2.6% + 30¢ USD

W ramach pakietu Shopify otrzymujemy:

 • Profesjonalne raporty
 • Do 88% zniżki na wysyłkę
 • 5 kont dla pracowników

Advanced Shopify

Pakiet Advanced Shopify to sklep Shopify z zaawansowanymi funkcjami skalowania sklepu od 299$ miesięcznie

W pakiecie Advenced uzyskasz to, co najlepsze w Shopify dzięki niestandardowym raportom i naszym najniższym opłatom za transakcje.

Pakiet Advenced Shopify kosztuje:

 • 399$ miesięcznie, czyli około 920 zł
 • 299$ miesięcznie, czyli około 680 zł – rozliczane rocznie

Stawka prowizji dla kart kredytowych 2.4% + 30¢ USD

W ramach pakietu Advenced Shopify otrzymujemy:

 • Kreator raportów niestandardowych
 • Do 88% zniżki na wysyłkę
 • 15 kont dla pracowników

Wszystkie plany Shopify zawierają następujące funkcjonalności:

 • platforma sklepu online
 • support 24/7
 • sprzedaż w social mediach m.in. Facebook, Instagram, Pinterest
 • zintegrowana platforma marketingowa Google
 • kupony, zniżki, karty podarunkowe
 • dostęp do API

Pełny cennik oprogramowania sklepu internetowego Shopify oraz usług dodatkowych znajdziesz pod tym linkiem – pełny cennik Shopify.

Pamiętaj, że większość z około 70 szablonów Shopify jest dodatkowo płatna, 180$ za motyw premium.


Prowizje od transakcji w Shopify

Shopify pobiera prowizję od transakcji dokonywanych na platformie, które zależą od planu subskrypcyjnego, którego użytkownik używa. Poniżej przedstawiam orientacyjne stawki prowizji od transakcji dla poszczególnych planów subskrypcyjnych:

 • Plan Shopify Basic: 2,9% + 0,30 USD za transakcję
 • Plan Shopify: 2,6% + 0,30 USD za transakcję
 • Plan Shopify Advanced: 2,4% + 0,30 USD za transakcję
 • Plan Shopify Plus: indywidualne warunki umowy

Warto zaznaczyć, że w przypadku korzystania z innych dostawców bramki płatności niż Shopify Payments, dodatkowo naliczana jest opłata za przetwarzanie płatności w wysokości od 0,5% do 2% wartości zamówienia, w zależności od planu subskrypcyjnego.

 • PayLane, Przelewy24 (Mollie)

W zależności od aktywnego planu Shopify pobiera następujące prowizje:

 • Pakiet Basic Shopify = 2%
 • Pakiet Shopify = 1%
 • Pakiet Advanced Shopify – 0,5%

Jeżeli sprzedajesz poza granicami kraju i do realizacji płatności korzystasz z usługi Shopify Payments, opłata ta nie jest pobierana, ponieważ usługa ta nie jest niedostępna w Polsce.

Prowizji Shopify nie należy mylić z prowizją, którą i tak pobiera od Ciebie operator bramki płatności – Przelewy24 czy PayLane. 

Oprócz kosztów planu Shopify i opłaty za Calculated Shipping Rates dochodzi dodatkowy koszt, którego wysokość zależy od obrotów, generowanych przez Twój sklep. 

Istotna różnica w planie Advanced to wliczona opłata za usługę „Third-party calculated shipping rates”. Jeżeli używasz niższego planu i będziesz chciał zintegrować stronę z kurierem, to musisz aktywować tę usługę, kontaktując się z supportem Shopify. Miesięczny koszt to około 20 dolarów.


Shopify Plus

Shopify Plus to rozwiązanie typu „wszystko w jednym” dla firm e-Commerce o dużej skali działalności

Shopify Plus to rozwiązanie klasy enterprise, czyli do obsługi sklepów e-Commerce o dużym wolumenie sprzedaży. Rozwiązanie to zawiera szereg dodatkowych narzędzi wspierających pracę sklepu. Miesięczny koszt tej usługi negocjowany jest indywidualnie, ale jest to zazwyczaj suma zaczynająca się od 2000$ miesięcznie.

