Chcesz przenieść biznes do internetu? Wyceń: Strona www | e-Sklep | B2B |SEO/SEM | Administracja | napisz: studio@thenewlook.pl

Sklep Shoper co to jest?

Sklep Shoper

Na bardzo konkurencyjnym rynku e-Commerce w Polsce działa wiele tzw. platform abonamentowych SaaS. Największą platformą jest Shoper, co warto wiedzieć o tym rozwiązaniu?

Przeszukując internet w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, jaką platformę wybrać na sklep internetowy spotkasz się ze sprzecznymi opiniami mówiącymi na temat najlepszego rozwiązania dla e-Commerce. Wybór odpowiedniej platformy dla sklepu internetowego to niezwykle trudne i złożone zagadnienie.

Na pewno szukając rozwiązanie dla siebie spotkasz infromacje na temat sklepu Shoper. W tym tekście przyjrzymy się bliżej platformie Shoper. Będziesz mógł się dowieć czym jest Shoper, jakie są jego najważniejsze wady i zalety. Ponadto dowiesz się co o sklepach na Shoper mówią nasi klienci, oraz które alternatywne rozwiązania dla Shopera warto rozważyć?

W naszym tekście podzielimy się z Tobą naszymi doświadczeniem i spostrzeżeniami oraz opiniami klientów Shoper, którzy postanowili przenieść swój sklep z Shopera na inną platformę. Oczywiście platforma Shoper i jej pakiety są na tyle rozbudowane i zróżnicowane, że opis wszystkich możliwości, funkcjonalności i porównanie ich jest niemożliwe. Sprawdźmy, jakie są najważniejsze elementy każdego pakiety oraz porównamy przybliżone koszt jego uruchomienia i utrzymania w systemie abonamentowym z dodatkowymi opłatami.

Alternetywa dla Shoper

Chcesz założyć sklep internetowy i zastanawiasz się nad Shoper? Poznaj alternetywę Gotowego sklepu WordPress.


Platformy e-Commerce

Sklep internetowy działa w oparciu o oprogramowanie, które zarządza produktami, stanami magazynowymi, obsługuje cały proces zakupowy od przyjęcia zamówienia, płatności, po wysyłkę. Oprogramowanie sklepu internetowego zapewnia ponadto bezpieczeństwo danych, dostarcza narzędzia do marketingu i wiele innych funkcji sklepu. Takie oprogramowanie nazywamy popularnie systemem sklepu lub Platforma e-Commerce. Platforma e-Commerce to serce sklepu i jest najważniejszą inwestycją dla Twojego sklepu internetowego.

Rodzaje platform e-Commerce

Powstanie różnego rodzaju platform e-Commerce jest odpowiedzią na odmienne zapotrzebowania przedsiębiorców lub osób chcących prowadzić biznes w internecie. Zupełnie inne wymagania będzie miał mały sklep niż duży, masowy sklep z obrotem rzędu kilku milionów złotych.

Systemy sklepowe możemy podzielić na dwa główne rodzaje, czyli platformy abonamentowe i platformy open source, które opisujemy w tym tekście. Istnieją równeiż sklep internetowe oparte platformy dedykowane i licencyjne. Na platformach dedykowanych są oparte głownie duże i wielkich sklepów internetowe. Mają one naprawdę duże możliwości i funkcjonalności, jakie oferują, jednak pozwolić sobie na nie mogą jedynie naprawdę duże sklepy e-Commerce.

Platformy e-Commerce krok po kroku

Wszystkie platformy e-Commerce pozwalają na utrzymywanie katalogu produktów, ich sprzedaż, przyjmowanie płatności, wysyłkę maili transakcyjnych, a także w pewnym zakresie decydowanie o wyglądzie strony. Występują między nimi jednak znaczne różnice. W zależności od założeń biznesowych danego sklepu może się okazać, że dla jednej firmy najlepsze będzie rozwiązanie abonamentowe, dla innej open-source, a jeszcze innej niezbędne będzie rozwiązanie dedykowane.


Sklep na platformie Shoper opinie

Szacowany czas czytania: 27 minut

Przejdź do sekcji:

 1. Platformy e-Commerce
 2. Platformy SaaS
 3. Sklep Shoper
 4. Shoper wady i zalety
 5. Kiedy wybrać platformę Shoper?
 6. Alternatywy dla sklepu Shoper
 7. Gotowy Sklep WordPress
 8. Podsumowanie

Platformy SaaS

Sklep Shoper działą na rozwiązaniu typu SaaS, dlatego na wstępie musisz się dowiedzieć, jak działa taka platforma.

Platformy abonamentowe (SaaS), to takie sklepy, które nie wymagają instalacji na własnym serwerze. W zamian za taką usługę zapłacisz miesięczny abonament za sklep, ale nie jesteś jego właścicielem sklepu. Sklepy abonamentowe są o tyle ciekawym rozwiązaniem, że zawierają zwykle komplet funkcji i integracji, dzięki czemu nie wymagają instalowania dodatków. W niektórych rozwiązaniach SaaS za dodatkowe funkcje sklepu trzeba jednak płacić.

