Chcesz przenieść biznes do internetu? Wyceń: Strona www | e-Sklep | B2B |SEO/SEM | Administracja | napisz: studio@thenewlook.pl

Jak korzystać z Google Trends

Google Trends

Google Trends to niezwykle proste w obsłudze, a przy tym przydatne narzędzie, z którego powinien korzystać kto, chce być przed konkurencją w internecie i tworzyć trendy w swojej dziedzinie lub branży. Może okazać się niezastąpione dla osób, które zamierzają przygotować działania promocyjne bloga lub sklepu internetowego i zajmują się pisaniem tekstów o potencjale marketingowym. Google Trends udzieli ci odpowiedzi na pytanie, jakie słowa najchętniej wpisują internauci w wyszukiwarkę Google’a, co pozwoli Ci lepiej zrozumieć swojego odbiorcę i dopasować się do jego zainteresowań.

Google Trends to też miernik popularności wyrazów w danym okresie i regionie i porównywarka modnych wyrazów. Używając go regularnie będziesz miał większą wiedzę o tym, jakie tematy nurtują internautów i jakich usług lub produktów szukają. A jak wiadomo, żyjemy w społeczeństwie informacyjnym, w którym najważniejsze jest wartościowo merytorycznie przekaz. Tylko strona internetowa ze sprofilowanym pod zainteresowania grupy docelowej contentem, ma szansę by przykuć uwagę na dłużej, sprawić, że po wejściu na nią, nie wyjdą z niej w ciągu kilkunastu sekund.

  1. Co to jest Google Trends – definicja.
  2. Jak korzystać z Google Trends.
  3. Podsumowanie.

Google Trends to serwis, który pozwala dowiedzieć się, jaką popularnością cieszą się poszczególne słowa w wyszukiwarce Google’a. To wielofunkcyjne narzędzie, które zbiera informacje na temat tego jakie zapytania wpisują internauci, skąd one pochodzą (region, województwo) i ile razy została wpisana dana fraza w interesującym Cię okresie. Wygenerowane przez niego wykresy i statystyki pozwalają odkrywać popularne nurty i dają możliwość sprawdzenia co jest „naj”. Ta wiedza może posłużyć do głębszej analizy kierunku, w jakim rozwija się Twoja firma i strona internetowa.


Dzięki Google Trends dowiesz się, czego szukają internauci z całego świata. Google Trends ma dwa tryby wyszukiwania, z których możesz skorzystać w pełni za darmo.

„Odkrywaj”

umożliwia weryfikację popularnych tematów, wydarzeń, słów w internecie, w obszarze wyszukiwarki Google’a. Wskaźnikiem popularności jest tutaj częstotliwość wyszukiwani przez internautów. Możesz wybrać też w tym trybie przedział czasowy (kiedy było dane słowo kluczowe popularne), kraj, region lub województwo, kategorię albo w jaki sposób było poszukiwane w Google’u.

„Porównywanie trendów”

Google Trends umożliwia też przeprowadzenie analizy porównawczej pod kątem popularności danego słowa, zapytania użytkownika Google’a. Jeśli więc masz wątpliwości np. w jakiej branży otwarcie biznesu będzie bardziej opłacalne, a specjalizujesz się w kilku, to Google Trends podpowie Ci, co bardziej interesuje ogół osób szukających informacji przez Google’a. Choć to od Ciebie zależy decyzja jaką wybierzesz ścieżkę rozwoju kariery zawodowej w internecie. Google Trends może pomóc Ci wykonać pierwszy krok, jednak efekty sprzedażowe to kwestia Twojej strategii marketingowej, oferty, a przede wszystkim projektu strony internetowej, która z założenia ma przyciągać uwagę graficznie i merytorycznie.


Stałą zasadą skutecznego marketingu internetowego jest różnicowanie przekazu o marce, w zależności od kanału komunikacji i odbiorców z niego korzystających. Aby to robić lepiej od konkurencji warto używać świadomie narzędzia Google Trends i łączyć je z Google Analytics i Google Search Console. Dzięki uzyskanym wynikom i statystykom będziesz wiedział, czy Twoja strona internetowa lub e-sklep potrzebuje wsparcia przy poprawie widoczności w wyszukiwarce, poprzez współpracę z agencją SEO.

Jeśli chciałbyś skorzystać z naszej pomocy w zintegrowaniu narzędzi Google’a ze swoją witryną, skontaktuj się z nami i napisz e-mail: na studio@thenewlook.pl. Razem postaramy się znaleźć optymalne rozwiązanie dla Twojego biznesu.


Czytaj również:

sklep wordpress

Agencja SEO SEM

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony? Jesteśmy specjalistami pozycjonowania SEO i SEM. Łączymy kompetencje agencji interaktywnej i SEO. Tworzymy strony internetowe, pozycjonujemy, optymalizujemy konwersję, tworzymy spójne strategie marketingowe. Generujmy efekty w internecie!

5/5 - (1 vote)
Agencja interaktywna:
Projektujemy strony internetowe WordPress, sklepy internetowe WooCommerce, pozycjonujemy w Google, dbamy o media społecznościowe. Tworzymy kompleksowe kreacje, projekty graficzne i identyfikacje wizualne. Zadzwoń 730 170 330, wyślij brief, albo napisz do nas, aby otrzymać informację cenową.
Kontakt przez messenger