Gdy obroty sklepu na Shopify przekroczą 800 tys. $ to rozliczenie zmienia się i prowizja zostanie ustalona na poziomie 0.025% miesięcznych obrotów.

› www.shopify.com/plus


Shopify Starter

Shopify Starter to pakiet za 5$ miesięcznie, dzięki któremu otrzymasz dostęp do narzędzia, które pozwoli Ci generować tzw. linki “buy buttons”. Taki link możesz następnie wklejać na dowolnej stronie i sprzedawać swoje produkty bez sklepu internetowego. Klient po kliknięciu link kierowany jest bezpośrednio do checkoutu – strony zamówienia na platformie Shopify. Takie rozwiązanie sprawdza się, jeżeli chcesz sprzedawać tylko jeden lub kilka produktów i nie potrzebujesz całego zaplecza i integracji, ktore posiada rozbudowany sklep internetowy. 

› www.shopify.com/starter


Darmowa wersja próbna Shopify

Jeżeli chcesz wypróbować Shopify przed wykupieniem aktywnego planu miesięcznego, możesz zarejestrować się w celu skorzystania z darmowej wersji próbnej.

Bezpłatny okres próbny rozpoczyna się w momencie rejestracji, a nie rozpoczęcia prac związanych ze sklepem. Po otwarciu sklepu w ramach darmowej wersji próbnej Twój sklep ma domyślnie ustawione hasło do sklepu lub funkcja realizacji zakupu jest nieaktywna. Aby pozwolić klientom dodawać produkty do koszyka i kupować produkty, możesz usunąć hasło do swojej witryny sklepu lub aktywować realizację zakupu, wybierając płatny plan. Nie stracisz wyników swoich prac związanych ze sklepem, wykonanych w bezpłatnym okresie próbnym, gdy wybierzesz płatny plan. Jeśli wybierzesz płatny plan w darmowym okresie próbnym, nie będą Ci naliczane żadne opłaty subskrypcyjne do końca darmowego okresu.

Darmową wersję próbną Shopify możesz przedłużyć bezpłatnio po okresie próbnym za 1$ miesięczne na pierwsze 3 kolejne miesiące przy rozliczeniu miesięcznym.

Możesz skonfigurować swój sklep w darmowym okresie próbnym, ale zanim rozpoczniesz sprzedaż produktów lub usług, musisz wybrać miesięczny plan, aby aktywować realizację zakupów albo usunąć hasło do witryny sklepu. Jeżeli nie wybierzesz miesięcznego planu na końcu darmowego okresu próbnego, Twój sklep zostanie zawieszony i kontynuacja prac z nim związanych będzie niemożliwa do momentu wybrania płatnego planu. Jeśli nie wybierzesz planu cenowego w darmowym okresie próbnym, anulowanie konta Shopify nie będzie wymagało podejmowania żadnych działań.


Shopify wady i zalety

Oczywiście Shopify jak każde rozwiązanie posiada wady i zalety. Opinie o Shopify mogą się różnić w zależności od doświadczeń i oczekiwań użytkownika, dlatego w Internecie znajdziesz różne opinie na temat platformy Shopify.

Oto kilka popularnych opinii na temat Shopify.

Zalety platformy Shopify:

 • Shopify jest znany ze swojego przyjaznego, łatwego w użytku interfejsu użytkownika, który ułatwia początkującym użytkownikom zakładanie i zarządzanie sklepami internetowymi.
 • Platforma oferuje szeroki zakres funkcji, które pozwalają dostosować sklep internetowy do własnych potrzeb, zarządzać zamówieniami i płatnościami oraz śledzić raporty sprzedaży.
 • Shopify posiada dedykowany zespół wsparcia, który jest dostępny 24/7, aby pomóc użytkownikom w każdym problemie, który mogą napotkać.
 • Platforma posiada integracje z wieloma narzędziami o zasięgu globalnym, jak bramki płatności, wysyłki i platformy marketingowe.