Platformy e-Commerce SaaS, takie jak Shoper, zazwyczaj dostarczają szeroki zakres funkcji, takich jak zarządzanie produktami, koszykiem zakupowym, płatnościami online, śledzenie zamówień, a także różne opcje konfiguracji i personalizacji. Są one hostowane na chmurze, co oznacza, że przedsiębiorcy nie muszą martwić się o kwestie związane z infrastrukturą, a zamiast tego skupiają się na prowadzeniu swojego biznesu online.

Systemy na platformach jako gotowe oprogramowanie sklepu internetowego nie wymagają hostingu, instalacji systemu, aktualizacji, kopii bezpieczeństwa, wtyczek, rozszerzeń do systemu, itd. W zamian musisz opłacać abonament, który w zależności od wymagań może kosztować od 100 zł za kilka produktów do 500 zł netto miesięcznie, czyli od 1200-6000 zł netto każdego roku.

Pamiętaj, wybierając platformę SaaS uważaj na ukryte koszty, które nie są podawane w podstawowym cenniku abonamentowy. Równie często firmy prowadząc platformy SaaS kuszą promocjami w pierwszym roku, a sama usługa prowadzenie atkiego sklepu w kolejnych latach jest dużo droższa.

platformy SaaS

Platformy SaaS, czy warto?

Chcesz założyć sklep internetowy i zastanawiasz się nad sklepem abonamentowym. Poznaj wady i zalety platform SaaS…


Dla kogo platformy abonamentowe Saas?

 • Początkujących, którzy stawiają pierwsze kroki w e-Commerce
 • Osoby, które nie mają budżetu na początku przedsięwzięcia
 • Dla tych co chcą, aby usługodawca zajął się wszystkim, czyli bezpieczeństwem sklepu, kopiami zapasowymi itp.

Korzystając z oprogramowania abonamentowego typu SaaS, uruchomisz Twój własny sklep w chmurze w kilka minut. Dodatkowo, jeśli nie posiadasz specjalistycznej wiedzy informatycznej oraz budżetu na start, najprostszym wyjściem jest skorzystanie właśnie z gotowych rozwiązań.

Najpopularniejsze silniki sklepów abonamentowych to: Shoper, Sky-shop, Shopify

Czy platforma SaaS w systemie abonamentowym to dobre rozwiązanie dla Twojego biznesu e-Commerce? Przeczytaj nasz, krótki na temat Platform SaaS, w którym poznasz ich najważniejsze wady i zalety. W tym tekście będziesz mógł również porównać ich najważniejsze funkcje oraz poznać podstawowe koszty prowadzenia sklepu na takiej platformie w ramach abonamentu i dodatkowych opłat w skali roku.

Platformy SaaS krok po kroku


jaki sklep internetowy wybrac - platforma shoper

Sklep Shoper

Shoper to polska platforma e-Commerce, która umożliwia tworzenie i prowadzenie sklepów internetowych. Jest to jedno z najpopularniejszych rozwiązań tego typu w Polsce, z którego korzysta ponad 30 000 przedsiębiorców. Popularność rozwiązania wynika z kilku względów – posiada liczne integracje z najbardziej popularnymi serwisami aukcyjnymi, firmami kurierskimi czy programami do księgowości co daje sporą przewagę w Polsce nad zagraniczną konkurencją.

Nie jest to rozwiązanie darmowe, a sprzedaż w sklepie Shoper odbywa się na zasadzie opłaty abonamentowej – “SaaS”, czyli “Software as a Service”. Co to oznacza dla Ciebie? Shoper nie udostępnia możliwości ściągnięcia i zainstalowania oprogramowania sklepu internetowego na własnym serwerze. Wszytko, odbywa się na platformie hostingowej Shopera. Oczywiście możesz wykupić i podpiąć własną domenę jednak utrzymaniem sklepu zajmuje się Shoper i za to pobiera opłatę miesięczną. Wysokość abonamentu zależy od wielkości sklepu, limitu transferu oraz innych dodatkowych opcji i integracji.

Shoper oferuje tylko kilka szablonów graficznych do wyboru, możesz również zamówić indywidualną grafikę sklepu w cenie od 4.500 do 16.000 zł.

Shoper oferuje szeroki zakres funkcji i możliwości, które pozwalają na stworzenie sklepu internetowego dopasowanego do potrzeb każdej firmy. Do najważniejszych z nich należą:

 • Prosty i intuicyjny interfejs użytkownika, który pozwala na samodzielne założenie i prowadzenie sklepu bez konieczności posiadania specjalistycznych umiejętności
 • Gotowe szablony graficzne, które można dostosować do własnych potrzeb
 • Setki dodatków i aplikacji, które rozszerzają funkcjonalność sklepu
 • Bezpłatna pomoc techniczna, która jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu

Sklep Shoplo

Mówiąc o Shoperze warto wspomnieć o platformie Shoplo. Platforma Shoplo była to platforma umożliwiająca prowadzenie sklepu internetowego oraz sprzedaż w wielu kanałach za pośrednictwem Shoplo Multichannel.

Shoplo została w ostatnim czasie przejęta i zamknięta przez swojego głównego konkurenta Shopera. Sama jakość platformy Shoper w naszym mniemaniu jest niestety dużo niższa, a liczni klienic Shoplo zamiast zostać przy nowej platformie Shoper przenieśli swoje sklepy na bezpieczną i stabliną platformę WordPress + WooCommerce.


Kto może korzystać z Shopera?

Shoper to rozwiązanie przeznaczone dla wszystkich przedsiębiorców, którzy chcą założyć i prowadzić sklep internetowy. Platforma jest dostępna w trzech pakietach cenowych, które można dopasować do indywidualnych potrzeb i możliwości.


Ile kosztuje sklep na Shoper?

Shoper oferuje trzy zróżnicowane pakiety cenowe w zależności od Twoich możliwości finansowych i potrzeb biznesu w danym momencie.

Shoper pakiet Standard

Pakiet Standard jest rozwiązaniem dla sprzedawców startujących z e-biznesem. Jest to również najtańszym rozwiązaniem Shoper z największymi ograniczeniami.

Pakiet Standard kosztuje 200 zł miesięcznie, a tym samym 2.160 zł netto rocznie.

W ramach pakietu Standard otrzymujemy możliwość:

 • dodania do 50.000 produktów w sklepie
 • transfer bez limitów
 • adres e-mail w domenie sklepu oraz integrację kurierów i płatności

Pakiet Standard nie obejmuje:

 • wdrożenie grafiki sklepu
 • backup sklepu

Shoper pakiet Premium

Sklep Premium spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających.

Pakiet Premium to koszt od 499 zł netto miesięcznie, czyli od 5.988 zł netto rocznie.

W ramach pakietu Premium otrzymujemy możliwość:

 • dodania nieograniczonej ilości produktów w sklepie
 • transfer bez limitów
 • adres e-mail w domenie sklepu oraz integrację kurierów i płatności

Pakiet Premium nie obejmuje:

 • Wdrożenie grafiki sklepu
 • Backup sklepu

Shoper pakiet Enterprise

Pakiet Enterprise to koszt od 5.999 zł netto miesięcznie, czyli od 71.988 zł netto rocznie.

W ramach pakietu Premium otrzymujemy możliwość:

 • Konfiguracja i wdrożenie marketplace
 • Indywidualne szkolenia i konsultacje online
LicencjaCena pierwszy rokCena kolejny rok
Standard21 zł netto / msc200 zł netto / msc
Premiumod 349 zł netto / mscod 499 zł netto / msc
Enterpriseod 5.400 zł netto / mscod 5.999 zł netto / msc

Pamiętaj, decydując się na Shopera, nie jesteś właścicielem sklepu, który prowadzisz, a jedynie wynajmujesz go od platformy Shoper. Jeżeli nie płacisz abonamentu, tracisz sklep internetowy.


Dodatkowe opłaty za Shoper

Poza kosztem abonamentu należy uwzględnić opłaty od metod płatności, które udostępnisz w sklepie swoim klientom. Informację dotyczącą wysokości prowizji od poszczególnych metod płatności znajdziesz tutaj.

Za co dodatkowo dopłacisz poza pakietem:

 • Certyfikat SSL
 • Regulamin sklepu
 • Przywrócenie sklepu z backupu
 • Wsparcie techniczne 24/7

Za indywidualny projekt graficzny sklepu internetowego dopłacisz:

 • Pakiet Optima
 • Pakiet Prestige
 • Pakiet Extra
 • Pakiet VIP

Cennik projektów graficznych wraz z wdrożeniem


Ile zapłacisz po pierwszym roku?

Promocyjny cennik Shoper dotyczy miesięcznego kosztu korzystania z usługi i jest ważny tylko na okres 12 miesięcy. Po roku przejdziesz na dużo wyższe stawki szczeglnie w najtańszym pakiecie Standard.

W rozliczeniu miesięcznym: 

 • Abonament Standard – 200 zł netto (246,00 zł brutto)
 • Abonament Premium – od 499 zł netto (613,77 zł brutto)

 • Abonament Enterprise – od 5999 zł (7378,77 zł brutto)

‍W rozliczeniu rocznym:


 • Abonament Standard – 2160 zł netto (2656,80 zł brutto)

 • Abonament Premium – od 5390 zł netto (6628,70 zł brutto)

 • Abonament Enterprise – od 64 800 zł netto (79704,00 zł brutto)Ciekawostką na temat polityki cenowej platformy Shoper jest to, że pełny cennik usług nie jest dostępny z żadnego poziomu nawigacji strony Shoper. Pełny cennik oprogramowania sklepu internetowego Shoper oraz usług dodatkowych znajdziesz pod tym linkiem – pełny cennik Shoper.