Wady platformy Shopify:

 • Shopify pobiera opłatę abonamentową za korzystanie ze swojej platformy, co może być wadą dla użytkowników, którzy dopiero zaczynają lub mają ograniczony budżet.
 • Oprócz opłat miesięcznych Shopify pobiera opłaty transakcyjne za każdą sprzedaż dokonaną za pośrednictwem platformy.
 • Shopify posiada ograniczone możliwości personalizacji sklepu. Co prawda platforma udostępnia wiele szablonów i motywów, jednak mają ograniczone możliwości dostosowania wyglądu i działania funkcji sklepu.
 • Shopify jest platformą SaaS, co oznacza, że użytkownicy są zależni od możliwości platformy. Może to być wadą dla użytkowników, którzy chcą mieć większą kontrolę nad projektem i funkcjonalnością swojego sklepu internetowego.

Ogólnie rzecz biorąc, Shopify jest popularną i dobrze ocenianą platformą e-Commerce, która oferuje wiele globalnych funkcji i integracji. Ponadto platforma charakteryzuje się wysokim poziomem UI/UX i dostosowana do najnowszych trendów w e-Commerce.


Szablony Shopify

Shopify oferuje wiele szablonów i motywów graficznych, dzięki którym użytkownicy mogą łatwo dostosować wygląd swojego sklepu internetowego do swoich potrzeb. Ponadto platforma oferuje wiele aplikacji, które pozwalają użytkownikom na rozszerzenie funkcjonalności ich sklepów, takie jak integracja z systemami płatności, narzędzia do remarketingu czy chatboty do obsługi klienta.


Kiedy wybrać platformę Shopify?

Jeżeli nie masz wstępnego budżetu na stworzenie sklepu internetowego i chcesz zacząć sprzedaż w internecie z miesięczną usługę abonamentową, to sklep Shopify w pakiecie Basic jest zdecydowanie rozwiązaniem dla Ciebie. Jednakże, jeżeli nie przewidujesz, że Twój biznes e-Commerce to tylko epizod lub sprawdzenie, czy Twój pomysł na biznes internetowy jest odpowiedni, to warto przeanalizować taką decyzję w dłuższej perspektywie. Oczywiście sklep Shopify w dłuższej perspektywie, może być odpowiednia dla większości osób chcących sprzedać produkty w internecie i spełniać wszystkie ich oczekiwania szczególnie wybierając pakiet Advanced lub Shopify Plus.

Często powtarzam naszym klientom, że wybór platformy e-Commerce czy agencji interaktywnej do współpracy, jest wyborem długoterminowym. Od wyboru samej platformy często zależy czy Twój sklep internetowy odniesie sukces i będzie mógł rozwijać się bez ograniczeń w przyszłości.


Załóż sklep Shopify

Shopify to platforma sklepowa, która sprawdzi się w małych, średnich i dużych firm e-Commerce (Shopify Plus). Aby poznać ją bliżej Shopify, możesz wykorzystać okres próbny. Masz 14 dni, aby poznać sposób działania tej platformy. Jeżeli zdecydujesz się na prowadzenie sklepu w oparciu o to rozwiązanie, jesteśmy po to, aby pomóc Ci rozpocząć sprzedaż. Nasza agencja Shopify od lat zajmuje się tworzeniem sklepów e-Commerce oraz rozwojem sklepów Shopify. Tworzymy piękne sklepy, napisz do nas!


Alternatywy dla sklepu Shopify

Być może sklep Shopify, jego funkcje i dość wygórowane ceny pakietów to rozwiązanie dla Ciebie. Jeżeli szukasz czegoś innego i chcesz, żeby zainwestowany czas i pieniądze odpowiadały Twoim oczekiwaniom, dowiedź się, jakie sklep internetowy wybrać?

Od czego zatem zacząć, kiedy chcesz rozpocząć sprzedaż w sklepie internetowym. Przede wszystkim powinieneś przemyśleć, jakiego sklepu potrzebujesz, jak dużo produktów chcesz oferować, jak duży ruch będzie generował sklep, jakie funkcje są dla Ciebie najważniejsze, jaki budżet masz na to przedsięwzięcie i czego oczekujemy od Twojego sklepu? Jaki sklep internetowy w 2023 roku?

Przy długofalowym planie na biznes, rekomendujemy wdrożenia sklepu na systemach, nad którymi można mieć pełną kontrolę. Wybierając rozwiązanie open-source, jak WooCommerce czy PrestaShop, nie przywiążesz się do jednego dostawcy usług. W dłuższym okresie profesjonalne rozwiązanie open-source może być również tańsze i bardziej rozwojowe.

Nasz wybór i rekomendacja platformy e-Commerce pod sklep internetowy to oczywiście jedna z platform open-source, czyli WordPress WooCommerce, PrestaShop lub Magento. Jeżeli masz wątpliwości odnośnie wyboru platformy e-Commerce – napisz do nas.


co to jest cms wordpress

Gotowy sklep WordPress

Ciekawą alternatywą dla sklepu SaaS w abonamencie jest gotowy sklep internetowy WordPress + WooCommerce. Jest to idealne rozwiązanie łączące wszystkie plusy platformy open source i sklepu SaaS dla osób ceniących elastyczność. Rozsądna cena i duża ilość dostępnych modułów i wtyczek pozwala dopasować gotowy sklep internetowy do Ciebie i potrzeb Twoich klientów.

Zalety gotowego sklepu internetowego WordPress

Platforma WordPress + WooCommerce to sprawdzone przez miliony klientów na całym świecie stabilne i nowoczesne rozwiązanie dla Twojej gotowego sklepu internetowego. WooCommerce umożliwia prowadzenie sklepu detalicznego (B2C) oraz sprzedaży hurtowej (B2B).

Pamiętaj, wybierając platformę WordPress jesteś właścicielem sklepu i jest to w pełni wartościowa platforma e-Commerce.

Gotowe sklepy internetowe realizowane przez naszą agencję e-Commerce wyróżniają się indywidualnym podejściem i nowoczesnymi rozwiązaniami popartymi dużym doświadczeniem.

 • Rozsądna cena gotowego sklepu
 • Profesjonalne i skuteczne
 • Nieograniczone możliwości
sklep wordpress

Gotowy sklep WordPress

Zaprojektujemy gotowy sklep internetowy dla Ciebie, dla Twojej firmy lub marki, pasujący do każdej branży.


Jak założyć sklep internetowy?

Od czego zatem zacząć, jeżeli chcesz założyć sklep internetowy. Przede wszystkim powinieneś zrozumieć, jak działa sklep internetowy oraz przemyśleć, jakiego sklepu potrzebujesz, co chcesz sprzedawać – produkty, czy usługi i jak duży ruch będzie generował sklep. Będzie to miało wpływ, jakie funkcje będą najważniejsze, jaki budżet musisz na to przedsięwzięcie przeznaczyć. Zatem, czego oczekujesz od Twojego sklepu i jaki sklep internetowy chcesz założyć?

Wejście na rynek e-Commerce i otworzenie własnego sklepu internetowego nie jest trudne i nie wymaga w większości przypadków dużego budżetu. Na pewno będzie to wymagało podjęcia kilku ważnych decyzji i zdobycia pewnej wiedzy w temacie e-Commerce.

Jeżeli zdecydowałeś się, co chcesz sprzedawać, powinieneś poznać otaczający rynek i przeanalizowanie konkurencję. Jeśli zaś masz swój unikatowy produkt warto przeanalizować najważniejsze funkcjonalności, które są istotne dla Twoich odbiorców. Pamiętaj o sukcesie w e-Commerce bardziej niż od umiejętności przedsiębiorcy, często zależy od jego pasji, zapału i ciekawego pomysłu.

Posiadanie sklepu internetowego to nie jednorazowe wdrożenie projektu, ale niekończący się proces prowadzenia sklepu, obsługi klienta, administracji, wdrażania poprawek, marketingu, dostosowań do nowych trendów w e-Commerce. Prowadzenie sklepu internetowego ma na celu obsługę sklepu i zamówień, zwiększenie sprzedaży, przyciągnięcie nowych klientów i poprawę konwersji.

Wdrożenie sklepu internetowego to proces, który możesz wykonać zarówno samodzielnie lub zlecić agencji e-Commerce. Proces wdrożenia prostego sklepu opiera się na kilku podstawowych elementach.