Czy warto założyć sklep internetowy z Shoper?

Shoper to dobre rozwiązanie dla każdego, kto chce założyć i prowadzić sklep internetowy. Platforma jest prosta w obsłudze, oferuje szeroki zakres funkcji i możliwości, a także zapewnia bezpłatną pomoc techniczną.

 • Łatwość użytkowania – interfejs Shopera jest prosty i intuicyjny, dzięki czemu każdy, nawet bez specjalistycznych umiejętności, może samodzielnie założyć i prowadzić sklep internetowy.
 • Szeroki zakres funkcji – Shoper oferuje szeroki zakres funkcji, które pozwalają na stworzenie sklepu internetowego dopasowanego do potrzeb każdej firmy.
 • Bezpłatna pomoc techniczna – Shoper zapewnia bezpłatną pomoc techniczną, która jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Shoper wady i zalety

Oczywiście Shoper jak każde rozwiązanie posiada wady i zalety, dlatego w Internecie znajdziesz różne opinie na temat platformy Shoper.

Zalety sklepu Shoper

 • prosta obsługa i intuicyjność
 • możliwość skorzystania z bezpłatnego okresu testowego
 • szybka konfiguracja i wdrożenie
 • mniejszy wydatek na początku
 • hosting (serwer) zapewnia dostawca platformy
 • wsparcie techniczne i aktualizacje od dostawcy
 • aktualizacją silnika sklepowego w cenie abonamentu
 • integracja z Allegro, Ceneo, firmami kurierskimi, systemami do księgowości są dodatkowo płatne
 • integracja z Google Analytics, ERP, płatnościami, kurierami, porównywarkami
 • dodatki w zależności od ceny pakietu: landing page, kampanie, kupony itp.
 • dostosowanie do norm prawnych po stronie dostawcy platformy
 • dobra optymalizacja [wybrane platformy i motywy]
 • wsparcie i pomoc techniczna w języku polskim
 • darmowa aplikacja mobilna do zarządzania sklepem
 • pakiet gratisów na start

Wady sklepu Shoper

 • nie jesteś właścicielem sklepu, a jedynie wynajmujesz go od Shopera
 • jeżeli nie płacisz abonamentu, tracisz sklep
 • dużo wyższe ceny pakietów po upływie pierwszego roku
 • mała ilość szablonów i możliwości zmian graficznych sklepu
 • dodatkowe zmiany graficzne są bardzo kosztowne
 • ograniczona ilość produktów w sklepie w ramach podstawowego pakietu
 • aby mieć dostęp do ciekawych dodatków, musisz przejść na coraz droższy pakiet
 • brak posiadania kodu sklepu sprawia, że jesteś uzależniony od funkcjonalności platformy sklepu
 • niedopracowany wygląd wersji mobilnych sklepów SaaS
 • brak profesjonalnego zaplecza do pozycjonowania SEO

Jak założyć sklep internetowy z Shoper?

Aby założyć sklep internetowy internetowy z Shoper, należy wykonać następujące kroki:

 1. Przejść na stronę internetową Shoper.pl
 2. Wybrać odpowiedni pakiet cenowy, ktry odpowiada Twoim potrzebom
 3. Podać dane firmy i dane kontaktowe.
 4. Utworzyć konto użytkownika.
 5. Wybierz nazwę i skonfiguruj logo swojego sklepu.
 6. Wybierz szablon graficzny swojego sklepu.
 7. Kliknij przycisk „Utwórz sklep”.
 8. Dodać produkty do sklepu.

Oto kilka dodatkowych wskazówek, które pomogą Ci założyć sklep na Shoper:

 • Zastanów się, jaki rodzaj produktów chcesz sprzedawać. To pomoże Ci wybrać odpowiedni pakiet sklepu i szablon graficzny.
 • Przed rozpoczęciem sprzedaży upewnij się, że masz wszystkie niezbędne dokumenty, takie jak regulamin sklepu i polityka prywatności.
 • Zacznij promować swój sklep, aby dotrzeć do potencjalnych klientów. Możesz to zrobić za pomocą marketingu w mediach społecznościowych, e-mail marketingu lub reklamy online.

Założenie sklepu internetowego na Shoper krok po kroku

Aby założyć sklep na platformie Shoper, możesz postępować zgodnie z krokami ogólnym procesem rejestracyjnym. Poniżej znajdziesz ogólny przewodnik. Pamiętaj, że szczegóły mogą się różnić w zależności od konkretnych aktualizacji i zmian wprowadzanych przez platformę, więc zawsze warto sprawdzić najnowsze informacje na oficjalnej stronie Shoper lub skonsultować się z ich obsługą klienta.

Oto bardziej szczegółowy opis poszczególnych kroków:

 1. Wprowadź dane swojej firmy

  Shoper oferuje różne pakiety sklepów, które różnią się ceną i funkcjami. Jeśli jesteś początkującym sprzedawcą, dobrym wyborem będzie pakiet START, który jest dostępny za darmo przez pierwsze 14 dni.

 2. Przygotowanie dokumentów

  Zanim rozpoczniesz proces zakładania sklepu, upewnij się, że masz wszystkie niezbędne dokumenty, takie jak dane firmy, informacje kontaktowe, zdjęcia produktów, opisy, ceny, etc.
  W tym kroku musisz podać dane swojej firmy, w tym nazwę firmy, adres, numer NIP i REGON. Te informacje będą używane do generowania faktur i innych dokumentów księgowych.

 3. Rejestracja

  Udaj się na oficjalną stronę Shoper i znajdź opcję rejestracji lub założenia konta. Zazwyczaj będzie to przycisk „Załóż sklep” lub podobny. Postępuj zgodnie z instrukcjami rejestracyjnymi.

 4. Konfiguracja konta

  Po rejestracji będziesz musiał skonfigurować swoje konto. Wprowadź informacje o firmie, dane kontaktowe, ewentualnie informacje podatkowe, i inne wymagane dane.

 5. Wybierz nazwę i skonfiguruj logo swojego sklepu

  Nazwa Twojego sklepu powinna być łatwa do zapamiętania i wyróżniająca się. Logo Twojego sklepu powinno być atrakcyjne wizualnie i reprezentować Twoją markę.

 6. Utwórz sklep

  Po wprowadzeniu wszystkich wymaganych informacji kliknij przycisk „Utwórz sklep”. Twój sklep zostanie utworzony i będziesz mógł rozpocząć dodawanie produktów i konfigurowanie ustawień.
  Po utworzeniu sklepu będziesz mieć dostęp do panelu administracyjnego, w którym możesz zarządzać swoim sklepem.

 7. Wybierz szablon graficzny swojego sklepu

  Shoper oferuje szeroki wybór szablonów graficznych. Szablon graficzny określa wygląd Twojego sklepu, w tym kolory, układ i czcionki. Wybierz taki, który odpowiada twoim preferencjom. Następnie dostosuj go do swoich potrzeb, dodając logo, zmieniając kolory, ustawienia stron i inne elementy.

 8. Dodawanie produktów

  Przejdź do panelu zarządzania sklepem i dodaj swoje produkty. Wprowadź ich nazwy, opisy, ceny, zdjęcia itp.

 9. Ustawienia płatności

  Skonfiguruj system płatności online, tak aby klienci mogli płacić za produkty. Shoper zazwyczaj wspiera różne bramki płatności.

 10. Ustawienia dostawy

  Skonfiguruj opcje dostawy, czyli jakie metody dostawy oferujesz i jakie są koszty przesyłki.

 11. Testowanie

  Zanim udostępnisz swój sklep publicznie, przetestuj go, aby upewnić się, że wszystko działa poprawnie. Sprawdź proces zakupów, płatności, i dostawy.

 12. Uruchomienie sklepu

  Po zakończeniu testów, opublikuj swój sklep, dzięki czemu będzie dostępny dla klientów.

Po zakończeniu tych kroków sklep internetowy będzie gotowy do uruchomienia. Pamiętaj, że powyższe kroki to ogólny przewodnik. W trakcie rejestracji i konfiguracji Shoper może poprosić o dodatkowe informacje lub podać dodatkowe opcje konfiguracyjne. Jeśli masz wątpliwości lub potrzebujesz pomocy, warto skontaktować się z obsługą klienta Shoper.


Shoper opinie

Na jakie kwestie zwracają uwagę klienci Shoper korzystający z tej platformy abonamentowej? Użytkownicy Shopera przede wszystkim chwala sklep Shoper za przystępność i dostosowanie pod potrzeby początkującego sprzedawcy, którzy nie potrzebują rozbudowanych funkcjonalności.

Liczne, powtarzalne opinie użytkowników potwierdzają, że Shoper jest dobrym wyborem dla początkujących sprzedawców. Wynika to jednak nie z tego, że jest to profesjonalna, rozwojowa platforma na przyszłość, ale sprzyja temu darmowy okres próbny oraz częste promocje, które pozwalają uruchomić sklep w rocznym abonament w atrakcyjnej cenie.

Słabą stroną Shopera, jak każdej platformy SaaS jest problematyczna strona dotycząca pozycjonowania organicznego SEO. Możnesz oczywiście spotkać wiele opinii, że Shoper pozwala na całkiem skuteczne pozycjonowanie, ale oczywiście jest to trudne do wiarygodnej oceny i opiera się to na doświadczeniach poszczególnych użytkowników.