Po przejściu tych kroków sklep internetowy jest już w pełni gotowy do sprzedaży. Aby jednak e-Commerce odniósł sukces w dzisiejszych czasach, trzeba od razu przenieść do kolejnych kroków: pozycjonowanie SEO i marketingu oraz codziennego prowadzenia sklepu i obsługi klienta. Te elementy pomogą wypromować sklep, budować markę oraz jak najszybciej pozyskać klientów.

jak założyć sklep internetowy

Jak założyć sklep internetowy?

Przeczytaj nasz poradnik jak założyć sklep internetowy krok po kroku: wybór platformy e-commerce, logistyka, płatności, marketing i SEO, kwestie prawne…


Ile kosztuje założenie sklepu internetowego?

Założenie własnego sklepu internetowego w dzisiejszych czasach jest znacznie tańsze i prostsze niż założenie małego sklepu osiedlowego. Profesjonalny i w pełni funkcjonalny sklep internetowy może powstać już za kwotę 2500 zł przy założeniu podstawowych funkcjonalności.

Ile kosztuje założenie sklepu internetowego?

Od czego zatem zależy koszt utworzenia sklepu internetowego? Ostateczny koszt sklepu internetowego składa się kilka kwestii jak wybór platformy e-commerce, roczny koszt hostingu i domeny, instalacja i konfiguracja sklepu oraz koszt funkcjonalności takich jak bramki płatności, wysyłki itd. Wszystko, o czym musisz wiedzieć na temat kosztów założenia sklepu internetowego, opisaliśmy w naszym innym tekście.

ile kosztuje sklep internetowy

Ile kosztuje sklep internetowy?

Zastanawiasz się ile kosztuje założenie sklepu internetowego oraz jaki jest koszt poszczególnych funkci i integracji. Przeczytaj nasz poradnik na temat kosztów stworzenia i prowadzenia e-Commerce...


Ile zarabia sklep internetowy?

Jeżeli już wiesz ile kosztuje założenie sklepu internetowego zapewne ciekawi Cię, ile możesz zarobić na prowadzeniu i sprzedaży w sklepie internetowym. Niestety nie da się jednoznacznie powiedzieć na tak ogólne pytanie, ponieważ branża e-Commerce nie jest jednolita. Wszystko zależy od wielu różnych czynników: co chcesz sprzedawać, z jaką marżą, na jaką formę sprzedaży się zdecydujesz, własny sklep, dropshipping itd.

Łatwość wejścia na rynek e-Commerce i otworzenia sklepu internetowego powoduje znaczną atrakcyjność i wzrost zainteresowania tym kanałem sprzedaży. Należy pamiętać, że już do początku prowadzenia sklepu można z sukcesami konkurować z wielkimi graczami. Co roku powstaje tysiące nowych sklepów internetowych, jednakże większość z nowo powstałych e-sklepów nie utrzymuje się na rynku dłużej niż 2 lata.

W sklepach internetowych najlepiej sprzedają się odzież, dodatki i akcesoria, książki, płyty, filmy, multimedia i elektronika. Bardzo szybko rośnie sprzedaż produktów związanych ze zdrowym stylem życia, a także akcesoriów dla zwierząt, mebli i wyposażenia wnętrz. Wejście w sprzedaż internetową w takich branżach to szansa na zarobienie dużych pieniędzy, ale i zwiększenie konkurencyjności na rynku.

Zyskiem dla sklepu internetowego, a w zasadzie jego wielkość zależy od wielu czynników jak wysokość marży oraz koszty sklepu. Na początku działalności sklepu raczej trudno wygenerować istotne zyski, jeżeli nie masz dużego budżetu na kampanie reklamowe.

Możesz jednak przyjąć, że Twój sklep internetowy powinien zacząć zarabiać na siebie w przeciągu 6 miesięcy od rozpoczęcia działalności. Taka zasada jest stosowane dla większości biznesów. Dlatego też tworząc sklep internetowy, należy mieć budżet przynajmniej na pierwsze pół roku funkcjonowania Twojego sklepu.

ile zarabia sklep internetowy

Ile zarabia sklep internetowy?

Zastanawiasz się ile możesz zarobić na prowadzeniu i sprzedaży w sklepie internetowym? Przeczytaj nasz poradnik nt. dochodów e-sklepu..