Główną wadą na dłuższe pozostanie przy tej platformie, na którą zwracają użytkownicy, w dużej mierze wynikają z tego, że platforma funkcjonuje w modelu SaaS. Każda platforma SaaS jest mało elastyczna, sprawia to trudności podczas modyfikacji kodu sklepu, do którego dostęp jest praktycznie niemożliwy.


Kiedy wybrać platformę Shoper?

Jeśli nie masz wstępnego budżetu na stworzenie sklepu internetowego i chcesz zacząć sprzedaż w internecie z miesięczną usługę abonamentową, to sklep Shoper w pakiecie Standard jest zdecydowanie rozwiązaniem dla Ciebie. Jednakże, jeżeli nie przewidujesz, że Twój biznes e-Commerce to tylko epizod lub sprawdzenie, czy Twój pomysł na biznes internetowy jest odpowiedni, to warto przeanalizować taką decyzję w dłuższej perspektywie. Oczywiście sklep Shoper w dłuższej perspektywie, może być odpowiednia dla większości osób chcących sprzedać produkty w internecie i spełniać wszystkie ich oczekiwania.

Przy długofalowym planie na biznes, rekomendujemy wdrożenia sklepu na systemach, nad którymi można mieć pełną kontrolę. Wybierając rozwiązanie open-source, jak WooCommerce czy PrestaShop, nie przywiążesz się do jednego dostawcy usług. W dłuższym okresie profesjonalne rozwiązanie open-source może być również tańsze i bardziej rozwojowe. Jeżeli masz wątpliwości odnośnie wyboru platformy e-Commerce – napisz do nas.

Często powtarzam naszym klientom, że wybór platformy e-Commerce czy agencji interaktywnej do współpracy, jest wyborem długoterminowym. Od wyboru samej platformy zależy czy Twój sklep internetowy odniesie sukces i będzie mógł rozwijać się bez ograniczeń w przyszłości.


Alternatywy dla sklepu Shoper

Być może sklep Shoper, jego funkcje i dość wygórowane ceny pakietów to rozwiązanie dla Ciebie. Jeżeli szukasz czegoś innego i chcesz, żeby zainwestowany czas i pieniądze odpowiadały Twoim oczekiwaniom, dowiedź się, jakie sklep internetowy wybrać?

Od czego zatem zacząć, kiedy chcesz rozpocząć sprzedaż w sklepie internetowym. Przede wszystkim powinieneś przemyśleć, jakiego sklepu potrzebujesz, jak dużo produktów chcesz oferować, jak duży ruch będzie generował sklep, jakie funkcje są dla Ciebie najważniejsze, jaki budżet masz na to przedsięwzięcie i czego oczekujemy od Twojego sklepu? Jaki sklep internetowy w 2024 roku?

Nasz wybór i rekomendacja platformy e-Commerce pod sklep internetowy to oczywiście jedna z platform open-source, czyli WordPress + WooCommerce, PrestaShop lub Magento. Jednakże z powodu dużego zainteresowania i popularności platform SaaS w abonamencie, chcieliśmy również przybliżyć te platformy oraz ich wady i zalety.


co to jest cms wordpress

Gotowy sklep WordPress

Ciekawą alternatywą dla sklepu SaaS w abonamencie jest gotowy sklep internetowy WordPress + WooCommerce. Jest to idealne rozwiązanie łączące wszystkie plusy platformy open source i sklepu SaaS dla osób ceniących elastyczność. Rozsądna cena i duża ilość dostępnych modułów i wtyczek pozwala dopasować gotowy sklep internetowy do Ciebie i potrzeb Twoich klientów.

Zalety gotowego sklepu internetowego WordPress

Platforma WordPress + WooCommerce to sprawdzone przez miliony klientów na całym świecie stabilne i nowoczesne rozwiązanie dla Twojej gotowego sklepu internetowego. WooCommerce umożliwia prowadzenie sklepu detalicznego (B2C) oraz sprzedaży hurtowej (B2B).

Pamiętaj, wybierając platformę WordPress jesteś właścicielem sklepu i jest to w pełni wartościowa platforma e-Commerce.

Gotowe sklepy internetowe realizowane przez naszą agencję e-Commerce wyróżniają się indywidualnym podejściem i nowoczesnymi rozwiązaniami popartymi dużym doświadczeniem.

 • Rozsądna cena gotowego sklepu
 • Profesjonalne i skuteczne
 • Nieograniczone możliwości
sklep wordpress

Gotowy sklep WordPress

Zaprojektujemy gotowy sklep internetowy dla Ciebie, dla Twojej firmy lub marki, pasujący do każdej branży.


Jak założyć sklep internetowy?

Od czego zatem zacząć, jeżeli chcesz założyć sklep internetowy. Przede wszystkim powinieneś zrozumieć, jak działa sklep internetowy oraz przemyśleć, jakiego sklepu potrzebujesz, co chcesz sprzedawać – produkty, czy usługi i jak duży ruch będzie generował sklep. Będzie to miało wpływ, jakie funkcje będą najważniejsze, jaki budżet musisz na to przedsięwzięcie przeznaczyć. Zatem, czego oczekujesz od Twojego sklepu i jaki sklep internetowy chcesz założyć?

Wejście na rynek e-Commerce i otworzenie własnego sklepu internetowego nie jest trudne i nie wymaga w większości przypadków dużego budżetu. Na pewno będzie to wymagało podjęcia kilku ważnych decyzji i zdobycia pewnej wiedzy w temacie e-Commerce.

Jeżeli zdecydowałeś się, co chcesz sprzedawać, powinieneś poznać otaczający rynek i przeanalizowanie konkurencję. Jeśli zaś masz swój unikatowy produkt warto przeanalizować najważniejsze funkcjonalności, które są istotne dla Twoich odbiorców. Pamiętaj o sukcesie w e-Commerce bardziej niż od umiejętności przedsiębiorcy, często zależy od jego pasji, zapału i ciekawego pomysłu.

Posiadanie sklepu internetowego to nie jednorazowe wdrożenie projektu, ale niekończący się proces prowadzenia sklepu, obsługi klienta, administracji, wdrażania poprawek, marketingu, dostosowań do nowych trendów w e-Commerce. Prowadzenie sklepu internetowego ma na celu obsługę sklepu i zamówień, zwiększenie sprzedaży, przyciągnięcie nowych klientów i poprawę konwersji.

Wdrożenie sklepu internetowego to proces, który możesz wykonać zarówno samodzielnie lub zlecić agencji e-Commerce. Proces wdrożenia prostego sklepu opiera się na kilku podstawowych elementach.

Po przejściu tych kroków sklep internetowy jest już w pełni gotowy do sprzedaży. Aby jednak e-Commerce odniósł sukces w dzisiejszych czasach, trzeba od razu przenieść do kolejnych kroków: pozycjonowanie SEO i marketingu oraz codziennego prowadzenia sklepu i obsługi klienta. Te elementy pomogą wypromować sklep, budować markę oraz jak najszybciej pozyskać klientów.

Prowadzenie sklepu internetowego

Jak założyć sklep internetowy?

Przeczytaj nasz poradnik jak założyć sklep internetowy krok po kroku: wybór platformy e-commerce, logistyka, płatności, marketing i SEO, kwestie prawne…


Ile kosztuje założenie sklepu internetowego?

Założenie własnego sklepu internetowego w dzisiejszych czasach jest znacznie tańsze i prostsze niż założenie małego sklepu osiedlowego. Profesjonalny i w pełni funkcjonalny sklep internetowy może powstać już za kwotę 2500 zł przy założeniu podstawowych funkcjonalności.

Ile kosztuje założenie sklepu internetowego?

Od czego zatem zależy koszt utworzenia sklepu internetowego? Ostateczny koszt sklepu internetowego składa się kilka kwestii jak wybór platformy e-commerce, roczny koszt hostingu i domeny, instalacja i konfiguracja sklepu oraz koszt funkcjonalności takich jak bramki płatności, wysyłki itd. Wszystko, o czym musisz wiedzieć na temat kosztów założenia sklepu internetowego, opisaliśmy w naszym innym tekście.

ile kosztuje sklep internetowy

Ile kosztuje sklep internetowy?

Zastanawiasz się ile kosztuje założenie sklepu internetowego oraz jaki jest koszt poszczególnych funkci i integracji. Przeczytaj nasz poradnik na temat kosztów stworzenia i prowadzenia e-Commerce...


Ile zarabia sklep internetowy?

Jeżeli już wiesz ile kosztuje założenie sklepu internetowego zapewne ciekawi Cię, ile możesz zarobić na prowadzeniu i sprzedaży w sklepie internetowym. Niestety nie da się jednoznacznie powiedzieć na tak ogólne pytanie, ponieważ branża e-Commerce nie jest jednolita. Wszystko zależy od wielu różnych czynników: co chcesz sprzedawać, z jaką marżą, na jaką formę sprzedaży się zdecydujesz, własny sklep, dropshipping itd.

Łatwość wejścia na rynek e-Commerce i otworzenia sklepu internetowego powoduje znaczną atrakcyjność i wzrost zainteresowania tym kanałem sprzedaży. Należy pamiętać, że już do początku prowadzenia sklepu można z sukcesami konkurować z wielkimi graczami. Co roku powstaje tysiące nowych sklepów internetowych, jednakże większość z nowo powstałych e-sklepów nie utrzymuje się na rynku dłużej niż 2 lata.

W sklepach internetowych najlepiej sprzedają się odzież, dodatki i akcesoria, książki, płyty, filmy, multimedia i elektronika. Bardzo szybko rośnie sprzedaż produktów związanych ze zdrowym stylem życia, a także akcesoriów dla zwierząt, mebli i wyposażenia wnętrz. Wejście w sprzedaż internetową w takich branżach to szansa na zarobienie dużych pieniędzy, ale i zwiększenie konkurencyjności na rynku.