Własny sklep internetowy czy warto?

Biorąc pod uwagę dynamiczny wzrost poziomu wydatków Polaków w internecie, jak również rosnące modę i zaufanie do takiej formy zakupów, można założyć, że własny sklep internetowy to dobry pomysł na biznes. Należy jednak mieć na uwadze fakt, że bez nakładów finansowych zyski ze sklepu nie pojawią się już w kolejnym miesiącu. Własny sklep internetowy jest na pewno przedsięwzięciem długo terminowym. Okres przejściowy z mniejszą sprzedażą, w którym będziesz uczyć się specyfiki e-Commerce oraz będziesz docierać do Twoich klientów może potrwać rok, a nawet dwa lata. Należy również mieć na uwadze, że w wyniku rosnącej konkurencji znaczna część e-sklepów jest po prostu zamykana, a te, które nie potrafią dotrzeć do klienta, mogą być nieopłacalne.

Powodów, dla których warto otworzyć własny sklep internetowy, jest wiele. E-commerce daje na prawdę mnóstwo korzyści i możliwości. Poznaj kilka argumentów, które zdecydowanie przemawiają za takim biznesem i odpowiedzą na pytanie, czy warto otworzyć sklep internetowy.

Czy sklep internetowy się opłaca

Czy sklep internetowy się opłaca?

Chcesz zacząć sprzedaż w internecie i zastanawiasz się czy to się opłaca? Przeczytaj nasz poradnik, dlaczego warto otworzyć sklep internetowy...


Podsumowanie

Pomagamy klientom tworzyć i rozwijać sklepy na Shopify i Shopify Plus, ale co to właściwie oznacza.

Rozpoczęcie sprzedaży w internecie nie musi być trudne. Aby przetestować pomysł na biznes online, możesz wybrać platformę Shopify z płatnościami abonamentowymi. Możesz nawet skorzystać z 14-dniowego okresu testowego. Shopify umożliwia uruchomienie sklepu praktycznie w kilka dni. Jeżeli jednak nie masz odpowiedniej wiedzy z zakresu projektowania graficznego, UX i potrzebujesz wsparcia ekspertów, napisz do nas lub poznaj ofertę Shopify, lub w zakresie stworzenia Gotowego sklepu WordPress.

Statystycznie osoby zaczynające sprzedaż w internecie najczęściej wybierają platformy, z których w każdej chwili mogą zrezygnować, nie ponosząc dużego ryzyka, czyli sklepy abonamentowe. Właściciele sklepów, którzy mają już jakieś doświadczenie w e-Commerce i chcą rozwijać e-biznes, chętnie wybierają system, który mogą sami rozwijać, czyli system open-source taki jak WooCommerce lub PrestaShop.

Jeśli trafiłeś/aś na ten tekst i potrzebujesz doradztwa w zakresie, jaką platformę sklepu internetowego wybrać, szukasz twórcy Twojego sklepu internetowego lub po prostu chcesz wycenić projekt, prosimy o kontakt. Decydując się na współpracę z nami, otrzymasz nie tylko atrakcyjny graficznie, zbudowany zgodnie z zasadami UX i UI oraz w pełni responsywny sklep internetowy oparty o WooCommerce, ale także funkcjonalny i przejrzysty system zarządzania sklepem oparty o WordPress, dzięki któremu zarządzanie Twoim sklepem internetowym będzie proste i intuicyjne.


Czytaj również:

Jak założyć sklep internetowy?

Myślisz nad założeniem e-sklepu? Przeczytaj nasz poradnik jak założyć sklep internetowy krok po kroku: wybór platformy e-Commerce, logistyka, metody płatności, pozycjonowanie SEO, marketing, kwestie prawne...

4.7/5 - (241 votes)
Agencja interaktywna:
Projektujemy strony internetowe WordPress, sklepy internetowe WooCommerce, pozycjonujemy w Google, dbamy o media społecznościowe. Tworzymy kompleksowe kreacje, projekty graficzne i identyfikacje wizualne. Zadzwoń 730 170 330, wyślij brief, albo napisz do nas, aby otrzymać informację cenową.
Kontakt przez messenger