Zyskiem dla sklepu internetowego, a w zasadzie jego wielkość zależy od wielu czynników jak wysokość marży oraz koszty sklepu. Na początku działalności sklepu raczej trudno wygenerować istotne zyski, jeżeli nie masz dużego budżetu na kampanie reklamowe.

Możesz jednak przyjąć, że Twój sklep internetowy powinien zacząć zarabiać na siebie w przeciągu 6 miesięcy od rozpoczęcia działalności. Taka zasada jest stosowane dla większości biznesów. Dlatego też tworząc sklep internetowy, należy mieć budżet przynajmniej na pierwsze pół roku funkcjonowania Twojego sklepu.

ile zarabia sklep internetowy

Ile zarabia sklep internetowy?

Zastanawiasz się ile możesz zarobić na prowadzeniu i sprzedaży w sklepie internetowym? Przeczytaj nasz poradnik nt. dochodów e-sklepu..


Własny sklep internetowy czy warto?

Biorąc pod uwagę dynamiczny wzrost poziomu wydatków Polaków w internecie, jak również rosnące modę i zaufanie do takiej formy zakupów, można założyć, że własny sklep internetowy to dobry pomysł na biznes. Należy jednak mieć na uwadze fakt, że bez nakładów finansowych zyski ze sklepu nie pojawią się już w kolejnym miesiącu. Własny sklep internetowy jest na pewno przedsięwzięciem długo terminowym. Okres przejściowy z mniejszą sprzedażą, w którym będziesz uczyć się specyfiki e-Commerce oraz będziesz docierać do Twoich klientów może potrwać rok, a nawet dwa lata. Należy również mieć na uwadze, że w wyniku rosnącej konkurencji znaczna część e-sklepów jest po prostu zamykana, a te, które nie potrafią dotrzeć do klienta, mogą być nieopłacalne.

Powodów, dla których warto otworzyć własny sklep internetowy, jest wiele. E-commerce daje na prawdę mnóstwo korzyści i możliwości. Poznaj kilka argumentów, które zdecydowanie przemawiają za takim biznesem i odpowiedzą na pytanie, czy warto otworzyć sklep internetowy.

Czy sklep internetowy się opłaca

Czy sklep internetowy się opłaca?

Chcesz zacząć sprzedaż w internecie i zastanawiasz się czy to się opłaca? Przeczytaj nasz poradnik, dlaczego warto otworzyć sklep internetowy...


Podsumowanie

Rozpoczęcie sprzedaży w internecie nie musi być trudne. Aby przetestować pomysł na biznes w handlu online możesz wybrać platformę Shoper z płatnościami abonamentowymi. Możesz nawet skorzystać z 14 dniowego okresu testowego. Shoper umożliwia uruchomienie sklepu praktycznie w kilka dni. Jeżeli jednak nie masz odpowiedniej wiedzy z zakresu projektowania graficznego, UX i potrzebujesz wsparcia ekspertów napisz do nas lub poznaj ofertę w zakresie Gotowego sklepu WordPress.

Statystycznie osoby zaczynające sprzedaż w internecie najczęściej wybierają platformy, z których w każdej chwili mogą zrezygnować, nie ponosząc dużego ryzyka, czyli sklepy abonamentowe. Właściciele sklepów, którzy mają już jakieś doświadczenie w e-Commerce i chcą rozwijać e-biznes, chętnie wybierają system, który mogą sami rozwijać, czyli system open-source taki jak WooCommerce lub PrestaShop.

Jeśli trafiłeś/aś na ten tekst i potrzebujesz doradztwa w zakresie, jaką platformę sklepu internetowego wybrać, szukasz twórcy Twojego sklepu internetowego lub po prostu chcesz wycenić projekt, prosimy o kontakt. Decydując się na współpracę z nami, otrzymasz nie tylko atrakcyjny graficznie, zbudowany zgodnie z zasadami UX i UI oraz w pełni responsywny sklep internetowy oparty o WooCommerce, ale także funkcjonalny i przejrzysty system zarządzania sklepem oparty o WordPress, dzięki któremu zarządzanie Twoim sklepem internetowym będzie proste i intuicyjne.


Czytaj również:

Jak założyć sklep internetowy?

Myślisz nad założeniem e-sklepu? Przeczytaj nasz poradnik jak założyć sklep internetowy krok po kroku: wybór platformy e-Commerce, logistyka, metody płatności, pozycjonowanie SEO, marketing, kwestie prawne...

4.7/5 - (248 votes)
Agencja interaktywna:
Projektujemy strony internetowe WordPress, sklepy internetowe WooCommerce, pozycjonujemy w Google, dbamy o media społecznościowe. Tworzymy kompleksowe kreacje, projekty graficzne i identyfikacje wizualne. Zadzwoń 730 170 330, wyślij brief, albo napisz do nas, aby otrzymać informację cenową.
Kontakt przez messenger